Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a kutyámmal?

Mit csináljak a kutyámmal?

Figyelt kérdés
mindíg kiszökik és érte kell menni, és ha ráverünk vagy kikötjük nem használ:(. mit csináljak?
2011. szept. 11. 15:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
hakökötitek vagy rávertek ő azt azzal köti össze. Kimentem visszahoztak és megköttek vagyis ha itthon vagyok akkor megkötnek vagy rám vernek. Csináld meg a kerítést. Mozdasd le a kutyád. Egy fáradt kutya nem szökik. Ha ez se segít akkor ivartalanítsad.
2011. szept. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Naponta minimum egyszer vidd el sétálni egy nagyot (ha kertes házban tartod, akkor is).
2011. szept. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
már ezeket megcsináltuk(az ivartalanítást is)
2011. szept. 11. 15:50
 4/10 anonim ***** válasza:
Fáraszd le minden nap. Előbb fizikailag, aztán szellemileg is. Vidd ki a szabadba, futtasd meg (te mehetsz akár görkorival, vagy valamivel, hogy bírd a tempót), aztán ha elfáradt és végre tud rád figyelni, tanítsd, vagy járjatok kutyasuliba, adj neki feladatot, hogy szellemileg is lefáradjon.
2011. szept. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Napi séta kell, kikötni nem szabad mert az is a mozgáshiányra utal és nem csoda hogy bekattan. A kutyád igényli a külvilágot. Javaslom azt hogy a kerítést alaposan zárjátok le a részeket amin kitud menni "foltozzátok" be. Kaput mindig tartsátok csukva, szükség esetén kulccsal zárjátok.
2011. szept. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
NEM LYUKAS A KPAPU! amikor megyünk el akkor megy ki
2011. szept. 11. 16:14
 7/10 anonim ***** válasza:
34%
Ha megoldható, a kapuval szemben ki kell kötni egy akkora madzagra, amivel pont a kapuig ér el. Amikor megindul kifelé, a madzag nem engedi ki, visszatartja azon a ponton, ahol véget ér. Akár fojtóra állított nyakörvvel csinálhatjátok. Amikor megakad, hangosan mondod, NEM !
2011. szept. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Akiteki ***** válasza:
100%

A lábatok között lóg ki? Taníts meg, hogy ne tegye. Nekem is csinálta ezt az egyik kutyám. Mindig vittem magammal egy üres üdítőspalackot. Azzal rácsaptam a lábamra, az jó nagyot szólt. Nem várta meg, hogy az orrán is koppanjon.

Most már tudja, hogy ha jövök vagy megyek, akkor a kaputól messze áll meg. Vagy rászólok hogy menj be, és a háznál vár meg.

2011. szept. 12. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem is volt egy ilyen kutyám. Ép kerítés, szögesdrót is volt a tetején, elöl 2m-es fal kerítés, mindegy volt neki, bármelyiken átmászott. Vettem elektromos nyakörvet, olyat, ami akkor üt, ha átlép egy előre leásott kábelt. Kábellel körbe húztuk a kerítést, az sem érdekelte. Elviselte inkább a fájdalmat, így is átmászott. Ivartalanítva volt, próbálkoztam testileg-szellemileg lefárasztani, mégis szökött. Megkötve kellett tartanom, mert kiint agresszív volt, harapott. Most Németországban szobakutya. Nem találtam más megoldást, én lakásba nem tudtam behozni, kutya meg nem való láncra szerintem. Sajnos vannak ilyen kutyák, akikkel semmit nem lehet kezdeni. Szívből remélem, hogy a tied meg lehet nevelni!
2011. okt. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 k.lau13 ***** válasza:
sétáltasd meg minimum heti háromszor, játsz vele sokat, és akkor üss rá az orrára, amikor kint van az utcán, ne akkor, amikor már hazavitted... Vagy még egy elég morbid módszer(én nem csináltam meg, de ismerek olyat, aki igen) hogy odaállítod a kapuba és a pórázzal vered meg, ennek a hatása, hogy a kaput úgy érzékeli a kutya, mintha áramos kerítés volna, ismerősömnél ez van... Bár szerintem egy normális, épeszű, lelkiismeretes ember nem tesz ilyet, a kutyának mindig az orrára kell ütni, nem is kell nagyot, elég csak egy nagyon kicsit...
2011. okt. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!