Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen tápot adjak neki?

Milyen tápot adjak neki?

Figyelt kérdés

Hamarosan egy új családtaggal bővülünk,egy kis Német juhász kölyökkel.

Azt a típusú tápot kell neki továbbra is adnom amit a tenyésztő adott neki eddig,vagy etethetem más márkájú táppal?

Ha igen melyik a legjobb minőség,amiben minden benne van ami neki kell? És kell e még más kiegészítőt adni mellé: pl.kálcium,stb.Esetleg vitamint...


2011. szept. 10. 01:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Acana az egyik legjobb márka. Mi úgy csináltuk, hogy a tenyésztő adott egy kicsit abból, amit nála kapott, aztán elkezdtünk neki egy másikfélét adni, de nem volt semmi gond.

A vitamin nem árt, de nem muszáj, a lényeg benne van a jobb minőségű tápokban. Néha szoktunk olyat, hogy kicsit meglocsoljuk a tápot (házi) tejjel a Ca miatt :)

Mondjuk már 2 éves múlt :)

2011. szept. 10. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát egy ideig ad azt amit a tenyésztő adot neki és ha mást akarsz adni neki akor fokozatosan kell átszoktatni az újra mindig keverni kell egy kicsit a már megszokot tápba az újból, és az új menyiségét mindig egy kicsit növeld a megszokotatt pedig csökencsd mig végül a régit teljesen elhagyod. Hogy meik a legjobb minőség szerintem ez mindig is vitatott marad mindenkinek más..meg a pénztárcád hogy engedi... de vanak fajta tápok is ha megfelelö tápot veszel nincs szükség külön kiegészitőre mert a tápban minden benne van amire szüksége lehet a kutyának
2011. szept. 10. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

fokozatosan átszoktathatod másra.

az Acana tényleg jó, de kaphat Happy dogot vagy Eucanubát is... (a Royal canin ezeknél is drágább...)


Azért fontos, hogy kiskorában ilyen tápokat kapjon, hogy később sok bajtól kíméljétek meg.


A nagytestű kutyáknál fokozottan figyelni kell a helyes táplálásra...


kálciumot nem kell neki +-ban adnod, sőt, nem is ajánlott, ha jó minőségű táppal eteted, mert azzal csak bajt csinálsz - túlságosan leterheled a csontjait.



bocsi most mennem kell kutyasuliba.:D

majd még visszanézek a kérdésre.:)

2011. szept. 10. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :) Volna még kérdésem...Csak száraztápot adjak neki mindig vagy konzerveket is kaphat,esetleg házilag készített ételeket?Nem a mi maradékunkra gondolok,hanem külön főznék neki és azt keverném táppal vagy konzerv kajával.
2011. szept. 10. 13:07
 5/6 anonim ***** válasza:
Etetheted konzervelis énisz szoktam néha adni neki bekeverve neki fözöt kaja megint csak izlés kérdése ez megint olyan hogy van aki dijaza van aki elenzi ... de lehet neki adni aztis , ha kevered azételét ugyan ugy számicsd bele a nekiadandó menyiségbe mindha csak tápot adnál neki és 10 percig hagy majd elöte ha éhes anyi idö alat megeszi ha nem akor ved el töle ha letelt az idő igy megtanulja hogy akor kell eni amikor adsz neki ha mindig elöte hagyod az szerintem azért nem jó mert némely kutya hajlamos elfinyásodni
2011. szept. 11. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

nyugodtan adhatsz neki konzervet, én konzervet összekeverek száraztáppal...

de önmagában a konzerv nem jó, a 70%-a víz, nincs rendes tápértéke. én csak arra használom, hogy jobban illatozzon a száraztáp...:)


maradékot is kaphat, ha nem túl fűszeres - pl. főtt rizs, krumpli, zöldségek, bizonyos csontok, tojás,...


ha pedig te magad főzöl neki, a rizs jó az emésztésüknek, van erre a célra a kutyatápok között tészta, adhatsz neki húst, és reszelhetsz bele répát, főtt zöldségeket, és nyomj rá 1-2 gerezd fokhagymát!


(a fokhagyma segít távol tartani a férgeket, és egyébként is jót tesz neki.)



kerüljétek a cukros, szénhidrátos kajákat nagy mennyiségben...:)

2011. szept. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!