Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az ideális szájkosár mekkora?

Az ideális szájkosár mekkora?

Figyelt kérdés

A kutyámnak elvileg 2-es méretű "Nylon" kellene, a Trixie papírja szerint, de mivel rettenetesen liheg, (nagyszőrű Border) inkább a 4-eset vettem meg. Kalózok ellen tökéletes lesz...


Tulajdonképpen meddig érjen a hossza? Ha nem tudja kinyitni a száját lihegéshez a vonaton-buszon akkor az állatkínzás, ezért lett a 4-es, de ez meg befedi egészen az orra végéig. Gondoltam rá, hogy az elejéből kicsit visszaveszek, hogy az orra azért kint legyen és a nyál is kifelé csorogjon, meg a nyelve is kilóghasson egy kicsit.


2011. szept. 9. 13:21
 1/8 anonim ***** válasza:

Ezért nem használunk mi nylon szájkosarat. Nem kényelmes a kutyának. Végülis vettünk fémet, aminek a méretét 3 érték határozza meg:

[link]

2011. szept. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha nem harapós, és csak vonatra-buszra kell, akkor haltit is adhatsz rá, általában nem veszik észre, ha mégis, akkor ártatlan szemmel meg lehet próbálni, hogy "de hát ez szájkosár".

Persze nem a rosszra akarlak buzdítani, csak nagyon együtt érzek a szájkosaras kutyákkal a nyári melegben.

2011. szept. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A vászon nem SZÁJKOSÁR: Az orvosoknál használatos, harapás ellen. Lehet bőrt, műanyagot venni kosárból, ha nem akarsz fémet. Amelyik kutyának lehetősége van a kosárban kellően kinyitni a száját ahhoz, hogy lihegjen, annak nincs is gondja vele. A munkakutyákat pedig tökéletesen meg lehet tanítani a kosaras munkára is.
2011. szept. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Most éppen lehűlőben, szal nem vészes, de majd csinálok valami saját gyártmányú haltiszerűt valami nadrágszíjból, ami a lihegőméretére lesz kalibrálva, és fényvisszaverő felülettel kombinálom, hogy haszna is legyen.


A mostanin vágok néhány lyukat az oldalában. Fémet azért nem szeretnék, mert nem tudom zsebre vágni, ha leszállok a buszról-vonatról, és indokolatlanul félelemgerjesztő, meg az ablaküveg is kitörhet, ha koppantja valahol. Persze egy Dobermannra vagy Németjuhászra már az elegancia miatt is az dukál, meg jó is, ha a kosár sugalmazó...

2011. szept. 9. 13:46
 5/8 anonim ***** válasza:
én a labimnak vettem 8ast.. 3 volt a papíron :)a 8asba éppen ki tudja nyitni a száját annyira, hogy a nyelvét kidugja.. :)
2011. szept. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen, ha az írás szerint nézzük, akkor az csak csukott szájra értelmezhető.
2011. szept. 9. 13:52
 7/8 anonim ***** válasza:
A haltis válaszoló vagyok, vászonból valószínű lélegzés, lihegés szempontjából minél nagyobb, annál jobb. Persze amíg le nem esik a fejéről :)
2011. szept. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja meg azt akartam még írni, hogy minél nagyobb, annál jobb, a végét meg vágd le :)
2011. szept. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!