Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a különbség a tenyésztő és...

Mi a különbség a tenyésztő és a szaporító között?

Figyelt kérdés
2011. szept. 13. 11:00
 1/9 anonim válasza:
80%
az első tenyészt, a második szaporít. -.-""
2011. szept. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
2011. szept. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Javaslom, olvasd el az olcsokutya.info cikkeit, meg fogod érteni!
2011. szept. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Amikor felkészülten, tudatosan alakít egy fajtát. Nemesít, értéket hoz létre a munkájával jobbat, szebbet, kiválót, és ezt teszi több generáción át is. ( érték= tenyészérték, amit az adott fajta standardja kiemel, mint igazán kívánatos formát és viselkedést, az ehhez kapcsolódó egészséggel)


A szaporító meg csak párosítja az állatot, hogy utódja legyen , aminek az eladásából pénzt tud csinálni. ( vagy haszonállatoknál azért, hogy megegye.)

2011. szept. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
29%

tenyésztő => hivatásos, papírjai vannak, és jogszerűen működik, a fizikai tartási feltételek biztosítva vannak


szaporító => ugyanaz, csak éppen feketében, papírok és engedélyek nélkül, valamint az állatok tartási körülményei is mostohák.

2011. szept. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Tenyésztő:

Tisztességesen, becsületesen, felelősségteljesen tenyészti (nemesíti) az adott kutyafajtát, a tenyésztési feltételeknek abszolút eleget tesz, például törzskönyv kiállítása minden kölyöknél (ez nem opció náluk, minden kutyának van törzskönyve). Van kennelnév, tenyésztési engedély, a tenyésztett kutyák pedig szűrve vannak örökletes betegségekre...stb. A tenyészállatokat viszik kiállításokra, így nemesítva a fajtát. Évente egy, maximum két alom kiskutya van nála, de azt is csak akkor hozza le (a fedeztetés csak akkor történik meg), ha már előre van gazdájuk a kicsiknek. Felesleges almot soha nem hoznak le.


Szaporító:

Tisztességtelen, felelőtlen "tenyésztő", nincs kennelneve (néha sajnos van), általában nincs tenyészengedélye, orrba-szájba fedezteti a kutyáit, szűrések nélkül, törzskönyv nélkül, általában beltenyésztett kölyköket árusít. Jól álcázza magát, tenyésztőnek adja ki magát. Törzskönyvet is kínál plusz összegért (pedig tenyésztőnél a tk alap dolog). Ha kéred a törzskönyvet a kölyökhöz, inkább nem téged választ majd gazdinak, mert nincs is neki törzskönyve. Sokan bedőlnek neki, és mivel a örzskönyv plusz 5-10.000 forintot jelent, inkább nem kérik a kölyök mellé a nem létező törzskönyvet. Nagyon rossz körülmények között szaporítja a kutyáit. Színte havonta vannak új almai, mert van kb 10 szuka és 10 kan kutyája.


Én egyszer bedőltem egy ilyen "tenyésztőnek". De mikor kiderült, hogy nem tenyésztő, hanem szaporító, akkor már a kezemben volt a (betegecske) kiskutya. Nem tudtam otthagyni. Annyira sajnáltam. Onnan egyenesen az állatorvoshoz mentem vele. Mai napig iszom a levét annak, hogy nem tenyésztőtől vettem egészséges kutyát. Ugyan törzsköny van (nyílván "hamis"),de a kkutya elég betegecske. Legutóbb két napja voltam a kutyával orvosnál. Havonta kb 5-10.000 forintot hagyok orvosnál.

2011. szept. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon egyszerű.

A szaporító csak több kutyát "csinál", a tisztességes tenyésztő viszont mindig jobbat (vagy legalábbis törekszik rá).

2011. szept. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Akiteki ***** válasza:
63%

Z.O.L.

Ez egy szuper válasz! Rövid és tömör. Ha nem haragszol, megjegyzem és terjeszteni fogom.

2011. szept. 13. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem saját. Én is innen "loptam". :)
2011. szept. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!