Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? Két hete elhoztunk...

Mit tegyek? Két hete elhoztunk egy 3 éves tacskót és azóta sem bújt elő, fél tőlem és mindenki mástól!

Figyelt kérdés
Mit kéne tennem hogy elfogadjon gazdájának?Egyáltalán valaha megtörténhet ez? Kérlek segítsetek!!!
2011. szept. 11. 11:25
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
Az kapott hideget meleget az élettöl bántották valószinü,sok idö mire megnyugszik foglakozz vele beszélj hozzá adj neki finom falatokat ...
2011. szept. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Jaj nem menhelyes kutya jó helyről hoztuk, volt még ott 2 másik kutyus!De azért köszi!
2011. szept. 11. 11:48
 3/9 anonim ***** válasza:
53%
Be kéne vinni és szoktatni köztetek nem? és finom kaja az igen.
2011. szept. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
48%

Ne hallgass az előző hozzászólóra. Nézem a Csodálatos Kutyadoki c. sorozatot, és hidd el nem jó a becézgetés, meg az ehhez hasonlók. A teendőd:

Gondolom elbújik valahol, a kutyus (pl.: asztal alá, stb...). Ne nézz a szemébe, csak lassan oldalasan, vagy háttal indulj meg felé, és hagyd, hogy szagolgasson. Kerülj hozzá egyre közelebb (persze oldalról vagy háttal, de még NE ÉRINTSD MEG, ÉS NE NÉZZ A SZEMÉBE, ÉS NE KUTYULI-MUTYULIZD!) Úgymond ne adj neki kiutat, tehát háttal legyél neki, de már ne tudjon elmenni. Majd rakd rá a pórázt, és vidd le sétálni. Fontos, hogy légy magabiztos, de azért legyél tekintettel a kutyára! Egy közös séta elmélyíti a kutyával a kapcsolatot, mozgasd meg a tacskót. :) Amint hazamentek, a kutyus nyugodt-megadó állapotban lesz, amikor már megsimogathatod, megetetheted, megszeretheted.


(Régóta nézem a sorozatot, és tudom, hogy valami ilyesmit kell tenned, de biztosabb, ha megnézel pár részt.)


Remélem segítettem!

2011. szept. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Én is szoktam nézni, de álltalában csak vad kutyákat látok...
2011. szept. 11. 12:02
 6/9 anonim ***** válasza:
46%
Ajánlom neked Jan Fennel könyvét /Kutyapszichológia c./,ha jól emlékszem ezzel a problémával is foglalkozik megannyi más "kutya gonddal" együtt. Szerintem le is tudod tölteni netről,de ha nem megy írd le az e-mail címed és átküldöm neked!
2011. szept. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
46%

*****


Itt el tudod olvasni a könyvet, tényleg jó dolgok vannak benne ;))



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. szept. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2011. szept. 11. 14:55
 9/9 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy ha simogatod, akkor alulról tedd, az állánál, ezzel adsz neki egy kis önbizalmat. De bármelyik módszert is választod a fentiek közül, ne vegyél tudomást a félelméről, bánj úgy vele, mint akár melyik kutyával. Nálam bejött egy rettegő tacsi keveréknél. Annyira félt az emberektől, hogy ahogy megemeltem a fényképezőt, hogy kattintsak párat, már el is bújt. Sarokba szorítva sikerült csak elkapni. Ma már egy beteg kislány legjobb barátja egy szerető családban. Ő az én kis büszkeségem! :-)
2011. szept. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!