Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most akkor milyen csontot...

Most akkor milyen csontot adhatok, és milyet nem?

Figyelt kérdés

már annyi féle dolgot mondanak, hogy nem tudom, melyik a jó.


én csirke meg liba farhátat szoktam adni az enyéimnek, kis és nagytestűek vegyesen, még soha semmi bajuk nem lett tőle.

a sertéscsontot kifőzve kapják...


ez reggeli szokott lenni hetente 1-2x, amúgy happy dogot kapnak meg néha konzervvel elkeverem nekik + sok főtt zöldséget, főzeléket...



milyen csontot ne adjak és miért?


köszi a válaszokat!


2011. szept. 12. 11:57
 1/8 anonim ***** válasza:

Én kizárólag sertés lapocka csontot, vagy velős csontot adok jól kifőzve. 2 hetente 1 alkalommal. (kistestű kutyám van)

Nagyon sokan adnak csirkefarhátat is, de nekem az nem szimpatikus:)

2011. szept. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Amúgy Acana tápot eszik, de nem kizárólag azt. Van amikor 2 napig nem is kap száraztápot, olyankor főzök neki rizst, húst, nyersen gyümölcsöt, zöldséget.
2011. szept. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A farháttal nincs semmi probléma. Csöves csontot nem tanácsos adni, mivel szilánkosan törhet.
2011. szept. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs bajuk, miért is van gondod? Rengeteg kutya kap farhátat és semmi bajuk. Ha tudod, melyik kutyád mennyi csontos ételt bír el, akkor miért akarsz másoktól kapott vélemény alapján cselekedni?

Gondolom, olvastad már jó párszor, hogy igen eltérőek a vélemények.

2011. szept. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A szárnyas csontok a legjobbak, egyébként szoktam adni még velős csontot lapocka csontot, de egy fél csülköt már nem adok neki mert azzal csak csatateret csinál a kertben. Azt a tesóm kutyájának viszem át.
2011. szept. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem jól csinálod. Néha a bizonytalan eredetű hússal/csonttal lehet a baj. A csöves csontról is megoszlanak a vélemények. Az enyémek kis koruk óta kapják, és semmi bajuk. Kutyája válogatja :)
2011. szept. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

köszönöm, akkor megnyugodtam, csak mert valaki itt azt írta, hogy csirke csontot egyáltalán ne kapjon kutya...

csodálkoztam is, de gondoltam a legjobb, ha megkérdezem...:)

2011. szept. 12. 12:16
 8/8 anonim ***** válasza:
elvileg a csöves csonttol sem lehet baj ha van körülötte hús.
2011. szept. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!