Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akik nézik a Csodálatos...

Akik nézik a Csodálatos kutyadokit, és használják a mindennapi életben a tanácsait azokhoz lenne egy-két kérdésem?

Figyelt kérdés

Szoktam néha én is nézni a sorozatot, a főbb irányelvek tiszták: nyugodt határozott energia, falkavezéri poszt, érintés stb.

De ezek a mindennapokban használhatók? Nekem ez elég fura, és elvont. Ennyitől nem lesz még engedelmes kutyám, aki figyel rám. Állhatok én naphosszat a jó energiával a kutyával szemben, ha nem tudja, hogy mit jelent a "gyere ide" parancs, vagy megállhatok előtte ha rágja a papucsom, de ha hangosan nem szólok rá, és határozottan nem rántom ki a szájából a papucsot, akkor sosem tanulja meg a határokat. Nem azt mondom, hogy rossz a pasi módszere, de abban nem segít, hogy hogyan tanítsam meg a kutyát a parancsszavakra. Nem várhatom el tőle, hogy csak mert kitalálok a fejemben valamit, ő úgy is viselkedjen, csak mert én vagyok a főnök. Motiváció és jutalomfalat nélkül egy kis kutya, aki még semmit sem tud, nem fog egyik-napról a másikra leülni, lefeküdni, és apportírozni.Előtte meg kell a főnöknek tanítani, hogy mit vár el, ha már tudja, akkor lehet határozottan számon kérni.


2011. szept. 8. 07:08
 1/7 LadyLoss ***** válasza:
100%

Pontosan ahogy mondod!

Ha nyugodt, határozott, következetes falkavezér vagy számára, akkor könnyen eléred, hogy bármikor, bármilyen helyzetben rádfigyeljen, és a te parancsaidat kövesse.

De hát ezt a legfontosabb a nevelése során, mikor meg akarod tanítani, hogy a "gyere ide" az mit jelent, azt csak úgy tudod elérni, ha a kutya szemében te vagy az "isten", ha kiveszed a papucsot a szájából, csak akkor fogja rágni a saját játékait, ha (amellett, hogy a papucsokat elteszed), ha tudja, hogy a te kérésed mindíg parancs! Ehhez kell az a módszer amit Cezar Milan tanít.

2011. szept. 8. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A parancsszavakra való megtanítás kulcsa az, hogy a kutyával az ő nyelvén társalogj. Cesar megtanít a kutya fejével gondolkodni és a kutya nyelvén beszélni, így könnyebben tanítod meg a kutyust bármire, mert a testbeszédét használod.

Nyilván egy ül parancsot nem fogsz azzal megtanítani, hogy megbököd az oldalát, de ha a kutyád elismer mint falkavezért, nem fog elkalandozni a figyelme, és nem fog ellenkezni a parancsaid ellen.

Egyébként Cesar módszerei szerint nem ránthatod ki a papucsot a kutya szájából, mert az huza-vona és lealacsonyodsz az ő szintjére falkavezérségedből. A nézéseddel és a testbeszéd segítségével kell elvenni a tőle a papucsot, anélkül, hogy elkezdenéd húzni a szájából. Utóbbit én is alkalmaztam már a német juhászomnál és működik.

2011. szept. 8. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az ő egyik fő ismérve, hogy milyen energiát sugárzol ki a kutya felé. Én nagyon jól tudom alkalmazni ha kóbor kutyába botlok vagy kiront egy mérges harcikutya egy ingatlanról. Pont a Cesar-módszer volt segítségemre, amikor a két pórázon vitt spánielemet lerohanta egy argentín dog és nem vesztettem el a lélekjelenlétemet és szembe mertem szállni a kutyával. Így nem lett semmi komoly.
2011. szept. 8. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok hasra esve a "Kutyadokitól", de ettől függetlenül, mégis hol állították benne, hogy nem kell megtanítani a kutyát a parancsszavakra? A kutya nevelése egy dolog, a tanítása pedig egy másik dolog. Ne keverjük a szezont a fazonnal!
2011. szept. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Elvont? Szerintem meg végre van egy olyan kiképző, aki nem azt mondja, hogy mindenféle "szertartásokat" kell csinálni, h vezér legyél, hanem azt mondja, h legyél nyugodt, határozott. Nem azt mondja, hogy ha pl. rágja a papucsodat, akkor állj oda nyugodtan és határozottan és a kutya majd olvas a gondolataidból és elengedi, hanem azt, hogy amikor rászólsz, hogy nem szabad, legyél nyugodt és határozott. "Motiváció és jutalomfalat nélkül egy kis kutya, aki még semmit sem tud, nem fog egyik-napról a másikra leülni, lefeküdni, és apportírozni." Ebben igazad van, Cesar sem állít mást. De ezt nem az ő feladata megtanítani. Ez le van írva száz helyen, hogyan kell. Cesar azt tanítja meg pl, hogy mi van akkor, amikor egy kutya ismeri azt a szót, hogy ülsz, de mégse csinálja. Megtanítani bárki megtudja a vezényszavakat, de rávenni, hogy akkor is csinálja meg, amikor szívesebben kergetne macskát, ehhez kell a nyugodt, határozott energia. Meg ahhoz, hogy ha a kutya éppen széttépni készül valakit, akkor is le tudd állítani. Nem bántásból mondom, de szerintem egyáltalán nem értetted meg, amit tanít. Javaslom, olvasd el a könyvét, nemrég kaptam meg, eleinte szkeptikus voltam, mert én már rengeteg könyvet végigolvastam a kutyázásról és már nem igazán tudtak újat mondani, mindegyik ugyanazt írta le, csak kicsit máshogy. De azért beleolvastam és nagyon meglepődtem. Egyrészt annyira jól ír, hogy fel sem keltem, amíg végig nem olvastam, másrészt olyanokat ír le, amikre nekem magamtól kellett rájönnöm sok kudarc árán, sőt, rengeteg újat is tanultam.
2011. szept. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

ez az egész a kutyához való hozzáállásodtól függ !!

sok parancsszóra meg lehet tanítani egy kutyát, végre is hajtja , AMIKOR Ő AKARJA, de mit csinál a kutyád a parkban, szabadon ( póráz nélkül ), kutyák, és idegen emberek társaságában ???

na ez a lényeg !!!

hiába hívod be ??? vagy ,rohan amikor hívod ??

na ez a nem mindegy !

a nyugodt energia , csak az alap, de nélküle nem érsz el eredményt !

a másik amit teszel , a sorrend -MOZGATÁS - TANÍTÁS - SZERETET !!!

ezeket is tanítja .

a határokat ki kell jelölni. de ha rosszul teszed , semmi értelme ! a lényege a jól kiválasztott büntetés, megfelelő időben való alkalmazása!

és akkor még a többiről nem beszéltünk :):)

menj el egy népszerű parkba( majd ,ha a kutyád,és te felkészültnek érzed magad ),és engedd el !

de egy kutyafuttató, vagy egy kutyasuli is jó helyszín .

sok érdekes dolog, vagy te , mit is tesz a kutya !!

na ,ezt nem lehet tanítani, ez lassan épül a kutyában, ez a követő szellem, te vagy a vezér, az van amit te akarsz, helyszíntől függetlenül :):)

tapasztalatból mondom !

2011. szept. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Én is elolvastam a kutyadoki könyvét, és azóta én is másképp tekintek a kutyámra, és alkalmazom amit leírt. Lehet nem 100%, ahogyan teszem, de látom, hogy van értelme Ha sétálok a kutya a hátam mögött követ, nem lépne elém, ha nézelődik általában hamar leesik neki, hogy már nem vagyok ott, és szalad utánam megint. A játéknál vár, hogy én döntsem el, hogy épp melyikhez van kedvem, és ha lenyúlok akkor engedi, hogy elvegyem. Etetéskor leül és vár, sőt ma még nem is nyúlt a kajához, csak mikor hátraléptem.

A póráz ellen tiltakozik, ott nem tudom lenyugtatni még, de igyekszem. Hamar rá fog jönni majd, hogy a póráz milyen jó dolog lesz. :) Még csak 2 hónapos csodákat nem várhatok, 3 hónaposan már vinném reggel sétálgatni, addig az udvaron vagyunk és játszunk.

Remélem ahogy nő nem fog megváltozni, eddig nagyon jól viselkedik.

2011. szept. 9. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!