Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 3 éves nőstény németju...

Van egy 3 éves nőstény németjuhász kutyám és itthon valamiért nem nagyon engedelmeskedik. Miért?

Figyelt kérdés

Volt tanítva, nem mi tanítottuk hanem szakmabeli. Szépen meg is tanulta a lényegesebb dolgokat (ül,fekszik,helyedre,hozzám,lábhoz,marad-szabad stb.). Csak az a gond, hogy akkoriban utána mi nem igazán foglalkoztunk vele, és így nem sok maradt meg benne, a helyedre hozzám és ül parancsokon kívül. Kb 5napja hordom ki sétálni mostmár, és kint az utcán engedelmeskedik. Akárhol leültetem, a fektetés is megy, bár az már nehezebben, de sikerül. Nem húz, szépen jön mellettem, ha húzna akkor kicsit húzok rajta és jön szépen mellettem lassan. Viszont amint hazaérünk már más. Az utcaajtóban leültetem, alig marad meg pár másodpercig, és nem enged be elsőnek az ajtón, ha a helyére küldöm nem megy, satöbbi. Van egy kiskutyánk is, ugyanakkor lett hozva mikor ő, talán 2héttel később rá, és őt meg mindig bántja, amint hazajövünk már egyből, és akkor is hiába szólok rá, hogy helyedre nem engedelmeskedik. Idővel eszébe jut minden és nekem is fog engedelmeskedni vajon, vagy újra be kell tanítani?

16/F


2011. szept. 10. 23:26
 1/5 anonim ***** válasza:
javaslom menjetek el egy kurzusra a kutyaiskolába, hogy összeszokjatok és kialakuljon a falkasorrend
2011. szept. 10. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
jártam vele régen kb 1hónapot, aztán meg az oktató 2hónapig tanította, és akkor megvolt benne, eszébe juthatnak ezek a dolgok lassan újra nem?
2011. szept. 10. 23:39
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem felejtett el az a kutya semmit, amit tanult. Egyszerűen nem tudsz rá hatni. Olyan nem megengedhető, hogy nem enged be elsőnek, hogy nem megy a helyére, ha küldöd és a többi.

Amikor megtanították, onnantól nektek is ugyan úgy kellett volna kezelni, ahogy az oktató megmutatta. Azért, mert nem foglalkoztatok vele, még a napi feladatokat meg kellett volna követelni tőle. Állj a sarkadra és amit megparancsolsz a kutyának, azt meg is kell neki tennie. Ha kell,a Te segítségeddel. A szüleidnek is ugyan úgy meg kell követelniük a kutyától, hogy megtegye, amit mondanak neki.

Ha sétából haza jöttök, a póráz maradjon rajta. Így a kapun bejövetelt is irányítani tudod. A másik kutyához sem fog tudni odamenni bántani. A helyére is be tudod vezetni.

2011. szept. 10. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 J3Tears ***** válasza:
itt nem a kutyával van cink, hanem veled. tipikusan az a fajta ember vagy, aki belekzd valamibe, de nem fejezi be, igaz? vagy pedig nagyon papucs vagy...
2011. szept. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A baj az,hogy nem te vagy a domináns, énis így jártam... Azért nem halgat rád bent, mert ott ő vezérnek érzi magát. Sajnos ez sok kutyánál így van. Nincs meg köztetek a rangsor, amit nehéz visszaálítai, pláne,ha a kutya sosem volt arra nevelve,hogy nem ő a domináns...Szerintem,ha minél többet foglakozol vele ( TE eteted,sétáltatod,tanítgatod folyamatosan) akkro a kutya lassan de elfogad gazdájának ée a falkavezérnek. A németjuhászok amúgy is értelmes kutyák,hamar rájön,hogy jobb neki úgy,ha engedelmeskedik :)
2011. szept. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!