Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta ez a kutyus?

Milyen fajta ez a kutyus?

Figyelt kérdés
[link]
2011. szept. 9. 21:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
43%
palotapincsi
2011. szept. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
43%
Hosszú szőrű csivava, vagy Pekingi palotapincsi...
2011. szept. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Pekingi palota kutya, vagy tibeti spániel, esetleg hosszú szőrű csivava.
2011. szept. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
43%
Palotapincsi keverék. Teljesen biztos... kész káosz ez a standard.. szinte egyik sincs meg neki. Hát nem egy Standard eb az biztos .. De amelyik szagolja az már kicsit elfogadhatóbb palotapincsinek.
2011. szept. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
43%
Ami háttal van az Palota pincsi ami meg szembe van az meg hosszúszőrű csivava.
2011. szept. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"Palotapincsi" v. "Pincsi" biztos nem, mert ilyen kutyafajta nem létezik. Csak egy becenév, amit (a hozzá nem értők) ráaggadtak a Pekingi Palotakutyára, a Tibeti spánielre és a kettő keverékére... stb.


Szerintem Tibeti spániel és Csivi keverék. Vagy Tibeti spániel és valami más állófülű kutyafajta keveréke. De az is lehet, hogy részben "Pincsi" néven futó már eleve keverék (félig Palotakutya félig Tibeti spanci) és részben valami állófülű kutyafajta keveréke. Most mindenkinek a Csivi ugrik be először, nekem is. Mondjuk lehetne pl.: félig Corgi, de az elég ritka fajta, úgyhogy nem hinném, hogy Corgi vér van benne. Vagy lehet, hogy Törpepincser az egyik felmenő, annak állófüle van...

2011. szept. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
43%
ennyi erővel "Csivi" sem. -.-
2011. szept. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
43%
ja, és "spanci" sem... vagy csak szimplán nem vagy hozzáértő... (előző vagyok)
2011. szept. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A Chihuahua, magyarul Csivava, rövidítve, Csivi, a Spániel rövidítve Spanci. De! A Pekingi PALOTAKUTYA nem Pincsi, azt úgy szokták rövidíteni, hogy Pekingi, vagy Palotakutya, de a "Pincsi" kifejezés abszolút téves, és semmi köze a Pekingi Palotakutyához, sem a Tibeti Spánielhez. Egymillió ilyen ciiket olvasni kutyás weboldalakon, fórumokon: a Pincsi kifejezés téves, mert ugyan a Palotakutyában van Pincs vér, de Pincsikhez (pl.: Bichonok) semmi köze nincs a fajtának. Ez kb olyan, mintha az Afrikai oroszlánkutyát Staffinak, vagy Masztiffnak becéznék, csak azért, mert távol a felmenői között ott vannak ezek a fajták. Mindegy. :-))))
2011. szept. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Osztom, a 78%-os válaszoló véleményét. Szerintem is a képen látható (legalább is aki szimatol mindenképpen) egy pekingi palotakutya keverék, ami mai néven a köznyelvben pincsi néven fut. Kb így néznek ki mint a képen a szimatoló kutya. A másik kutyusban nemhinném, hogy corgi van inkább én is egy csivava-pincsi kombóra gondolok (pincsi alatt még mindig azokat értem amit írtam)

Egyébként a rövidítése a fajtának tényleg nem ez. Az idősebbek szokták ezt mondani, de nem csak ők sokan mások is. Olyan mint például mikor a német juhászkutyámra mindig azt mondták itt a lépcsőházba az idősebb nénik, hogy farkas kutya.


Egy pekingi tartó.

2011. szept. 11. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!