Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől vakarózik ennyire?

Mitől vakarózik ennyire?

Figyelt kérdés

Az van, hogy hete szinte egyfolytában vakarózik a kutyám, de már sebesre vakarja magát egy pár helyen, pedig meg van fürdetve, rajta van a bolhaírtó nyakörv, a fekhelyeit is beszórtuk bolha elleni porral.. az orvos egyébként csak annyit mondott rá 2 hete, hogy elég a nyakörv és majd elmúlik..de nem akar elmúlni..édesanyám azt mondja, hogy sokszor fekszik a csalán közt, és amiatt. Én meg már nem tudom. Bolhát jó ha 2-t láttam benne 3hét alatt, pedig napi 4x is átvizsgálom:S Nem adunk neki semmi új kaját, hogy allergiás lenne, semmi új dolog..:S

Valaki valami segítség?:)


2011. szept. 9. 12:27
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia, a mi kutyusunkkal is ez volt elvittem dokihoz, ő azt mondta, hogy a bolhától ekcémás lett a bőre, kapott egy szurit és egy olyan bolhairtó szert, amit a nyakába kell cseppenteni(sajna nem jut eszembe a neve). Ez a szer 3 hónapig védi a kutyát a bolha ellen és hatásos.

Már 3. napja a kezelésnek és olyan mintha az én kis Zseni kutyámat kicserélték volna.

2011. szept. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Volt mostanában nyírva?Mienk akkor is vakarózik ahogy nő a szőre.

Ha mezei bolha csípés,akkor a farkánál harapdálja.

De szerintem egy sima fürdetés is segít a viszketésen.

Remélem tudtam segíteni?

Teca

2011. szept. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kedves első!

frontline amit kaphatott. Az nagyon jó és hatásos!

Teca

2011. szept. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
nekünk allergiás. a csirkehúsra. lehet valamire allergiás lehet pont a csalánra.
2011. szept. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kedves Teca, köszönöm, hogy kisegítettél,igen azt kapta a kutyus, egyébként a cicának is ilyet szoktunk venni :)
2011. szept. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)

Most fürdettem meg kb. fél órája, és azóta nem vakarózik. Mondjuk elég sok seb van rajta, főleg a könyök részeken, meg a hajlatokba, ahol foltokban hullott ki a szőr. Most egy ideig nem fogom engedni a csalános részre, hátha jobb lesz:)

2011. szept. 9. 17:44
 7/7 A kérdező kommentje:
Hmm..tévedtem.. mára már visszatért a vakarózás..jövőhéten irány a doki..megint:S
2011. szept. 10. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!