Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ilyen félős az amstaffom?

Miért ilyen félős az amstaffom?

Figyelt kérdés
Hogy tudnám sétáltatni a 4 hónapos amstaffom,most szoktattam rá a pórázra de amint kiviszem utcára és meghall 1 kutyaugatást visszafut a ház felé..:/
2011. szept. 12. 14:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

ne hagyd, hogy visszafusson, szépen maradj nyugodt, és határozottan sétálj tovább.


esetleg beszélj hozzá vidáman, megnyugtatóan...


tenyésztőtől vetted, vagy szaporítótól?

van törzskönyve?


mert lehet ideggyenge is... 4 hónap már nem olyan kevés...

2011. szept. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Tenyésztőtöl vettem igen,de 4hónaposan került hozzám, nincs még 1 hete,hogy nálam van.Meg amikor nincs lent vele senki az udvaron akkor csak fekszik a teraszon.
2011. szept. 12. 14:30
 3/14 anonim ***** válasza:

jutalomfalatokat veszel a kezedbe és minden 5.lépés után megjutalmazod, esetleg a kezedbe veszed és ugy méssz vele pár utcát, vagy viszed az egyik játékát is és csak kiméssz vele a házatk eé és tt játszol vele aztán vissza is mentek, aztán a következőn már a szomszéd háza elé mentek játszani.

Nekem s amstaffom van, de vele nem voltak ilyen probémák

2011. szept. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 compactegon ***** válasza:
mienk is kb. ennyi idős volt, mikor hozzánk került. ne aggódj, kell idő egy kutyának is ám, hogy megbízzon benned. majd akkor nem fog félni feleslegesen dolgoktól, vagy rád néz (mint az miénk), hogy egyáltalán van-e baj :)
2011. szept. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
az udvarba sétáltattam mert még ott sem volt hajlandó menni teljesen ,az udvarba tök szépen ment/megy de amint kiviszem..:/
2011. szept. 12. 14:34
 6/14 anonim ***** válasza:

legyél vele kedves, de határozott!!!

ha a határozottságot megérzi rajtad, te leszel a főnök, és megbízik benned!


ha hagyod, hogy visszameneküljön, megerősíted benne, hogy itt bizony veszély van!


egyébként nem tudom, milyen tenyésztő lehet az, aki ilyen félős kutyát ad ki a kezei közül...


biztos, hogy van tk-ja?

2011. szept. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
törzskönyve nincs. bízom benne,hogy csak az új környezet miatt van.
2011. szept. 12. 14:46
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

ha nincs tk, akkor nem tenyésztőtől vetted!


reménykedj, hogy csak megilletődött, és nem genetikusan gyengék az idegei...

2011. szept. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
reménykedem,mást nem tudok...:(
2011. szept. 12. 15:33
 10/14 anonim ***** válasza:
Én kutyusom szintén így viselkedett mondjuk ő egy skótjuhász de ez nem fontos :P A lényeg az hogy soha ne simogasd vagy jutalmazd amikor ilyet csinál mert ezzel csak ráerősítessz a helytelen viselkedésre! Hagyd figyelmen kívül és sétálj tovább . Ha sokat gyakorolsz egy hónap mulva észre sem fogja venni a kutyákat.Mondjuk az én kutyusomat jóval hamarabb kezdtem el szoktatni...Egyépként az elején rengeteget szenvedtem de kitartás!!!!! :)
2011. szept. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!