Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Eltört egy ismerősöm kutyájána...

Eltört egy ismerősöm kutyájának a farka. Tanács?

Figyelt kérdés
Tegnap este az apja áthajtott az ülő kutya farkán az autóval, amikor állt be a garázsba. Nagy testű kutya (bordeauxi keverék). azóta a kutya farka meggörbült, mint egy kérdőjel, és eléggé fájlalja. Egyébként jó kedvű, étvágya van. Lehet ebből valami maradandó károsodása? Sajnos állatorvosra nincs pénzük. Milyen kezelés kellene neki? Illetve mennyibe kerülne rendberakatni? (Ha nem olyan egetverő, tudnám állni a költséget).
2011. szept. 7. 17:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Azt is begipszelik?
2011. szept. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom, begipszelnék-e, szerintem ez nem egy olyan testrész, amit gipszelni lehetne. Egy ismerősöm mesélte, hogy a spániel tenyésztő barátja azért vágatja le a kiskutyák farkát, mert rendszeresen eltörik. Ez egy 8 hónapos bordeauxi keverék, nem tudom, ennél mi a teendő? Az állatorvoshoz elvinni sajnos az anyagiak miatt nem tudják. Ezért kellene tanács, hogy hagyják begyógyulni, és akkor kótyagos farok marad, vagy vágatni kellene? Ill. származhat-e ebből valami gondja?
2011. szept. 7. 20:00
 3/9 anonim ***** válasza:
Esetleg megpróbálhatják sínbe tenni.
2011. szept. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon veszélyes, mert hallottam már, hogy a farkával a gerince is sérült egy kutyának. Ennél az esetnél is autóval mentek át a kutya farkán véletlenül. Jó lenne mégis orvoshoz vinni!
2011. szept. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Wáááá, először azt olvastam, hogy eltűnt a farka...

Egyébként állatorvoshoz kellett volna vinni azonnal. Nálunk egyszer agár farka csapódott a fának, miközben rohant, és eltört. Az állatorvos egy slag (locsolócső:) darabbal rögzítette, szépen helyrejött.

De Ti nehogy kipróbáljátok ezt magatoktól, mert 1 nap után rohadt nagy fájdalmat fogtok okozni a kutyának ezzel.

2011. szept. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%
ne tartsanak kutyát ha nincsen pénzük rá.
2011. szept. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Utolsó! Senkinek semmi köze hozzá, hogy kinek van kutyája, és arra mennyit fog áldozni! A gyerekem szájából én sem fogom egy kutya kedvéért kivenni az ennivalót, hogy rendbe rakassam a farkát a mai gazdasági helyzetben! Még is akkor mit csináljon? Adja le a sintértelepre?

Elviszem a barátommal az állatorvoshoz, ha nem kerül sokba, kifizetem a számlát nekik.

2011. szept. 8. 14:25
 8/9 anonim ***** válasza:
88%
figyelj, 1 kutyáról gondoskodni, kell, és megfelelő pénzt kifizetni rá. a gyerekéért is megtenné, a kutyának meg majdnem annyi szeretetigénye van, ha nem több. Az utolsó hozzászólónak pedig igenis igaza van!
2011. dec. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Remélem, hogy sikerült elvinni, és nem kerül túl sokba a kezelés.


Ő is egy érző lény, neki is gájhat, és felelősek bagyunk érte, ha már megszelidítettük. Meg kellene gyógyítani!

2015. okt. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!