Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SURGOS! Mennyi a valoszinusege...

SURGOS! Mennyi a valoszinusege hogy megkapta a kutyusom a kullancstol a fertozest?

Figyelt kérdés
Most talaltam a kutyusomban egy kullancsot.Nem volt meg megszivva,de mar bele volt ragadva,es az a kicsi fajta kullancs volt.Nem akarta elengedni es vegul beleszakadt a feje.Mennyi a valoszinusege hogy megkapta a fertozest?Csak delutan van bennt a doki,addig megorulok!!!Legyszi irjatok!!!
2011. szept. 6. 12:02
 1/9 anonim ***** válasza:
56%
Ha a kullancs fertőzött volt, akkor megfertőzte a kutyádat.
2011. szept. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

kicsi a valószínűsége!A mi kutyánknak is volt kicsi kullancsa amit a kutya kozmetikus lekapott a géppel.

Ő mondta mivel kicsi így szinte tuti nem lesz baja a kutyának.

meg írják is ,hogy ha beleszakad a feje az nem baj.

Tehát az a lényeg,hogy kint van az,már nem árthat senkinek!!

2011. szept. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi baja. Szeintem ha viszed dokihoz vidd magaddal a kullancsot is,hogy megtudja viszgálni.
2011. szept. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül volt a kullancs fertőzött, a mérete nem számít. A feje majd magától kilökődik. Fertőtleníteni nem árt.

Figyeld a vizeletét, és hogy milyen a kedve. A vizelet színét úgy tudod ellenőrizni, hogy miután pisilt a kutyus, egy fehér zsepit mártasz bele. Ha semmilyen színű, legfeljebb sárgás, az jó, ha barnás-pirosas, akkor az vért jelent benne.

Ha kedvetlen, bágyadt, nem eszik iszik, vagy a fenti tünetek jelentkeznek orvost kell hívni hozzá, illetve elvinni. Rendszerint ez mind előjön, ha elkapta a betegséget.


Az én kutyám is volt babéziás, de hála az égnek minden rendben lett, meggyógyult. Nekem a kedvetlensége tűnt fel, illetve, hogy nehezebben járt. Próbáltam itatni amennyire csak lehetett, tukmáltam bele a vizet. A pisit ezután néztem neki, akkor hívtam is a dokit, délelőtt, de csak estefelé tudott jönni... Hála az égnek ennek ellenére meggyógyult.

2011. szept. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha a kullancs nem volt nagyon dagadt, és amikor kiszedted, nem nyomkodtad meg a potrohát, akkor nem valószínű, még ha a kullancs fertőzött is volt. Az, hogy a feje beszakadt, nem gond. A szervezete kidolgozza úgyis. De azért kérdezd meg az állatorvostól, ne innen kérj tanácsot :)
2011. szept. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem minden kullancs fertőzött. Tudod, hogy a körnxyéketeken hány százalékuk?

Hallottam olyat, hogy csak 24 óránál ha tovább van bent akkor lesz veszélyes.

Ami viszont biztos, hogy nem a feje a lényeg, hanem hogy visszaköp-e. Azaz amikor kiszeded akkor a potrohát megnyomod-e úgy, hogy vissza tud köpni vagy eltudod fogni a potroha fölött, hogy ne tudjon visszaköpni.


Ne vidd túlzásba az aggódást. Rengeteg kullancs volt már a kutyáinkban, volt, hogy több mint 40-et vettünk ki az egyikből egyszerre. Erdőben lakunk, hiába a permetezés, nyakörv, cseppentős, stb. Valamennyit segítenek, de nem 100%-osak. Soha nem lett még belőle baj. (szerencsénk is volt ha innen vesszük)

2011. szept. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az en masik kutyum is volt babesias,de mar megszivott allapotban talaltam meg obenne a kullancsot,bagyadt volt,lazas,de szerencsere meggyogyult.MOst ezert felek,hogy fertozott lehetett e a kullancs es nem e lesz keso ha varok mig latszik valami tunet?De az az injekcio a babesiara meg rettento fajdalmas,es foloslegesen se kinoznam.Ezet vagyok tanacstalan.Kb mennyi ido mulva jelentkeznek tunetek ha megkapta a fertozest?
2011. szept. 6. 12:17
 8/9 anonim ***** válasza:

Először is ne őrülj meg, semmi baj:)

Az semmit nem jelent, hogy bele szakadt a feje, hiszen nem attól kap fertőzést a kutya. És kicsi fajta kullancs nincs, akkor még nem szívta meg magát, és ez mindenképp jó jel. Ha a kullancs már befúrta magát, akkor van rá esély (de elég kicsi), hogy elfertőződött a kutya. De ez úgy működik, hogy x órán keresztül szívja a vért, és amikor már szép nagyra dagadt, akkor kezdi el a nyálát (vagyis azt a cuccot, ami fertőz) visszafecskendezni.

Ha a kullancs fertőzött volt, akkor 2 betegséget terjeszthet. Babézia és Lyme kór. Lyme kórnak nincsenek biztos tünetei, és akár évekkel később is kijöhet.

A babézia pár napon belül jelentkezik, max 2-3 hét. (inkább 2) A kutya hirtelen kedvetlenné válik, nem lesz étvágya, a vizelete pedig sötét barnára, vöröses színűre színeződik, ugyanis a babesiosis vírus a vörös vérsejteket támadja. Én azt szoktam csinálni, ha kullancs volt benne (az én kutyámban élete során biztos volt már 40-50 kullancs, de még nem kapott fertőzést:)) hogy a reggeli és az esti séták alatt, ha pisilt, akkor megtörlöm ott egy fehér zsepivel, és abból rögtön látszik, hogy milyen színű a vizelete.

De ha el is kapta valamelyiket, mindkét betegség jó eséllyel gyógyítható. A doki semmit nem fog tudni csinálni, a beszakadt fej holnapra kilökődik magától. És úgysem lehet még ilyenkor megmondani, hogy elkapott e bármit a kutya.

Nyugi, nem lesz baja:)

2011. szept. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem felesleges lenne előre beadatni az Imizolt (babézia fertőzést kezelik ezzel) ugyanis erősen májkárosító. Ugyanez vonatkozik a Lyme kór elleni védőoltásra. Én egyszer oltattam Lyme kór ellen a kutyámat, de miután abban az évben 2 kutya is Lyme kórt kapott, pedig be voltak oltva, úgy döntöttem, hogy ezért én nem oltatok.
2011. szept. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!