Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha nem vagyunk otthon, nagyon...

Ha nem vagyunk otthon, nagyon ugat a két kutya. Szomszédok őrjöngenek. Mit tehetünk, ill. feljelenthetnek?

Figyelt kérdés

Panel 1. emelet.. ritkán csinálják a kutyák, hogy egész nap ugatnak, amikor nem vagyunk itthon. Általában csak akkor vakkantanak párat, ha valaki le-fel megy a lépcsőházban. De a szomszédok ma nekiálltak pampogni, hogy így nem lehet pihenni, mert egész du/este ordított a 2 kutya (spániel és staff)... a kutyának mondjuk az a dolga, hogy ugasson és védje a házat, de mindegy - ha nem az ajtó előtt dekkolnának egész nap, lehet nem ugatnának. Meg ilyeneket mondanak, hogy mi bezárjuk őket a wc-be, és hogy ott még jobban visszhangzik... ekkora hülyeséget.. sose zárjuk be a kutyákat egyik szobába se!

Már hívogatják a közös képviselőt is, de kb. ő kiröhögi őket - szintén kutyatulajdonos. Nevetséges.

Mi sose pampogunk, hogy ez az alsó szomszéd este 11-kor még nekiáll tucctuccot hallgatni és b.zi módjára kurjantgatni... Mondjuk konfliktus mindig is volt ezzel a 'kedves' szomszéddal..

Na de a lényeg: feljelenthetnek ezért? Mert van 1-2 nap amikor többet ugatnak a kutyák (mikor többet nem vagyunk otthon)! Hogy bizonyítja hogy tényleg egész nap megy az ugatás? (mondjuk egész nap nem, max. du... többi időszakban mindig van itthon valaki) Kész vagyok az idegtől...


Ja, és még egy... Kb. ma (vasárnap) du. 4-től max. negyed 9-ig ugathattak a kutyák.. szóval nem késő este.


Mondjuk az biztos, hogy ezek után ha bármi zaj zavar felőlük, megyek beszólni..


2011. szept. 11. 21:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem normális, ha egy kutya 4-9-ig ugat. Se lakásban, se házban. A kutya akkor ugat, ha unatkozik.fáraszd le rendesen és nem fognak ugatni.
2011. szept. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Le vannak fárasztva, sokat sétálnak és kint frizbizünk is eleget... arról nem én tehetek, ha a szomszédok az ajtónál ácsorognak és ugat a kutya...
2011. szept. 11. 22:39
 3/11 anonim ***** válasza:
46%
Na most az én kutyám akkor se őrjöngene, ha valaki egész nap az ajtó előtt ácsorogna. Vakkantana vagy kettőt, jelezvén h ott van és szét fogja harapni az esetlegesen hívatlanul belépők s3ggét (persze, max halálra nyalná őket).
2011. szept. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
65%

Nemrégiben az egyik ismerősömnek gyűlt meg a baja az egyik szomszéddal, neki három kutyája volt. Innen tudom a következőket. Normális esetben a második kutya tartásához már a lakók engedélye is szükséges lenne, a harmadikhoz pedig valami jegyzőé is. Legalább is Miskolcon így van.

Az említett esetben az állatorvos tanácsolta az ismerősnek hogy próbáljon hatni a jegyzőre,mivel neki is három kutyája van. Sikerült neki, a harmadik kutyus már amúgy is öreg volt és azóta már el is kellett altatnia. Úgyhogy szerintem feljelenthet, de azért nincs minden veszve. Én a helyedben lenyelném a békát, nem tanácsos konfrontálódni az ilyen kötekedős szomszéddal, csak olaj a tűzre. Azon kívül nem tudhatod nem-e igaz amit mond. És gondolj bele neked sem tetszene ha a szomszédod kutyája órákon át ugatna. Úgyhogy mosolyogj szépen és mondd neki hogy elnézést kérünk a kellemetlenségekért, már dolgozunk az ügyön.Nem érdemes vitatkozni hogy nem is ugatnak! Az ilyen emberre nem hat az ilyesmi. Ha van olyan szomszéd akivel kicsit is jóban vagy kérdd meg hogy figyelje meg őket.

És valóban igaz: a kutyáknak naponta legalább egy órát kellene sétálniuk, és ezt az előtt a legjobb megtenni mielőtt egyedül maradnának. De minnél több annál jobb! Sétáról van szó, amikor a falkavezér vezeti őket, nem pedig szabad legelészésről.

És még valami. Lehet hogy jó ötlet lenne bezárni őket a szobába. Az én kutyám is ugatja a lépcsőházban járkálókat, ez szerintem is normális mivel védi a házat, de azt figyeltem meg hogy ha nyitva van a szobaajtó sokkal érzékenyebb a hangokra, mert jobban hallja őket, mintha bent van a szobában és az ajtó zárva van. Ha ki vannak fárasztva tutira alukálni fognak ha elmentek otthonról. Ne legyetek lusták mindenki vegye ki a részét a munkából ha meg akarjátok tartani őket. Nem szoktad nézni a csodálatos kutyadoki című műsort? Le is lehet tölteni a netről. Én nagyon sokat tanultam belőle, és valóban igaz! Már napi egy óra intenzív séta csodákat tesz! Remélem segítettem.

2011. szept. 11. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
72%
Bocsi most látom írtad hogy sokat sétálnak. De a séta minősége is fontos! Ugyanis nemcsak fizikailag kell lefárasztani őket, hanem az elméjüket is. Amikor egy óra hosszán keresztül láb mellett kell haladniuk, és eközben csak néhányszor állhatnak meg szaglászni amikor Te megengeded nekik, az sokkal jobban lefárasztja őket, mint a frizbi. A frizbizés már csak jutalom. A természetben kilométereket gyalogolnak élelmet keresve a falkavezért követve és senki sem maradhat le vagy állhat meg szaglászni, mert közben veszélybe sodorja nemcsak a saját de a falka életét is. Tehát a kaját is érdemesebb ezután odaadni. Ha így jársz el természetes, az évezredeken át a génjeikbe kódolt igényeiket elégíted ki. Az én kutyám labdamániás volt, de ezzel csak annyit értem el hogy még izmosabb lett és még többet tudott futni. De soha olyan eredményeket nem tudtam elérni a viselkedésében, mint mióta így csinálom! Ja és a kutya azokat az érzéseket közvetíti amiket Te érzel. Úgyhogy ha utálod a szomszédodat, akkor ők is utálják!
2011. szept. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

A séta úgy néz ki, hogy reggel 7.30-kor kelés, 8-kor indulás sétálni, hazaérünk kb. fél óra múlva (rövid séta, pisi-kakit hamar elintézzük.) Következő séta kicsit változó mikor van. Ált. 2 és 3 között valamikor, akkor nagy sétára megyünk, nagyjából háromnegyed-1 óra alatt járjuk meg... Ha a rétre megyünk, ott frizbi meg labda, ha csak "normálisan", akkor botot dobálok neki meg apportíroztatom... esti séta 9-kor van, akkor van egy még nagyobb séta, mert már hűvös van és ilyenkor futok is velük.

Szaglászni hagyom őket sokat, nem szoktam elrángatni, felőlem bemehet a bokor alá is szimatolni, max. mondom neki hogy "gyere" és elindul magától.


Nem azt mondom, hogy nem ugatnak a kutyák... de ameddig én hallgatom ugyanennek a szomszédnak a délutáni/esti-éjszakai tucctuccait meg kurjantgatásait, addig ő is nyugodtan elviselhet ennyit.

Az meg a másik, hogy rendszeresen a mi saját garázsunk elé parkolja be a tragacsát + tartozik nem kevés pénzzel.... (a garázs kulcslyukát bosszúból be is tömte és zárat kellett cserélni, na mindegy...)


Nem akarom őket bezárni, mert annál rosszabb lenne szerintem. Amikor a pincsi még egyedül volt, rendre szétszedett, összepisilt-kakilt mindent mire hazaértünk, pedig előtte foglalkoztunk vele eleget, volt séta, szóval minden. Bezártuk a fürdőbe...

Mondanom se kell, hogy a szomszédok vártak, hogy a kutya visított végig, verte magát a falba, szétkaparta az ajtót, amit pedig mi láttunk, hogy szétszedte a szennyest, a fehérneműket szétrágta, összepisilt mindent............

Úgy, hogy most az én kutyám is ide került (összeköltözés után), a kicsi jobban bírja az egyedüllétet, de az enyém meg házőrző típus....

Megpróbálom valahogy elreteszelni majd a nagyszoba-előszobát (nincs ajtó, csak átjáró).... meglátom.

2011. szept. 12. 09:14
 7/11 anonim ***** válasza:
59%
Hi, nem akarlak elkeseríteni, de ezek ilyen szegénységi bizonyítvánnyal rendelkező emberek. Ott támad a szomszédod ahol tud, vagyis a kutyát. Az én szomszédom akkor találta ki, hogy ugat a kutya amikor szétverte véletlenül a falat és a kutya valóban ugatott. Nem tudom miért, de akkora sötét, hogy azt hiszi a kutya nem ugat nem veszem észre, hogy luk van az előszoba falán:))) Na azóta nem hogy kártérítést nem akar fizetni, de állandóan fenyegetőzik meg ordibál, hogy KUS. Mire persze a kutya odavakkant, de egyébként meg egyáltalán nem ugatós, szóval hergeli. Nem hiszem, hogy ezek az emberek sokat árthatnának, plusz ha nem lesz kutya akkor lesz más amibe beleköthet. Nem teljesen tiszta agyú a szomszédod, irigy valamire.
2011. szept. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Meg van mi a probléma! Akkor az egyik kutya szeparációs stresszben szenved. A baj csak az hogy a hangulata átterjed a másikra, és akkor már ketten ugatnak.

Azt mondod nem akarod bezárni , dehát így is be vannak zárva!

Utána kéne nézned hogy mit kellene ilyenkor csinálni, hogy lehetne a kutya számára az egyedül hagyást kellemessé tenni, vagyis hogyan lehetne összekapcsolni hogy az egyedül hagyás=kellemes pihenés.

A szomszéd valóban hülye de ezzel nem igazán tudsz mit kezdeni.

A többit már megkérdezted? Ők mennyit hallanak ebből? Ha csak azzal az egy szomszéddal van gond akkor nincs probléma.

2011. szept. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

A "lakóközösség" van felháborodva (szó szerint idéztem), ami ennél a srácnál annyit jelent, hogy ők, és a velünk szemben lévő idős szomszédpáros.... szóval a 11-12 lakásból 2 lakás.......

Vannak játékaik, amit csócsálhatnak, nem tudom mivel lehetne a kicsinek (mert ezek szerint akkor ő a ludas?) kellemesebbé tenni az egyedüllétet (a naggyal mielőtt ideköltöztem volna, otthon semmi baj nem volt)...

Ma is arra mentem haza, hogy a kukából be van hordva a szemét a szobába.......

2011. szept. 13. 18:01
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én szerintem tuti ideges lesz és ezért kap szét mindent, a másik valószínűleg csak utánozza. Esetleg meg lehetne próbálni hogy juti falatot adsz nekik mikor elmész, így talán jó dologgal kapcsolja össze.

Mikor készülsz elhagyni a lakást hogyan viselkednek, mit csinálnak olyankor? Nyugodtan lefekszenek, vagy izgágán követnek az ajtóig?

Még gondolkozok hátha eszembe jut valami más is.

2011. szept. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!