Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tenyésztő vagy szaporító?

Tenyésztő vagy szaporító?

Figyelt kérdés

Felkerestem egy tenyésztőt, és érdeklődtem a kennel felől, és ezt a választ kaptam: "Kennelünk egy több mint két éves szukával és egy szintén több mint két éves fiú kutyussal bír. A szuka sajnos csípőizületi ficamos, ezért nem tenyészthetjük (ráadásul egy vemhesség jelentősen rontana is az állapotán), de a kan teljesen egészséges és van is engedélye.


A kant decemberben vagy januárban visszük, hogy fedezzen egy másik szukát, reméljük, ott lesz majd egy alom. A szuka törzskönyv nélküli, így a babák is azok lesznek. Ha érdekel a dolog, szívesen szólunk majd, ha aktualitást nyer a dolog."

Ez nekem több helyen sántít... 20/L


2011. szept. 6. 16:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagy valószínűséggel szaporító....Szerintem a kannak sincs semmi papírja, ez átverés. Egy tenyésztő nem fedez mindenféle légbőlkapott nevenincs szukát...egy tenyésztő nem szaporít fölöslegesen.
2011. szept. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyennel ne foglalkozz. Bár nem jöttem rá,hogy te fedeztetni akarsz vagy kiskutyát akarsz venni? De ha nincs tenyész szukája akkor nem tenyésztő,nem tudsz kiskutyát venni,legfeljebb te viszel szukát fedeztetni a kanjához. Szóval nem értem az egész problémádat.
2011. szept. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagy valószínűséggel szaporító. Egy tenyésztőnél csak törzskönyves kutyák vannak!
2011. szept. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Kiskutyát szerettem volna, de a levélből tudtam meg, hogy a szuka nem tenyészthető. És már annyira elegem lett ebből az egész tenyésztő-szaporító vitából, hogy menhelyről hozok egy felnőtt kutyát...
2011. szept. 6. 16:32
 5/10 anonim ***** válasza:
14%
Ha szar kutyát akarsz ott van a szaporító,de rohadtul nem érdemes..
2011. szept. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
93%

Mi az, hogy szar kutya??????????????

Lehet beteg, de akkor sem "szar"! Felháborító!!!!

2011. szept. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Minden olyan ember, akik törzskönyv nélküli, bizonytalan eredetű kölykök létrehozásához hozzájárul, az szaporító. Én a helyedben keresnék egy igazi tenyésztőt, mert ez roppant unszimpatikus, hogy tk nélküli szukákra is ráteszi a kant. Sajnos ez elég elterjedt, hogy egy kennelneves, törzskönyves kanokkal rendelkező "tenyésztő" vállal fedeztetést egy kis plusz pénzért nem fajtatiszta(azaz törzskönyves) szuka esetében is. Ez felháborító és gusztustalan dolog szerintem.
2011. szept. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Én is a tenyésztők mellett vagyok, csak most is, hogy egy rendes tenyésztőt keresnék, ilyenekbe botlok. Igazából már egy hónapja tervezem, hogy veszek egy kutyát, és szerettem volna minél többet tudni a témában, és most jutottam oda, hogy örökbe fogadok. de köszönöm mindenki válaszát. :)
2011. szept. 6. 17:13
 9/10 anonim ***** válasza:
Jól döntöttél, ha nem akarod, tenyészteni, kiállítani, akkor ugyan olyan jó társ lehet egy menhelyi kutyus is. Ha ragaszkodsz a fajtához, akkor biztos találsz fajtamentőknél vagy más menhelyeken arra hasonlító kutyát.
2011. szept. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Épp ezzel volt a gond... Nagyon szívesen fogadtam volna már örökbe, de ragaszkodtam a fajtához(akita inu),kerestem is a fajtamentőket, de egyszerűen nem találtam. Ezért maradtam a tenyésztőnél. De akkor lemondok a nagy igényeimről :), és elvárások nélkül megyek a menhelyre és talán első látásra beleszeretek egy kutyusba.. :)
2011. szept. 6. 17:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!