Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért szükséges minden évben...

Miért szükséges minden évben a veszettség elleni oltás?

Figyelt kérdés
Egy idő után az állat immunrendszere "elfelejt" védekezni a vírus ellen és így könnyedén elkaphatja?
2011. szept. 12. 13:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%

mert az állam kemény pénzeket kaszál belőle, lévén ez az ebadó (amit pluszba akartak bevezetni az ezen felül lenne!).


egyébként ha jól tudom a veszettség elleni vakcina három évig véd, és bizonyos országokban elég három évente beadatni.

2011. szept. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
Mert - ezek szerint - a memóriasejtek kb 3 évente pusztulnak el, és ezért ismételni kell az oltást a védelem fenntartása érdekében. :)
2011. szept. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

ami azt illeti nekem is megfordult a fejemben ez az összeesküvés elmélet... :)

Amit nem igazán értek az a gyakorisága (most mindegy, hogy 1 vagy 3 év): ez a vírus úgy mutálódik mint az influenza? Tehát miért nem alakul ki a megfelelő immunválasz? Ez az amit jó lenne tisztázni.

2011. szept. 12. 13:35
 4/11 anonim ***** válasza:
50%
Akkor ha jól értem elég 3 évente oltani a kutyát? :D
2011. szept. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

13:35-ös válaszadó: valami hasonló választ vártam, köszi :)

Távol áll tőlem a biológia ezért vagyok értetlen a témában. Tehát memóriasejtek pusztulása...

2011. szept. 12. 13:37
 6/11 anonim ***** válasza:
61%

Mert a mi országunkban igen előszeretettel túlbiztosítanak bizonyos dolgokat. Ha jól tudom, vadász kutyáknál, amelyek dolgoznak, félévente kell.

A 3 hónaposan beadott és 6 hónap múlva ismételt oltás is akkor került előtérbe, amikor a hivatalban felötlött, hogy talán nem mindenki oltatja be a kutyáját.Persze, az olyannak tök mindegy, egyszer, vagy kétszer nem oltat. De bevételnek a gyógyszergyártóknak és az orvosoknak tuti biztos pont.

2011. szept. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Akiteki ***** válasza:
50%

Ezen már én is gondolkoztam. Ha olyan helyre viszel külföldre kutyát, ahol kötelező tesztet csináltatni, akkor kimutatják, hogy mennyi a vérében az ellenanyag szintje. És ez nem változik. Utána miért kell még évente beadatni?

Belgiumban egy kiállításon meg is jegyezte a belépésnél az állatorvos, hogy rosszul van a kutyáink útlevelében a lejárati dátum. Magyarázkodnunk kellett, hogy nálunk évente kell oltatni.

Most már nem jönnek folyton ellenőrizni, hogy be van-e oltva, az utcán a rendőr kérheti az oltási könyvet. Ezért pl. a 9. éves vak kutyámat, aki nem teszi ki a lábát kertből, nem oltatom be. Annak az esélye, hogy veszett állattal találkozik, gyakorlatilag nulla.

2011. szept. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
80%
Mert az oltóanyaggyártóknak nagyobb a befolyása mint a törvényalkotóknak...mivel aktív immunizáció történik semmi más nem indokolja az ismétléseket...
2011. nov. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy mi az hogy "aktív immunizáció" (de jól hangzik), de ha a gyógyszergyárak miatt lenne évente kötelező akkor nemcsak nálunk, hanem minden országban évente lenne kötelező. Mivel nagyon sok európai országban már csak 3 évente kell csak oltani a kutyát (sőtt az USÁ-ban is), szerintem máshol kell nálunk keresni az okot.
2015. ápr. 6. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
44%
Azért, mert a jogalkotó abban bízik, hogy így legalább háromévente talán elviszik oltani a kutyák zömét, ha háromévente kéne, akkor meg tízévente vinnék. Ha elkezdenék normálisan betartatni a kutyák regisztrációját most, hogy ehhez minden feltétel adott, akkor le lehetne csökkenteni három évre.
2015. ápr. 6. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!