Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A párom megvágta a kezét a...

A párom megvágta a kezét a neostomosanos ampullával. Azóta zsibbad neki. Elmenjünk orvoshoz?

Figyelt kérdés
Azért ebbe a topicba írtam, mert ti vagytok jobban kapcsolatban ezzel a szerrel. A kutyusunk összeszedett néhány bolhát, és miután megfürdettük, a párom kiakarta dobni az ampullát, de az megvágta az ujját. Azóta zsibbad neki. Szerintetek menjünk el dokihoz? Tetanuszt kapott pár éve, a seb sem nagy, csak a zsibbadás idegesít.
2011. szept. 10. 10:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem menjetek dokihoz. Többet nem tudok mondani.
2011. szept. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem felesleges, nem fog tudni csinálni semmit. A szer ugyan jobb ha nem ér a bőrhöz, de ha megvágta az ampulla és vérzik a keze, a vér azt a minimális vegyszert ki is mossa a sebből. Ki kell mosni, betadinnal fertőtleníteni. Nem ettől zsibbad a keze, inkább csak az aggodalomtól.
2011. szept. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én általában nyom előtt befújom a kutyámat Neostomosannal. Ha olyankor még nedvesen hozzáérek és utána cigizek, egy ideig nekem is zsibbadni szokott a szám széle. Ezen kívül semmi más.
2011. szept. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ilyen már velem is történt pont egy éve.

Jól ki kell mosni, "kivéreztetni" a sebet - gondolom ezen már túl vagytok. Én is éreztem egy kis zsibbadást, mondjuk az enyém viszonylag mély vágás volt:S és elég sokáig is fájt, nehezebben gyógyult be a seb (legalábbis én akkor úgy éreztem, bár kicsit hipochonder vagyok :D)

Szerintem nem lesz gond, de ha a közérzete is romlana, vagy hányna menjetek el dokihoz (vagy hívjatok fel egyet - akár állatorvost is lehet).

2011. szept. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kivéreztettük, lefújtuk septodine-nal, viszonylag semmi baja, csak a kis zsibbadás. Megnyugodtam :D

Gondolom, azért van ez, mert a neostomosan egy idegméreg.

2011. szept. 10. 12:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!