Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor fürdethetem már meg?

Mikor fürdethetem már meg?

Figyelt kérdés
2 hete van bolhaírtó spot-on a yorkimon,és ugye 1 hónapig tart a hatása,ha az alatt ha megfürdetem csökken a hatóideje.Pedig már olyan büdi szegényke,és még mindig vakaródzik :(
2011. szept. 13. 11:11
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha lakásba van akkor nem igazán érdekelne a dolog mert fürdetném ám...

Egyébként vettem x nevű már nem emlékszem milyen középáras cseppecskét a kutyámra,elmentünk egy hétre nyaralni mikor vissza jöttünk anyós panaszkodott,hogy nagyon vakarózik még mindig a kutya...mondanom se kell,hogy tiszta bolha volt :S nah akkor jól megfürdettem vettünk egy drágább fajtát és nyoma se lett a bolháknak :) ez 2 hónapja volt és azóta egyszer már fürdettem is...

2011. szept. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Már rég fürdethetted volna. A spotnál annyi csak a tiltás, hogy felhelyezés előtt-után legalább 24 órát ne legyen eláztatva a bőre. Én úsztatok kutyát spot mellett.
2011. szept. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszi,nektek melyik bolha írtó vált be?
2011. szept. 13. 11:28
 4/8 anonim ***** válasza:
Frontline cseppek.
2011. szept. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok..

A Frontline Combo bevált. Az előtte lévő nevére nem emlékszem ami semmit sem ért.....A tavalyi szintén bevált és drága se volt,de sajnos fogalmam sincs melyik volt az :(

Kísérletezni lehet aztán amelyik nem túl drága és jó is nah annak meg kell jegyezni a nevét,hogy következő évbe a bolha szezonba ne legyen gond.

2011. szept. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha bolhás, akkor fürdesd meg Neostomosannal, azonnal kiírtja a bolhákat.

Egyébként nem értem mitől büdös. Tavaly télen 3-4 hónapig nem fürdettem a yorkimat, semmi szaga nem volt.

2011. szept. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nemcsak a kutyát, a környezetet is kezelni kell bolhairtóval.


"Egyetlen nőstény bolha akár napi 50 petét is rakhat, de a 20-30 pete/ nap átlagot két hónapon át megszakítás nélkül képes tartani. Az állatok szőrére lerakott, mintegy 0,5 mm nagyságú, sárgásfehér, ovális peték lehullanak a környezetbe, ahol kedvező körülmények között néhány napon belül 3-4 mm hosszú lárvák alakulnak ki belőlük.


A bolhalárvák a fényt kerülve elrejtőznek a padló repedéseiben, a bútorok kárpitja és a szőnyegek alatt. A lárva a kutya vagy macska környezetében fellelt szerves törmeléket, hámsejteket, bolhaürüléket fogyasztja."

2011. szept. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Akiteki ***** válasza:

Ha lejár az 1 hónap és nem akarod, hogy kullancs menjen bele, akkor frisset kell rátenni. Ezzel a módszerrel elvileg sosem fürdethetnéd. De a spot-on egyik előnye, hogy fürdés után 24 órával ugyanúgy hatásos. Nyugodtan fürdesd meg.

Nálunk az advantix vált be, azt használom évek óta és nem csak kullancs nem ment senkibe (a bolháról nem is beszélek, mert az ritkább, mint a kullancs), de még a szúnyogok és a legyek is elkerülik.

2011. szept. 13. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!