Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen otthoni módszerrel...

Milyen otthoni módszerrel segíthető az oltás utáni allergia kutyáknál? (SÜRGŐS! )

Figyelt kérdés
Kb egy órával ezelőtt kapta meg a kutyám a kötelező oltását, felnőtt, közepes méretű kutya, eddig soha nem volt allergiás, de most sajnos mégis. Az a legnagyobb baj az egészben, hogy egyszerűen nincs rá lehetőségem, hogy dokihoz juttassam, személyes okból, de semmilyen formában nem tudom elvinni holnap reggelnél előbb!!! Adtam neki rendes Ca tablettát, és folyton itatom, de tippeket várok sürgősen, hogy mivel tudnám még enyhíteni a viszketését? Mint mondtam sürgős, és kellemetlenül tehetetlen helyzet, kritikákat nem (én is tudom, hogy doki kéne, de ha egyszer nem megy...) csak segítő tippeket várok! Előre is köszönöm!
2011. szept. 6. 20:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Hívd, vissza azt aki beadta neki, csaknem számol fel érte plusz költséget.
2011. szept. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A Ca jó ötlet volt, de egy telefon a dokinak mindenképpen menjen! Ha dagadni kezdene a pofája, akkor állatorvosi ügyelet, és Calcimus vénásan.
2011. szept. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mi van a kutyussal? Remélem minden ok.

Az oltási könyvébe írd bele nagy ló betűkkel, hogy milyen oltás váltotta ki az allergiát, és amikor legközelebb kapja a kötelezőt, akkor szólj előre, hogy erre allergiás volt.


Amúgy az én kutyám is ma kapta a felnőtt kombináltat, ő nem allergiás, de elég rendesen kiütötte. 2 órával ezelőtt eldőlt, azóta szunyál. Pedig ilyenkor még pörögni szokott.

2011. szept. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
[link] nézd meg a honlapot ott kérdezhetsz az emberektől mert minden ki tanácsot ad 1 perc allatt a kutya bajok ellen .
2011. szept. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget, felhívtam a dokit, ő is a Ca-t mondta (ugyan csak egy másik orvost sikerült elérnem....) de már néhány órával a kérdés után jobban volt, nem vakarózott, és reggelre a duzzanat is lement szerencsére :) oltási könyve beírtam, hogy allergiás. jövőre azt hiszem csak veszettséget kap. :)


u.i.: én is blökizek, végül ott is kérdeztem (cseten) és ott is (mint mindenhol) a kalciumot javasolták, de szerencsére tényleg hatásos :)

2011. szept. 7. 10:43
 6/7 Akiteki ***** válasza:
Az oltási könyvében az is benne van, hogy melyik gyártó oltóanyagára lett allergiás. Más oltóanyaggal lehet nem lesz ilyen gond. Ezért nem kellene kihagyni az oltásokat és kockáztatni egy betegséget.
2011. szept. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nehogy ezért ne oltasd a kutyát! A kombinált nagyon fontos, sok betegség ellen ad védettséget.

Egyébként ilyenkor nem maga az oltóanyag vált ki allergiás reakciót, hanem az ún. vivőanyag. Meg kell mondani a dokinak, hogy melyik vakcinánál volt allergiás tünet, és akkor mást fog adni.

2011. szept. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!