Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam le a spániel...

Hogy szoktassam le a spániel kutyámat arról, hogy felugráljon mindenkire?

Figyelt kérdés

Nagyon játékos 5 hónapos kutya. Szeret mindenkit, aki bejön hozzánk az udvarra. Kint tartjuk a kertben, a házba nem engedjük be. Hogy szoktassam le arról, hogy felugráljon?

Illetve, hallottam valakitől, hogy a spániel jobban szeret a házban a gazdákkal élni, és nem szeret a kertben lenni. Ez igaz?? Mi nem szeretnénk a házba szoktatni, így már megtanulta, hogy oda nem jöhet be. Mikor otthon vagyunk, akkor rengeteget vagyunk vele kint a kertben. Télen nem fog fázni odakint? Van egy fából készült kutyaóla, de nem tudom, hogy elég lesz a neki a nagy hidegben..


2011. szept. 12. 12:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Télre szigeteljétek le picit a kisház oldalát és alá is rakjatok valamit ne a csupasz földön feküdjön ( kicsit utánakeresel sok jó ötletet lehet találni). A felugrálást meg úgy tudod megoldani, hogy amikor jön be hozzátok valaki akkor amikor fel akar ugrani hátat fordítotok neki plusz az első negyed órában nem foglalkoztok vele és így lenyugszik. Apukámék egy 2 éves kutyát szoktattak így le erről.
2011. szept. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=felugr%E1l+a..


A többire nem válaszolnék, mert sajnálom szegényt, hogy udvari kutyának vettétek meg.

2011. szept. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nap közben az én spániel-keverékeim is kint vannak, de éjszakára mindig becsukom őket a házba, már csak a nagy pofájuk miatt is. Télen én nem merném estére kint hagyni őket, tudom hogy sokszor nappal is fáznak, pedig van hova behúzódni. Ha végképp nem engeditek be őt, jó lenne csinálni neki egy kutyabejárós kuckót valami melléképületben, ahol védve van a közvetlen hidegtől.

Az enyémek tutira imádnak bent lenni velünk, de szerintem minden kutya a gazdája közelében érzi legjobban magát, és ez persze szoktatás kérdése is. Ha egymáshoz nőttetek, akkor veled akar majd lenni, akár bent, akár kint.


Az ugrálásról le lehet szoktatni, szépen lenyomod a seggére, ha ugrik és jelzed neki, hogy nem szabad. Én csak azért nem bírtam leszoktatni, mert amúgy meg sokszor én bátorítom, hogy az ölembe tegye a mancsait. De ez csak rajtam múlik, tulajdonképpen nem zavar ha ugrál, kettőt hessintek és abbahagyja.

2011. szept. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

a spániel gondolom nem tenyésztőtől van, az nem adta volna oda nektek kerti kutyának...


ez a fajta a kertben tartva elidegenedhet, "elvadulhat".


az oké, hogy tudja, hogy nem mehet be, de a kis lelkében ezzel nagy károkat okoztok.


miért ezt a fajtát választottátok, ha nem engeditek be a házba?...


szerintem gondoljátok át, és innentől legyen szobakutya.

házőrzésre amúgy sem alkalmas.


viszont járjatok vele kutyasuliba, tanuljon meg apportozni stb, ha nem akarjátok, hogy halálra unja magát egy VADÁSZKUTYA.

2011. szept. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A spániel az inkább szoba kutya mint udvari. Persze vannak vadászösztönei mivel vadászkutyának számít. És nagyon játékosak szeretik a gyerekeket de tudnak azért házat is őrizni. Én kutyám az idegenekre nem ugrál hanem folyamatosan mellettem figyeli őt és csak akkor ugrál rá ha már ismeri és érzi hogy az jó ember. Ennek a leszoktatása úgy működik hogy amikor ugrik akkor nem kell vele foglalkozni.
2011. szept. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

[link]


Itt meg egészen mást mondanak. Nem értem..

Van egy klassz kis melléképületünk, ami le van szigetelve. Ott bizti nem fog fázni télen.

Köszönöm a kioktatást, hogy gonosz vagyok mert a kutyámat a kertben tartom. Én úgy látom, hogy nagyon szeret odakint lenni, főleg, hogy mikor otthon vagyunk, akkor szinte mi is állandóan kint vagyunk vele. Nagyon izgő mozgó, bent a házban alig lenne helye rohangálni.

Na mindegy.. Egyébként tenyésztőtől vettük, (szerettük volna biztos helyről venni, törzskönyvezve, betegségek ellen szűrve) nem pedig szaporítótól, és Ő mondta, hogy ha minden nap többször kimegyünk hozzá játszani vele, akkor nem probléma, hogy a kertben van.

2011. szept. 12. 12:38
 7/8 anonim ***** válasza:

Ne hajolj le hozzá, ne figyelj rá, és ne is fordulj el tőle, ha felugrál. Egyszerűen céltudatosan haladjatok előre, amikor jöttök be az ajtón, kerüljétek vele a szemkontaktust, és ne vegyétek figyelembe az ugrálást. Elsősorban azért nem fog ugrálni, mert meg kell adja nektek a teret, ki kell térni előletek, másodsorban nem ilyenkor nem hajoltok le hozzá, tehát nem erősítitek meg benne, hogy ha ugrál, akkor ráfigyeltek. Ha befejezte az ugrálást, és lehiggadt, akkor lehet lehajolni megdicsérni.


Egyébként nem fog fázni télen, ha van neki jó, valamiféle meleg pokróccal bélelt házikója szélvédett helyen. És az szerintem eléggé meggondolatlan kijelentés, hogy a spániel csak benti kutya, és hogy a tenyésztő nem adja ki udvari kutyának. A mi törzskönyves spánielünk egy külföldi kennelből származott és simán odaadták kintre, és nagyon jól érezte magát a kiskutya. Ki volt elégítve a mozgásigénye akkor is, ha csak pl 3naponta vittük sétálni, a többi nap pedig csak játszott, és mivel volt társa, egyedül sem érezte magát. Nem értem, miért kell az embereket lehurrogni csak azért, mert nem finnyás szobakutyákat nevelnek egy vadászkutyából.

2011. szept. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nem vadulhat el főleg nem egy ilyen kutya.A lényeg,hogy nem fog télen fázni,de viszont tényleg kell egy takaró,vagy egy rongy a számára maga alá,hogy ne fázzon télen.Az ugrálásról pedig csak annyit:szólj rá hogy nem szabad,de ha nem érti,akkor amikor ugrik menj arrébb vagy fogd meg a lábát és szólj rá.A kutyák általában azt is megértik,hogy nem szabad.Én ezeket sok éves tapasztalatom során szereztem,mivel nekem csak ilyen kutyáim voltak és vannak is.Sok sikert! :)
2013. okt. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!