Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A féregtelenítőtől fosik a...

A féregtelenítőtől fosik a kutyus?

Figyelt kérdés
Most fogadtam örökbe menhelyről egy 2 és fél hónapos kiskutyát.(1. védőoltás+féregtelenítő tabletát kapott!) Első nap hasmenése volt de az csak a félelemtől utánna 3. napig teljesen jól volt. 3. nap 1 szer volt csak széklete az jó volt csak a vége kicsit híg volt. 4. nap nem evett semmit és letört volt és este hányt is egyet. Éjszaka hasmenése volt nagyon híg vizes és volt benne 1 féreg másnap evett ivott jókedve volt. Ma hajnalba hatalmas menyiségű fosás volt a konyhába 4-5 féreg kíséretébe és nem evett még semmit. És most 20 perce még egyszer megismételte. Nemsokára egyeztetek a dokival hogy megnézze. De kíváncsi vagyok a véleményekre. Amúgy rizst főztem neki azt ette amikor evett!
2011. szept. 12. 12:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

igen, a féregtelenítőtől megy a hasa, és ha volt benne féreg, újabb hajtást kell csinálni, szóval mehetsz id viszsa a dokihoz!:)


amúgy meg sok boldogságot Nektek!:)

2011. szept. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az enyémnek is volt egyszer kölyökkorában, szerintem egy kicsit többet kapott a kelleténél. Hajnali kettőkor végigf*sta az egész lakást :P
2011. szept. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 kollar1000 ***** válasza:
Valami nincs rendben!! Nem kell ""fosni"" a féregtelenitőtől,Az arra van hogy a beleit tiszti ja ki.A hasmenés nem adtól van meg a levertség sem,. Inkább az lehet hogy mást evett nálad mint amit a menhelyen megszokott,.ez okozhat, bélügyladást,.Ha elvitedd a dokihoz,kérlek ird meg mit mondott,és hogy jó tippet adtam e.
2011. szept. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

kollar 1000 nem szeretnélek megbántani, de nem jó tippet adtál (első vagyok.)


teljesen normális, ha hasmenése van a féreghajtó után.

amikor én a 6 kutyámnak adtam, a doktor mondta, hogy ez lesz.

és azt is mondta, hogy figyeljem, van-e benne féreg, mert ha igen, akkor még egy hajtásra szükség lesz.

(nagyon jó orvos, és egyáltalán nem a lehúzós fajtából való sőt, még kedvezményt is kapok nála a 6 kutya és 2 macska miatt.)

2011. szept. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Akiteki ***** válasza:
100%
Mivel a féreghajtó kihajtja a beléből a férgeket, ezért a hasmenés teljesen normális dolog ilyenkor. Nem emlékszem olyan féreghajtásra, hogy ne lett volna hasmenése a kutyáimnak. Minél kevesebb a féreg, vagy egyáltalán nincs, annál inkább hasmaris. Ha 2 napnál tovább tart, adj neki napi 2x1 bolus astringenst. Ha kistestű, akkor fél tabletta is elég.
2011. szept. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Beszéltem a dokival azt mondta az új táp a gazdiváltás és a féregtelenítő tett be neki ennyire:) Azt is mondta vegyek neki Bolus miafaszomat... vettem is be is vette már 2x mindjárt jön a 3. Ma se evett semmit még pedig konzervel is kínáltam de nem vevő rá. Azthittem éjszaka megint befosik de ne termelt semmit még viszont megmosakodott és mellémfeküdt:D Remélem túléli^^
2011. szept. 13. 09:37
 7/11 A kérdező kommentje:
Ma se eszik és még inni se láttam ma. :S
2011. szept. 13. 13:44
 8/11 Akiteki ***** válasza:
100%
Bolus Astringens. Bármelyik gyógyszertárban vény nélkül kapsz. A féreghajtó nagyon erős gyógyszer, megviseli a szervezetét. De ha holnap sem eszik, azért jó lenne látni az orvosnak újra. A menhelyen bármi egyebet is összeszedhetett.
2011. szept. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 kollar1000 ***** válasza:
probálj,diétát.Ha nem eszik,az a kisseb baj a folyadék a fontos!!!!Mert kiszárad ha nem iszik........kapott oltást?? mennyi idős a kutya? Parvó vész!!! most már gyanús.
2011. szept. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Voltunk állatorvosnál. Bélgyulladás volt, kapott 1 görcsoldó injekciót és egy másik kombináltat vírus ellen + 6 napi antibiotikumot meg diétás kaját^^ Mostmár eszik rendesen, nem is fosik. Minden rendbe van. Köszi a válaszokat.
2011. szept. 16. 14:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!