Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dobermannak miért nem álló...

Dobermannak miért nem álló fület tenyésztettek ki?

Figyelt kérdés

Miért kell csonkítani?

Ha annyi fajtánál megcsinálták, akkor a dobermannak miért nem találtak ki?

Sajnálnám vágatatni a fülét, de logó füllel nagyon cikis.


2011. szept. 11. 19:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Azért mert Dobbermann-nak nem az volt a célja, hogy jól nézzen ki a kutya, hanem hogy jó őrző-védő fajtát alkosson.

És, már így is elég sok fajtát kevert a tenyésztésnél.

2011. szept. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Pontosan! Régen a rendőrségen végezte a feladatát és nem azoknál volt, akik azért kupírozzák a fülét mert "cikis" lógó füllel -.-
2011. szept. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
szerintem nem cikis sem lógó füllel sem hosszú farokkal.mert a lényeg hogy ezektől is "kemény" kutya.és ha baj van intézkedik.szerintem a kicsik sokkal aranyosabbak lógó füllel.amúgy nekem jobban tetszenek vágott füllel/farokka, de nem azért veszek dobermann-t h menőzzek vele..
2011. szept. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ahhhh... Mr elegancia, ha se füle se farka :) süvít mellette a szél.


Viszont lógó füllel és hosszú farokkal az avatatlan hegedűs simán összekeverheti egy erdélyi kopóval vagy egy vizslaszerűséggel. :D

2011. szept. 11. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mert korán meghalt a tenyésztője. Ha még él 10 évet, ezen dolgozott volna, hogyan lehet születetten rövid farka, és álló füle. Tett rá kisérleteket, de sajnos nem sikerült neki.
2011. szept. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mert nem a kinézete, hanem a temperamentuma miatt tenyésztették ki.
2011. szept. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha sajnálod, akkor hagyd ugy. És nem cikis. Ugyanolyan büszke, és elegáns ha lóg a füle, mintha kupirozott volna. És ugyanolyan örömmel fog hazavárni:) Mondjuk én se ellene, sem mellette nem vagyok.
2011. szept. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!