Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy domináns fajta hogy fog...

Egy domináns fajta hogy fog velem "versenyezni"?

Figyelt kérdés

Még nem volt olyan fajtájú kutyám, ami ilyen lett volna, csak vizsla meg német juhász, de azok nem mondhatóak el ilyennek.

De olvasom ezeket a fajta leírásokat, és például a dobermannhoz írják, hogy domináns fajta.

Megkérdeztem ismerősömet ez most mit jelent, de Ő sem tudta elmagyarázni annak ellenére, hogy nagy kutyás.

Annyit mondott, hogy csak versenyezni fog azért, hogy Ő legyen a vezér, és SEMMIKÉPPEN NE én.

És ezt fogja csinálni akár évekig is.

De, nem tudott rá semmilyen példát mondani, hoyg milyen versenyre gondolt.

Az ilyen domináns fajta mit csinál konkrétan?

Ha megyek a kapuhoz, rohan, hogy előbb érjen oda?

Nem értem, hoyg miben viselkedne máshogy egy domináns fajta, mint egy vizsla, vagy NJ.


2011. szept. 11. 12:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk volt dobermannunk. Nagyon szeretetreméltó állat, de valóban öntörvényű, és alapvetően ő akar a falkavezér lenni. Nálunk olyanokban nyilvánult meg, hogy ha pl. be akart jönni a házba a kertből, addig ugrált a teraszajtóra, míg tönkre nem tette. Vagy a bejárati ajtónál addig, míg kívülről be sem tudtuk zárni az ajtót, mert a kilincs elferdült. Ha neki simogatás kell, azért is "küzd". Erővel bent tartja a fejét az öledben, vagy addig ugrál, míg észre nem veszed, hogy foglalkozz máár vele! Ha nem tanítod, nagyon a fejedre nő az állandó akaratosságával, makacsságával. Iszonyú karakán, erőszakos kutyák lesznek tényleg a törődés nélkül. De emellett nagyon szeretnivalóak, egygazdásak, akit gazdájának választ, azért az életét adná.
2011. szept. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
hágó mozdulatok a lábra, kaparás, ha hívod jobb esetben rádnéz, majd csak utána kezd el emelt fejjel az ellenkező irányba tipegni. sétánál repülsz utána, ha kajál és odamész hozzá, harap morog stb...
2011. szept. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem volt dobbermanunk. Nagyon kedves ragaszkodó kutya volt. tudta hogy én vagyok a főnök. Kis korában el kell dönteni hogy mit az amit csinálhat és mi az amit nem. Ha olyat csinál amit neked nem tetszik azonnal rá kell szólni stb... Vagyis korán és következetesen kell vele bánni hogy tudja ki a főnök. Mert ha egyszer olyat engetsz meg neki amit nem kellett volna akkor azt hiszi hogy ő a főnök és utánna már nehéz lesz vele mégértetni az ellenkezőjét hogy te vagy.
2011. szept. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Scatha válasza:

Ezt nem csak "domináns" fajok, hanem szinte minden hím kutya kipróbálja. Határozott, nagyon következetes nevelés szükséges!

Én "nagykutyás" vagyok, német juhászaim voltak, és egy bernáthegyi, de még őt is sikerült úgy nevelni kölyökkorától,hogy alapból vágja, ki a góré. Sosem keménykedtem vele feleslegesen, nagyon szerettem, de mindig annak kellett lennie, amit én mondok, és punktum. Mégis, mi mást kezdhettem volna kb 95 kiló színizommal, ha ő másképp gondolja? :D

A doberman tényleg kedves, volt itt egy a szomszédban. Jól nevelhető. Csak legyél vele határozott, és idejekorán ültesd el a buksijába, mit lehet és mit nem. :)

2011. szept. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem az első dobim kb. 25 éve, nagyon jó fej volt. Teljesen normálisan éltünk együtt olyan 1 évig. Pisszentésre jött, szótfogadott, szóval semmi baj nem volt. Aztán egy nap, feküdt a kanapén, és amikor leakartam ülni, akkor elkezdett morogni. na akkor volt az első meccsünk. Megfogtam a bőrénél fogva, és kihajitottam a házból. Onnantól kereste az alkalmat a kötözködésre. Mindketten méregettük egymást. Őt nagyon el kellett verni, hogy megtanulja ki az ur a hátnál. De megtanulta, és 14 évig volt velem, és az életét adta volna értem. Az volt a legjobb kutyám, és nagyon szerettem. ma már azért sokat változott a fajta, "finomabb" lett, normális neveléssel nagyon jó családi, és sportkutya lehet belőle.

De az tény, hogy oda kell figyelni, és ez nemcsak rájuk vonatkozik.

2011. szept. 19. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
először is azt kellene tisztázni magadban mit jelent a dominancia ezután meg rájösz, hogy domináns fajta nem létezik....miről is beszélünk itt?:)
2011. szept. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!