Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehetséges, hogy külföldön...

Lehetséges, hogy külföldön más a Pedigree kutyatáp?

Figyelt kérdés

Rengeteget, olvastam, itt sok helyen azt írják, hogy színezéket és ízfokozót tartalmaz. Én Svájcban élek, itt rá van írva, hogy nem tartalmazza ezeket a mesterséges dolgokat. Akkor most ez hogy van, Magyarországra rosszabb minőségűt szállítanak?

Valaki tudna nekem linkelni egy fotót a Pedigree összetevőiről? Főleg a Junior érdekelne.


2011. szept. 13. 17:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországra mindenből a silányabb minőség megy, mert úgy olcsóbb. Nem viccelek, pár éve hatalmas botrányt csaptak ebből a kelet-európai országok, hogy minden élelmiszert olcsóbban, ugyanakkor más összetevőkkel kapnak a multiktól. Én is pont egy éve költöztem Svájcba, de azonnal éreztem, hogy a megszokott dolgaim (pl Barilla szószok, de még a Pepsi is) kissé eltérő ízűek, finomabbak. Biztos lehetsz benne, hogy itt nagyon komolyan veszik még a kutyakajás tájékoztatást is, szóval ha lenne benne bármi, amit nem írnak rá, akkor az a cég nem sokáig működhetne. Ha elmész a Coopba biztos találsz kutyavirslit, ami szerintem a világon sehol máshol nincs, tök jó illata van, nálunk Magyarországon azt simán el lehetne adni emberkajának, csak éppen az ára miatt nem venné meg senki... Egyszóval igen, Svájcban más összetevőket tartalmaz még a kutyakaja is.
2011. szept. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok gyártó már összetételű tápot dob piacra nyugaton és keleten, szóval nagyon könnyen el tudom képzelni a dolgot. Linkelni nem tudok, de a svájci táp összetevőinek listájára kíváncsi lennék.
2011. szept. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kedves 1. válaszoló, ha megkérdezhetem, merre felé laksz ;) :)? Mi Solothurn kantonban. Én is észrevettem, amit te, bár mi Coca-sok vagyunk, Párom a a Pepsit elvből nem veszi :D.

Kedves 2. válaszoló, én ezt az összetételt találtam a Pedigree-ről:

Zusammensetzung

Fleisch und tierische Nebenerzeugnisse (mind. 50%, u.a. mind. 4% Kalb, mind. 4% Truthahn), Getreide (mind. 4% gekochter Reis), Öle und Fette, pflanzliche Nebenerzeugnisse, Mineralstoffe.

Zusatzstoffe

Vitamine der B-Gruppe 30 mg/kg

Vitamin D3 250 IE/kg

Vitamin E 220 mg/kg

Kupfer

(als Kupfer-(II)-Sulfat) 2.5 mg/kg

Zink als Zinksulfat 40 mg/kg

Inhaltsstoffe

Rohprotein 8,0%

Rohfett 10,5%

Rohasche 2,0%

Rohfaser 0,5%

Kalzium 0,45%

Phosphor 0,4%

Feuchtigkeit 76%


Ez a dobozos kaja, nem a száraz.

2011. szept. 13. 17:58
 4/10 A kérdező kommentje:

Ja és a kis leírás


Welpen wachsen sehr schnell. Darum brauchen sie spezielle Nahrung, die ihnen die nötige Energie liefert, um gesund heranzuwachsen, und die ihnen hilft, ihr Immunsystem zu entwickeln. Pedigree Welpen Wachstum & Schutz enthält alle Mineralien, Vitamine und Nährstoffe, die ihr Welpe braucht. GANZ OHNE KÜNSTLICHE FARB- UND AROMASTOFFE.

2011. szept. 13. 18:00
 5/10 A kérdező kommentje:

Ja és szárazból ezt vettük:

[link]

2011. szept. 13. 18:15
 6/10 anonim ***** válasza:
Szia, sajnos kissé messze vagyunk, mi Ticino cantonban élünk a férjemmel és egy Jack Russel terrierrel :)
2011. szept. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hát igen, Ticino nincs a szomszédságunkban. Mi szeretnénk költözni Aarau vagy Zürich kantonba, valahova ami nincs messze Lenzburgtól, a munka miatt. Nekünk hamarosan Óriás Schnauzerünk lesz, hétvége felé érkezik ide Magyarországról :)
2011. szept. 13. 18:38
 8/10 anonim ***** válasza:

én ezt eltudom képzelni,én német táborba voltan 2 éve és nagyon élveztem (ausztira ,németország és svájcba is voltam) kár hogy csak egy hetet :(...szinte minden más mint Magyarországon...sokkal jobb minőségben vannak dolgok ott és finomabbak is :)és az emberek is kedvesebbek...


tuti sokkal jobb minőségű kint a pediggre mint itt..

2011. szept. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Akiteki ***** válasza:

Biztos, hogy tőlünk nyugatabbra egészen más. Én is csodálkoztam, hogy a skandináv országokban sok neves tenyésztő eteti. És szépek tőle a kutyák.

Mi egyszer nyertünk egy zsákkal, gondoltam nagy baj nem lehet, ha megetetem a kutyákkal. Tévedtem. A huskyk nekiálltak 2 nap után vedleni, a tibetim meg lerágta a szőrt magáról. A kukában landolt az egész.

2011. szept. 13. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Még1x köszönöm a válaszotokat, remélem megfelel majd a kis gombócnak a kaja. Valószínűleg ilyen [link] tápot is veszünk neki, aztán meglátjuk melyik fekszik jobban a gyomrának. Lehet, hogy keverve lesz az igazi :)
2011. szept. 14. 09:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!