Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért viselkedik furcsán a...

Miért viselkedik furcsán a kutyánk fürdetés óta?

Figyelt kérdés
Nem találja a helyét, nyüszít, kaparászik egyfolytában. Más probléma nincsen, eszik rendesen, örül, ha hazajövünk, ugat, stb.
2011. szept. 7. 07:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Amikor tavaly mi megfürdettük a kutyusunkat(az udvaron), a fürdetés után napokig nem ment rá a fűre.(Kertesházban lakunk).

Csak a teraszon feküdt, oda is wc-zett!(előtte sosem csinált ilyet)

Aztán minden nap,mikor arra került a sor, hogy éjszakára bemenjen a helyére(amihez rá kellett lépnie a fűre, az udvarra),próbált minél kisebb felületen érintkezni az udvarral és gyorsan beszaladt a helyére.Pár nap után nem csinálta.Talán csak félt, hogy újra fürdetve lesz(nem szereti a vizet).

Most nyáron már nem csinálta ezt fürdés után,talán megszokta.

Lehet a Te kutyád sem szerette.Nem sértettétek fel sehol a bőrét?A fülébe nem ment víz?Mert az begyulladhat.Ha nem múlik el pár nap múlva a furcsa szokása, sztem vidd el orvoshoz!Sok sikert.

2011. szept. 7. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Sosem csinált eddig ilyet, pedig elég sokszor volt fürdetve (11 éves). Anyu szokta fürdetni, fülébe, szemébe sose megy víz. Vasárnap óta tart ez nála. Arra is gondoltam, hogy remélem nem eszi a falat (2 szobában is hullik a vakolat, amit nagyon szeret kapargatni, és az orra, szája mindig falas). Mert az nagyobb gond lenne. Egyébként palotapincsiről van szó.
2011. szept. 7. 08:58
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem pulim volt, kerti kutya volt fürdetés után amíg nem száradt meg nem nagyon lehetett a fű, föld közelébe engedni, mert az első dolga az volt hogy mint aki eszét vesztette úgy dagonyázott mindenben addig amíg tiszta sáros, piszkos nem lett. Akkor nyugodott csak meg :) Ezért megvártam míg megszáradt, utána ugyanúgy megcsinálta a rituálét, de legalább száraz bundával: :) Te kutyádnál is ösztönös reakció lehet..
2011. dec. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Jó igaz, közrejátszhatott hogy az enyém kerti kutya volt évente egyszer volt fürdetve.. lakásban élő kutya meg rendszeresen fürdik gondolom..
2011. dec. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!