Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány éves kortól való egy...

Hány éves kortól való egy gyereknek egy kutya?

Figyelt kérdés
Szerettem volna egy kutyát, de anyáég nem engedik! Azt mondták, majd ha nagyobb leszek! 12 éves vagyok most! Mikortól leszek olyan felelősségteljes, hogy vállalhassak egy kutyát?
2011. szept. 12. 18:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%

erre én is kiváncsi lennék

mert nekem mindigis volt kutyám /amikor megszülettem akkor már volt nálunk egy pár honapos kutyánk/ mikor az megdöglött párhónap mulva kaptunk másikat..

2011. szept. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem a te korodban már lehetne kutyád.


Én alapvetően a kisbabákat tartanám távol a kutyáktól és más állatoktól, de amint futó-mászók, felügyelettel ugyan, de barátkoztatnám a gyerkőcöt a bundásokkal:)


12 éves kor környékén már van némi felelősségérzete az embernek, és már elég érett ahhoz, hogy felfogja az ok-okozat összefüggéseket, pl ha nem sétáltatod, kedélybeteg lesz és szenvedni fog, úgyhogy ki kell vinni..


Ugyanakkor a szüleid is meg lehet érteni:

a kutya etetése, orvosi ellátása költség, kell neki megfelelő hely és rengeteg időt igényel, ráadásul ramazurit csap, főleg kölyökként, és nyilván takarítani kell utána.

Még több dolog van vele, ha házban tartanák: mindent összeszőröz, ami az otthon kényelmét elveheti.


Ha nagyon nem akarnak engedni, akkor majd 6-8 év múlva vállalj kutyát, ha önálló életed lesz :)

2011. szept. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
cén 12 évesen kaptam a kutyusomat ! :D most 14 vagyok :)
2011. szept. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
100%
Amikor a szüleid azt mondják. Minden gyerek máskor éri el azt a kort, de a szüleik ezt meg tudják ítélni, hogy mikor jön el az ideje. Van, aki 18 évesen sem elég felelőségteljes hozzá.
2011. szept. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 x) ***** válasza:
76%
Ez nem kortól függ drága... ha érzed magadat elég felelősségteljesnek és a szüleid is így gondolják, akkor esetleg. De valószínűleg nem így gondolják, ezért nem engedik. Be kell nekik bizonyítanod hogy felelősségteljes vagy. Mert egy kutya nem annyiból áll ám hogy "jajj de aranyos" meg "csak úgy sétálgatok vele a parkban". Azt etetni, itatni kell, az ürüléket föl kell szedni utána, a szőrét ápolni kell, állatorvoshoz kell vinni stb. Inkább kérj egy hörcsögöt először, azt valamivel könnyebb ellátni.
2011. szept. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én 9 évesen kaptam a mostani goldenemet.. Meg is bántam.. Most, így 12 éves fejjel jöttem rá, hogy mennyire nem foglalkoztam vele, mert nem TUDTAM. Már 2 éve elkezdtem vele foglalkozni. azóta a pórázhúzó kutyából szépen láb mellett sétáló eb lett.. És a többi, megtanult trükkről ne is beszéljünk. Amúgy egyénfüggő. Nekem most nőtt be a fejemlágya.
2011. szept. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
12 évesen kaptam állatot, de nem kutyát mert már így is volt 2 de nem az enyémek, de 12 év körül. Am tengerimalacot kaptam.
2011. szept. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk világ éltbe volt kutyánk. Mikor meg születtem már akkor is volt 1 pulink meg utánna olyan 5 éves koromban is volt 2 nagytestú kutyánk komondorok most 13 vagyok és 3 kutyám van.
2011. szept. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

szia!


Én 12 évesen kaptam a spánielemet, és csak rám hallgatott! Nem szenvedett hiányt azért, mert 12 éves voltam, sétáltattam, foglalkoztam vele. Annyira, hogy az utcán póráz nélkül jött mellettem! 12 évesen már simán lehet kutyád, ha van felelősségérzeted, és komolyan gondolod, évekig! Az én spanim 15 évet élt.

Gondolj bele, 27 éves voltam, amikor meghalt, és addig törődni kellett vele minden nap, akkor is ha esett az eső, és akkor is,ha lett volna más dolgom!

2011. szept. 14. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Kiskutya 7 évesnek is a nagy meg 14 amikor már nem rántja el!
2011. nov. 13. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!