Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szóval, vagy kézjellel érdemes...

Szóval, vagy kézjellel érdemesebb tanítani a kutyát?

Figyelt kérdés

Az ismerősöm kutyája csak akkor csinál valamit, ha meghallja azt a szót, hogy űl, fekszik, gyere...

Az én kutyám inkább kézjelre van tanítva, szóval ha mutatom neki, meg se kell szólalnom, csak ránézek, és már le ül. Persze ha azt mondom, hogy űl simán, akkor is le ül, de inkább akkor ha látja a jelet.

Melyik a jobb? Kézjelre szón nélkül tanítani a kutyát, vagy kézjel nélkül szóval tanítani a kutyát?

Van előnye, hátránya mind a kettőnek?

Vagy tökmindegy?


2011. szept. 11. 11:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az a jó, ha mindkettőt tudja a kutya. Ugyanis ha épp háttal fut el és nem néz téged, akkor mutogathatsz neki, de ő ugye nem fogja látni. :) Viszont ha utána kiabálsz, akkor már rögtön meghallja...persze az is igaz, hogy általában a nevével hívod a kutyát, de sok más helyzetben is hasznos lehet, ha tudja mindkettőt. Nekünk a pulink is inkább kézjelekre "hallgat", mutatjuk neki a házát, rögtön be is sunnyog. De ugyanúgy szavakra is hallgat. Szóval szerintem a kettő együtt a leghatásosabb.
2011. szept. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én is mindig összekötöm a parancsot egy kézjellel, mindkettő fontos/hasznos, de a parancs jobb, hogy hallja, azzal hallótávolságon belül bárhol kordában tudod tartani a megfelelő kézpettségű kutyát.


Az előttem szólóval tökéletesen egyetértek! :)

2011. szept. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Válasszatok egy nagy keveréket, vagy egy olyan kutyust menhelyről, ami a legszimpatikusabb neked. Rengeteg bajba jutott kutyust találhatsz ott, csak szét kell nézni. Megmentheted vele 2 kutya életét is, hiszen egyet hazaviszel, és egyet befogadhatnak helyette :)
2011. szept. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Előző. Hoppá, bocsánat, nem ide lett volna, csak két gyakoris kérdést nyitottam meg, és nem figyeltem oda, melyiket, melyikhez írom :S
2011. szept. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A border colliem minkettővel lett tanítva. Ha mondom neki a parancsokat, akkor is érti, de ha mutatom, az is tökéletesen megy neki. Ez fontos, mert kistesóm süket, és ő mutatja a kézjeleket, míg én mondom neki.

Általában ha kiképezni megyek, akkor kézjelekkel tanítom a kutyákat, de persze én is mondom hogx "ül,fekszik" stb. De attól függ. A saját kutyusomnak is idő volt, hogy szóra menjen neki minden, de 30 parancsot szóra megért, szóval sokra jutottunk :)

2011. szept. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az enyém kézjelekből is megérti azt, hogy ül és fekszik. A többit nem tartom fontosnak, hogy tudja, de remélem öregkorára nem lesz süketke, hogy ezeket kelljen használnunk :)
2011. szept. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!