Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámnak a könyökcsont...

Bettuta kérdése:

A kutyámnak a könyökcsont magasságában hiányzik a szőre, a bőre szürkés, az állatorvos nyara. Van ötlet arra hogy mi ez? Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
2011. szept. 6. 15:24
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Kedves 1.!

pontosan ilyen!

2011. szept. 6. 16:15
 12/21 anonim ***** válasza:

attól, hogy elég aktív még az ideje nagy részét fekvéssel tölti... Persze, hogy nem említette egyik orvos sem; mennyit hagytál ott?!

Én erre a két képre is azt mondom, hogy egy egyszerű kifekvés. Ha nem váladékozik, nem nyalja én biztos nem vinném emiatt orvoshoz

2011. szept. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Nem váladékozik, száraz és nem is viszket neki.

Az egyik hozzászóló említette a kamillát, ki fogom próbálni a kamillás krémet.


A füle aggaszt, mert az néha viszket neki és néha vérzik neki, ha kivakarja, vagy játék közben belekap egy másik kutya.

bár az is lehet, hogy csak egy nem gyógyuló seb??

Nem tudom, mindenesetre olyan a füle, mintha lyukasztóval ki lenne csípve belőle egy darab.


Most pl. ugyanolyan száraz, szürke a bőr, mint a könyökén.

[link]

2011. szept. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

ez tényleg olyan mint egy sebhely. lehet hogy volt egy sérülése, ahol aztán nem nőtt ki a szőr.

nekem eddig akárhány kutyám volt (többnyire németjuhászok) mindnek ilyen volt a könyöke. ha viszitek oltatni veszettség ellen kérdezzétek meg, de ha a kutyát láthatóan nem zavarja, akkor én nem foglalkoznék vele.

2011. szept. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Utolsó, most megnyugtattál.

Csak olyan kínos, nehogy a többi kutyás azt gondolja fertőző a kutyám én meg hordom közéjük...


( elnézést a kérdezőtől, hogy nem vele foglalkoztunk )

2011. szept. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Egyszerűen csak kikopott, nem kell megijedni, a nagyobb testű kutyáknál, akik sokat fekszenek betonon, ez gyakran előfordul. Lehet kenegetni neki zsíros krémmel, de ez nem igazán zavarja őket, szóval felesleges.
2011. szept. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

15:48 vagyok. Igen lehet kifekvésnek is nevezni, vagy felfekvésnek is.

Nekem kanárim van, és nekik laza szerkezetű a bőrük. Egyik évben belekenődött valami baci, és gennyes trutyi jött belőle amikor megnyomtuk. Antibiotikumokkal meg nem tom mivel volt kezelve. Aszem kenni is kellett valami gyulladás csökkentő krémmel, meg kinyomkodni.

Viszont nem mindig kenődik be, nálunk is csak egyszer fordult elő.

Én amúgy puhítom neki neogranormon krémmel, mert nem akarom hogy nagyobb legyen ez a szőr nélküli rész, és próbálom úgy alakítani, hogy minél kevesebbet feküdjön kemény talajon.

2011. szept. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

1. vagyok, a "fényképes".

A mi kutyánk stafford keverék, szintén laza bőrű.

Ma elkezdtem a körömvirágkrém-kúrát, meglátjuk javul-e.

2011. szept. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
ez egyértelműen felfekvés. Nyáron gyakrabban előfordul a nagyobb testű, és a kicsit ducibb kutyáknál. Ilyenkor többet hűsöl a betonon. bekenheted körömvirág krémmel esetleg. nem kell orvoshoz vinni.
2011. szept. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
A mi kutyánknak (kuvasz) is volt kezdődő felfekvése a könyökén. Nem volt nagy és még megkeményedve sem volt nagyon. Én Kék Lukács kenőccsel kentem neki és már a szőre is visszanőtt.
2011. szept. 6. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!