Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a legjobb a kutyánknak?

Mi a legjobb a kutyánknak?

Figyelt kérdés

Van egy 4 éves beagle kan kutyánk, nagyon szeretjük, eddig kertes házban laktunk, ahol szabadon van engedve. Most viszont albérletbe kell költöznünk, ahová nem vihetjük magunkkal és nem tudjuk, mi lenne a legjobb neki. Nagyon szeretjük és nem akarunk túladni rajta, de ezek a lehetőségek merültek fel:


1. elajándékozzuk olyan családhoz, ahol jól bánnának vele (nagyon fájna érte a szívünk és nehéz is találni olyan családot, akiknél jó helye lenne)

2. mivel a házunk megmarad, itt hagynánk az udvaron, naponta lejárnánk megetetni és rendszeresen elvinnénk sétálni is (nem viselné meg nagyon, hogy keveset lát minket? - bár hozzá kell tennem, hogy napközben így sem sokat vagyunk itthon iskola és munka miatt)

3. ha meg lehet oldani, akkor az albérlet (négy lakásos társasház) udvarában felállítunk egy kutyaboxot és persze emellett még inkább rendszeresen sétáltatnánk (ennyi szabadság után nem viselné meg a bezártság?)


Van még egyéb ötletetek? Szerintetek melyik a legjobb választás?


2011. szept. 12. 22:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A második eszetekbe se jusson. A kutya mindene a gazdája, nem a kert meg a ház.
2011. szept. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A régi házatok közel van az albérlethez? Oda fog költözni új lakó, aki mellettetek tudná még gondozni őt? Szerintem ha minden nap rendszeresen lenne foglalkozva vele, nem lenne akkora trauma neki, hogy egyedül van addig. Esetleg egy társ jó lenne még, hogy ne legyen magányos...
2011. szept. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
Az első válaszoló szerintem az egyest akarta mondani, vagyis az elajándékozást.
2011. szept. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha bele pusztulnék is megoldanám, hogy magammal vihessem. Ő a családotok tagja! Neki sokkal fontosabb, hogy veletek legyen, mint az, hogy a kertben legyen kint.

Ha nincs más megoldás, akkor keressetek mást, de ne hagyjátok magára egy udvaron!

2011. szept. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
46%
A második megoldás kegyetlenség lenne vele! És előbb-utóbb úgyis elhanyagolnátok őt az időhiány miatt.
2011. szept. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az eddigi élete során végig udvaron élt? A házba nem mehetett be?

Ha így van, keressetek neki jó gazdát. Az új helyen a bezártságot egyáltalán nem biztos, hogy el fogja viselni. Akkor pedig jön az ugatás, amit kevés szomszéd tolerál. Amíg nem találtok megfelelő gazdát,maradjon a régi ház.

2011. szept. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Akiteki ***** válasza:
40%
4. megoldás: keress olyan albérletet, ahova lehet vinni a kutyát.
2011. szept. 13. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én vinném magammal az albérletbe. Pedig 70 kilós kutya. De nyaralni is mindig jön velünk, jól elvan lakásban is.
2011. szept. 13. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

hmm... de én nem értem, miért kell albiba költözni, ha megmarad a házatok???


egyébként sajnos egyik sem jó megoldás...

a kutya szempontjából egyik rosszabb, mint a másik.:(


nem tudtok egy kutyakompatibilis albérletet keresni?



talán a legkevésbé a 3. megoldás (kutyabox) viselné meg, legalább a közeletekben lehet...

de ez csak akkor jó, ha NAGYON NAGY a box...

és minden nap minimum 1, de inkább 2 órát sétáltok vele.

2011. szept. 13. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én sosem értettem hogy lehet állatot "hátrahagyni"

Mi is albérletbe költöztünk egy pillanatig sem jutott eszembe hogy otthagyjam a két cicám,de ha lenne kutyám azt se.Volt jo pár albit amit azért hagytunk ki mert a tulaj nem kedvelte az állatokat.Aztán megtaláltuk ezt és sokkal boldogabb vagyok hogy ittvannak velem.

2011. szept. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!