Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen okom van rá, hogy NE...

Milyen okom van rá, hogy NE ivartalanítsam a "házi kedvenc" kutyámat?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 22. 14:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%
kicsit kifejthetnéd bővebben, mire gondolsz?!
2009. ápr. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%
Semmilyen. Felelős kutyatartóként legalábbis meg kéne akadályoznod, hogy szaporodjon. Így is több, mint sok kóbor állat van az utcákon.
2009. ápr. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem a műtéti kockázaton kívül igazából semmilyen. Nekem egy golden retriever szuka kiskutyám van (3 és fél hónapos), de nem akarjuk tenyészteni, ezért mi tervezzük az ivartalaníttatást. Féltem a műtéttől, meg sajnálom, hogy fájni fog neki, stb. De akárhogy osztok, szorzok, még így is sokkal de sokkal több előnye van, mint nem ivartalaníttani.
2009. ápr. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
82%

Csatlakozom az előttem szólóhoz!

Teljes mértékben igaza van!

Van elég kóborkutya az utcákon!!!

2009. ápr. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Meg szeretném tudni, hogy van-e bármi tudományosan megalapozott dolog, ami miatt káros lehetne az ivartalanítás (csak az altatás veszélyeiről hallottam, de az bármilyen műtétnél előfordulhat). Azt tudom, hogy rengeteg dolog szól mellette.
2009. ápr. 22. 14:08
 6/15 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem nincs hátránya. Amúgy melyik paraszt pontozta le a válaszokat? Jó érzés volt?
2009. ápr. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, ivartalanítás lesz, megerősítettétek az elhatározásomat. Igazából a lepontozók véleményére is kiváncsi volnék. A másik oldalnak vannak megalapozott érveik vagy csak homályos érzelmi okokból ellenkeznek?
2009. ápr. 22. 14:27
 8/15 anonim ***** válasza:
53%

Én nem pontoztam le senkit, de félig meddig az ellentáborba tartozom. Egyszerűen azért, mert azért van szuka kutyám, mert szukát akartam. Ezen kívül idegesít, hogy akik mellette vannak, azok tájékozódás, gondolkodás nélkül mindenkit lehülyéznek és legszivesebben kigyírnák, akinek nem ivartalanított a nem tenyészkutyája. Ilyen mentalitással sokkal kevesebb kutyát fognak ivartalanítani meggyőződésem szerint. Valamikor kell a rámenősség, de akinek van esze, az tudja, hogy mikor és nem mindig. Én meg kikérem magam azért, mert az a véleménye, hogy HA LEHET, akkor a kan az kan legyen, a szuka meg szuka, és nem egyik sem ahogy mondják az ivartalan kutyák gazdái. A műtéttől egyáltalán nem féltem a kutyám, NEM is sajnálom, mert nem cukorból van. Kockázata mindennek van. És ha kell akkor kell. DE az a véleményem, hogy akinek megfelelő tapasztalatai vannak a kutyatartás terén, NEM hiszi azt, hogy a kutyának szülni KELL, megfelelő a kertjének/házának a biztonsága (ami kutya nélkül is kéne szerintem), meg van nevelve a kutyája (mert bizony ez is számít) és nem abba típusba tartozik aki fel akarja magát nyársalni a 4 méteres kerítésre (mert ha hiszik a kedves nagyon erőszakosan ivartalanítás pártiak, VAN ilyen kutya), és emellett még talán nem olyan kutya fajtája aminek nagyobb valószínűséggel lesz problémája (pl divatkutya és nem megfelelő helyről származik) mert nincs túltenyésztve, vagy mert olyan heylen alakultak ki az ősei ahol nagyobb ellenállóképességre volt szükség az átlagosnál az nyugodtan hagyja a kutyáját kannak vagy szukának!


Nekem 3 szukám van, nem tenyészkutyák, de fajtatiszták, nem szültek, nem is fognak, sosem szöktek meg, megfelelő kenneljük van, engedelmesek, egészségesek, boldogok akkor is amikor tüzelnek (tehát a viselkedésük semmit nem változik). Nem is áll szándékomban ivartalanítani.

Még azt is szeretném megcáfolni, hogy a kan kilométerekről megérzi a tüzelő szukát. Ez nem így van. Nekem 3 szukám tüzel egyszerre, és a szomszéd kan nem veszi észre! HA NEM VISZEM KI ŐKET. Az már más kérdés, hogy elég ha egyzser kint pisilnek a réten, és akkor az összes kan a kerítésnél van rögtön. De csak úgy nem érzik meg...

Mivel van kertünk (mert a másik tévhitet is megcáfolnám, miszerint már az is állatkínzás, ha egy kutya kertben, netalán néha meg kennelben is lakik) ezért olyankor nem viszem sétálni őket. DE csakis azért, mert idegesítőnek és unalmasnak találom, hogy a kanok a ház előtt üljenek (mert bejönni nem tudnak, és nem is mernek), a szukák részéről nyugodtan vihetnék őket, mert hidegen hagyja őket, hogy épp tüzelnek.


Na igen. Viszon akinek keverék kutyája van, akinek tüzeléskor szökni akat és stb, aki nem olyan tapasztalt, akinek csak a legkisebb esély is van arra, hogy bejut valaki, vagy az ő kutyája kijut, aki meg akar magának egy kis fáradságot spórolni, aki nem tudja, hogy a kutyának nem kell szülni, és a fedezés nem élvezet, na az mindenképpen ivartalanítson!

Én egy esetben tenném meg, ha a kutyáim megbetegednének (megbetegedne a pefefészkük vagya méhük). Igen evvel kockázatot vállalok, de olyan nincs, hogy nincs kockázat. A másik meg az, hogy ezek gyógyítható dolgok, mert én nem az a fajta vagyok, aki majd amikor haldoklik a kutya, akkor viszem orvoshoz. Emellett valamit konyítok a betegségekhez is, szóval a rá utaló jelek és a többi... 30 éve vannak kutyáink, és véletlenül még sosem voltak kiskutyák (volt tenyészkutyánk is. Tehét baleset sosem volt.

És jó, hogy van egy kedves kérdező is, akit érdekel mások véleménye, és nem támad rögtön, hogy azonnal ivartalaníccsál!...

2009. ápr. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
30%
Utolsó vagyok, és még annyit, hogy a kutyáim nem teljesen "házi kedvencek", mert terelni és munkaversenyezni járok velük.
2009. ápr. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
8%
Én úgy hallottam hogy a kiivartalanított kutyák megváltoznak. Kicsit agresszívebbek, magukbazárkózottabbak lehetnek ( de ez nem vonatkozik minden kutyára).
2009. ápr. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!