Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mire figyeljek az amstaff...

Mire figyeljek az amstaff vásárlásánál?

Figyelt kérdés
Mire kell odafigyelnem azon kívül,hogy a szülők megfelelőek-e?Jellegzetes dolgok?Valami?
2011. szept. 11. 07:11
 1/5 anonim ***** válasza:
41%

Hogy a leendo gazda alkalmas-e arra, hogy amstaff - egyaltalan, hogy - kutyaja legyen.

A kutya azt jelenti, hogy a kovetkezo 15-20 evben van egy kb 1,5-2 eves "gyereked". Nem hagyhatod naphosszat bezarva, ha esik, ha fuj, ha szilveszter es 3 napos buli, vagy 38 fokos kanikula egy hetig, akkor is vele kell lenned, es futni-foglalkozni vele.

A fajta pedig nagyon kovetkezetes banasmodot igenyel, ahol a kovetkezetesseg nem a verest jelenti, hanem a "nem" az 10 perc mulva es holnap is "nem".

Nagyon fontos a csaladon beluli hierarchia tisztazasa is. Tudom, hogy mostanaban "divatos" kutyafajta lett Magyarorszagon - de egy arra alkalmatlan tulajdonos kezeben legalabb annyira veszelyes, mint egy doberman/roti/egyeb nagy testu, vagy egy egyeb, bel- es tultenyesztett fajta :(((

Nem a kutyakkal van a baj legtobbszor, hanem a tulajokkal.

2011. szept. 11. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Már megbocsájts de nem nyeletlen 16-17 éves tini vagyok,nem véletlen szeretnék kutyát.


Énszerintem nem ez volt a kérdésem.Ha a akérdésre is tudsz választ adni akkor írj,ha nem hát...

2011. szept. 11. 08:02
 3/5 anonim ***** válasza:
2011. szept. 11. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én tini voltam, mikor megkaptam az első amstaffomat. De nekem eléggé húzós fajtáim voltak mindig, pl. border collie, rotweiler stb. Mégiz tudtam minddel bánni, sőt sikereket is értünk el kiállításokban, és más versenyeken is.

A mostani amstaffomat úgy kaptam, hogy egyik ismerősömnek kitörte két újját séta közben, és el akarták altatni. Amikor hozzám került a kutya még kölyök volt, nem tudott pórázon sétálni, harapott, kezelhetetlen volt. Mára egy nagyon nyugodt, nagyon engedelmes kutya, imádja a gyerekeket, de mai napig fél a régi gazdájától.


Ha tenyésztőtől veszed, akkor előtte menj el megnézni a kiskutyákat, nézd meg a szülőket, beszélgess a tenyésztővel. Mi rengeteget beszélgettünk a borderem kiválasztása előtt. Megbeszéltük, hogy milyen célra vettem, milyen célokat szeretnénk elérni stb.

HA jó tenyésztőtől veszed, akkor semmi gond nem lesz, egy gyönyörű kutyád lesz, és mivel a szülők szűröttek, így betegségektől is mentes.

Ha viszont szaporítótól veszed, számolnod kell a betegségektől, mint az én staffim befelé forduló szeme ( [link] Tódi kutyám szemét ha figyeled, láthatod hogy befel forduló.)

Válassz egy vidám, külsőleg egészséges kutyát, egészséges szemmel!.

2011. szept. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Már itthon van :)


Nemtudom olyan furi,sokat alszik és kicsit sír :(

Azért benne lehet a pakliban ,hogy 1,5 órát kocsikázott,nem épp a legjobb terepen.Énszerintem gyönyörű.


Az egyik tesvére és közte vaciláltam,mindekettő barátságos volt,de a tesója már egyből lepacsizott és túl kerge volt,mintha hiperaktív lenne.Ő meg kicsit félénken ugyan ,de odajött 2-3 perc és oldódott,végül melette döntöttem.

2011. szept. 11. 18:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!