Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez a viselkedés mire utal a...

Ez a viselkedés mire utal a kiskutyámnál?

Figyelt kérdés
Ma vittem neki az ételt, és bepörgött, rám ugrál, néhányszor rám ugatott. Nem adtam neki oda az ételt, csak akkor mikor végre nyugodtan lefeküdt a lábam elé. Mire utalhat? Arra, hogy nem tisztel falkavezérnek és gyengének tart, vagy falkavezérnek tart, de próbálgatja a határait? Ilyet még csak velem csinált,pedig itt mindenki másképp viszonyul hozzá, anyu tutujgatja, apu határozott vele, de inkább a testével és a hangjával teszi rendre, inkább megfélemlíti, ha rosszalkodik. Én meg inkább nyugodt határozott szeretnék lenni vele, és nem engedem neki, hogy rosszul viselkedjen, nem engedem, hogy izgatott maradjon, akkor jutalmazom, ha nyugodtan viselkedik, és megadja magát. Mégis miért én rám kezdett el először "harciaskodni" és ugatni? A három ember közül engem tart a leggyengébbnek, vagy épp ellenkezőleg? Hamar megadja magát nem az a baj, tudom kezelni a helyzetet még, de furcsának tartom, hogy pont velem kezdett el "veszekedni".
2011. szept. 8. 08:26
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem csak örült....
2011. szept. 8. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem örült neked, de ha kicsit belemélyedünk a dologba, elképzelhető, hogy feszegeti a határait. Szerintem tudja, hogy te vagy a falkavezér, de lehet hogy kamaszkorát éli - nem tudom hogy mennyi idős, csak tipp - és ilyenkor szeretnének ők dominálni, ilyenkor kerül helyre bennük, hogy na akkor most mégis a ranglétra melyik fokán állnak.

Ne aggódj, ha nyugodt de határozott vagy vele, akkor semmi gond nem lesz, az pedig nem baj, ha néha túlpörög a boldogságtól :)

2011. szept. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mennyi idős. És milyen volt az ugatás. Talán csak "fellelkesült", hogy enni kap, és az izgalom miatt ugatott. Én nem fektetem le (2 éves amstaff), csak leültetem a kajás tál mellé, és megvárom, míg megnyugszik. Le is teheted neki az ételt, de csak akkor engedd hogy hozzányúljon, ha megnyugodott.

Ha rád ugat, még egyáltalán nem biztos, hogy "harciaskodik", így hív játékra is. Sok oka lehet, amiért rád ugat.

Milyen fajta, és mennyi idős?

2011. szept. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Kaukázusi juhász kutya 3 hónapos, akkor kezdett el ugatni, amikor megfegyelmeztem, hogy ne ugorjon rám. Persze az ugrálás az az öröm jele volt, az ugatás viszont már a fegyelmezés után jött, akkor már nem volt ugrálás meg öröm...
2011. szept. 8. 08:54
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Lassan gutaütést kapok a falkavezérség kifejezéstől.

Te csak fegyelmezd, ha ugat, akkor szólj rá, hogy csend. Meg fogja tanulni.

Az ugatás arra utal, hogy kutya, és hogy még csak kölyök, szertelen.

2011. szept. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

szerintem is az utolsónak van igaza, ez még bőven belefér a kölyök viselkedésébe...

viszont szerintem nem jól teszed, hogy mindig rákényszeríted, hogy megadja magát.


az sem jó, ha túl domináns vagy vele.

a többi dolgot leírás alapján nem csinálod rosszul, de ne görcsölj rá a dominanciára...


csak hagyd magára, amikor eszik, és ne adj evés közben neki a kajádból - csak ha befejezted, akkor kaphatja meg a maradékot.


amúgy honnan van a kutyus?

mert ez a lelkes viselkedés nem éppen a fajtára jellemző.

ma már egy csomó kaut elrontanak azzal, hogy ilyen családi kutyává alakítják...

(nézd meg, milyen volt a bernáthegyi, és milyen lett... tönkre tették.)


ezek a kutyák nem szokták ilyen "forrón" kifejezni a szeretetüket - de attól még szeretnek.:)


na mindegy, ezt csak úgy megjegyeztem...

2011. szept. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

utolsó vagyok csak azért, mert ez is azt mutatja, hogy nem kell félned, hogy olyan hú de domináns lenne a kutyád...:)


nem kell, hogy állandóan megadja magát.


anyukád sem baj, ha tutujgatja, én már a 2. kájomat nevelem fel egyetlen orrakoppintás nélkül.

más kutyát ha meglát, azonnal széttépné, tehát fajtájához mérten az elvárásoknak megfelelően viselkedik, de a falkatagokat - a többi kutyát és minket sosem bántana.


apukád viszont ha túl kemény, szólj rá.

az én nagypapám egyszer páholta el az első kájunkat, nem támadott vissza vagy ilyesmi, de onnantól nagy ívben elkerülte a nagypapámat... (nagypapám bánta is, hogy elverte...)

2011. szept. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy túllihegem a falkavezérséget, de sajnos van rá okom bőven. Az előző kutyám nem engedte meg, hogy megsimogassam, mert akkor rögtön morgott, és ha nem vagyok elég gyors meg is harap. Ha leguggoltam előtte, akkor meg ugatva, mérgesen rám rontott, ha nem állok fel, lehet, hogy ma nem élek...Na itt ilyet nem fogok megengedni, inkább legyek túl domináns, de egy kutyától nem vagyok hajlandó eltűrni semmit, mert már tapasztaltam mi van akkor ha laza a gyeplő.
2011. szept. 8. 11:07
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

igen, de az a kutya nem ez a kutya.:)


értem már, miért vagy ilyen görcsös, de pont azt mondom, hogy vedd figyelembe a kutya egyéniségét is.

ez a kutyus egyértelműen nem tör majd dominanciára, legalábbis olyan durva tuti nem lesz, mint az előző kutyád (nem is értem, hogy vadulhatott így el!)


de pont ezzel a túldominanciáskodásoddal válthatod ki belőle, hogy lázadjon a rendszer ellen.


egészséges egyensúly.:)



nekem 3 kutyám van, mindhárommal máshogy bánok.

viszont mindhárom egyformán engedelmeskedik.:)


(az egyik egy közép-ázsiai, és finoman szólva nem kedves másokkal...:D velem mégis olyan, mint egy nagy plüssmaci, bármit megenged, a szájából kivehetem a kaját, ráugorhatok:D, bármit.:))

és soha nem voltam vele szigorú, megvannak a határok, a kaját a kezemből eszi, mégis én vagyok a vezér.


(mondjuk ő szerencsés természet.)

2011. szept. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Minden hozzászólónak a válaszát köszönöm, sokat segítettetek. Tudom, hogy ez a kutya nem az a kutya, hiszem, hogy jó kutya lesz belőle, látom rajta, hogy amikor csak teheti a kedvemben akar járni. (Mögöttem sétál, figyel stb. eddig sokkal jobban viselkedik mint amit vártam tőle, nagyon büszke vagyok rá.)

Hogy az előző, hogy lett vad? Kisgyerekként kaptam, fogalmam sem volt a kutyák viselkedéséről akkoriban. Mint minden gyerek, én is azt csináltam a kutyával mint mindeni "kutyuli, kutyuli", simogatás naphosszat, ölelgetés, szeretgetés. A kutyanevelésről akkor még természetesen semmit sem tudtam, a szüleim nem tanították parancsszavakra, sétálni esély sem volt felnőtt korában, apu is csak kesztyűben tudta elvinni az állatorvoshoz annyira húzta. Jó házőrző volt, aki sose ment volna el tőlünk egy tapodtat se, de ennek az lett az ára, hogy nem lehetett szeretgetni.

Ez a kutya nem az, de szerintem az előző kutyánk egy jó tanuló lecke volt, a kutyát nevelni kell az első naptól kezdve, és nem akkor mikor már elmúlik a "cuki" korszaka, és már nem aranyos plüsskutyusnak néz ki.

2011. szept. 8. 13:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!