Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van Yorkitok? Kérdésed túl...

Van Yorkitok? Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú

Figyelt kérdés

Nekem is lesz 1,és szeretnék megtudni róla mindent..Pl.:Mennyit sétáltatjátok?

Mennyi kaját szoktatok neki adni?

Milyen alvóhelye van?

Mennyit játszottok vele,és mennyit tanítjátok?

Miket tanítottok neki?

Milyen kiegészítője van?(nem ruhára gondolok,hanem csattra stb.) Mi a neve??:)

Köszi.=)


2011. szept. 13. 18:05
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

Köszi.Neked is sok sikert hozzá,boldog éveket:D

Nem fogom bántalmazni,mert ő is egy érző lény,ráadásul az ember legjobb barátja!:)Én sima Yorkit szeretnék,nem ilyen biewert:DPersze azis szép,csak nekem a shih-tzura emlékeztet:P

2011. szept. 13. 18:33
 12/26 A kérdező kommentje:

Nézzétek milyen édesek!:D

http://www.youtube.com/watch?v=0i9bIuElrF8

Ja, igen.Nem fogom ölbe venni,vagy agyon babusgatni,hiszen terrier=)

2011. szept. 13. 18:35
 13/26 anonim ***** válasza:

Igen, van, lassan 5 éves lesz.

Napi 3 órát szoktam lent lenni vele. Reggel 5:30-kor viszem le először, aztán 11-12 óra körül, aztán 17 óra körül, és 22 óra körül. Az utolsó csak annyi, hogy leteszem, pisil egyet, és megyünk is aludni. Délután szoktam másfél-2 órát sétálni vele.

Acana tápot kap, reggel este egy marékkal. Mindet befalja, de amit nem eszik meg, azt nem szabad kint hagyni előtte napközben. A kutyák gyomrának nem jó, ha egész nap "csipegetnek"

Van egy fekvőhelye, abban tároljuk a játékait, ugyanis soha nem ment oda aludni:) Vagy a lábamnál alszik, vagy az ágyam melletti pokrócon a földön.

Jártam vele kutyaiskolába, meg is van az alap engedelmességi vizsgája. Nagyon okos, de ez nagyon sok foglalkozást igényel.

Tud leülni, feküdni, pacsizni, gurulni, pörögni-forogni, meg csomó mindent, de csak ritkán gyakorolunk, mert ő a sétákat élvezi a legjobban.

2 "ruhája" van, de ezek inkább csak háttakarók. Semmi csicsa, 2 tök fekete, az egyik vízálló, ha épp ömlik az eső, a másik is vízálló, de az egy kicsit vastagabb. De kb. 2 éve nem volt rajta egyik sem, nem fázós, imád télen a hóban játszani.

Masnija van kb. 5 darab, amiket még évekkel ezelőtt vettem, de azok sem voltak soha rajta. Annyi, hogy a fején meg van hagyva viszonylag hosszúra a szőr, és össze van gumizva, de az is csak szolid fekete, átlátszó, vagy piros vékony gumival.


Idővel rájön az ember, hogyha butaságokat aggat a kutyájára, azzal hülyét csinál magából is, és a kutyájából is. A kutyámat sokkal jobban sajnáltam, mikor egyszer kinevették a masni miatt, azóta nem teszem rá.

És igazából igazuk is volt, hiszen kutyáról beszélünk, nem egy barbi babáról. A kutya akkor boldog, ha meg van nevelve, és foglalkoznak vele sokat.

A többi felesleges macera.

2011. szept. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
Hogy a kert hány négyzetméteres, az piszkosul nem számít! a sétának nem csak a mozgás a célja, ezt minden normális kutyatartó tudja....
2011. szept. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

Ha mindenáron lelketlen dögnek akarsz beállítani (illetve a nagynénémet) nem vitatkozom. Nem akartam senkivel személyeskedni, mert meglátásom szerint egynéhány mondatból nem lehet messzemenő következtetéseket levonni. De azért mégiscsak túlzás, hogy ennyire letámadsz, ócsárolsz. Igen, azt teszed, akkor is, he épp nem káromkodsz össze-visza. Istenkomplexusod van, hogy ennyire el tudod dönteni, helyes-e más viselkedése? Téves következtetéseket vonsz le, sarkítasz és túlzol.

Szerintem EZ nem vall normális viselkedésre.

2011. szept. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Amúgy akkor szerinted állatkínzás a szobacica, az akvárium, a höcsögtartás is?
2011. szept. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Nekem 2 ilyen kis kutyám van. Zafika, ő olyan kedvesebb, a Lili viszont egy igazi terrier. Mindkettőnek BH vizsgája van, ha megyek valahova, ált. jönnek velem. nyitom a kocsiajtót, és már ugranak is. kijárunk a határba, nyáron fürdeni, télen is jönnek szánkózni ha visszük a gyerekeket. Nekik szép hosszú a szőrük, jó azért az egy kicsit macerás, pláne nyáron a sok vacak beleragad, de nekik ez az ékességük:) Lili a dominánsabb, ő néha szeretne verekedni, ilyenkor ugy érzi, hogy a dobermannt is letudja győzni. Ami nagyon lényeges a yorkinál: Tényleg olyan helyről vegyél, ahol jó idegrendszerű kiskutyák vannak. Ne harapj rá erre a mini, meg extra mini dumára. Én száraztáppal etetek, mellette kapnak csirkenyakat, nyers marhahust, túrót, olivaolajat a kajájukra. (van tápos nap, és husos nap) Még sosem kellett bűzmirigyet nyomatni, szép a foguk is és a szőrük. Ha ugy van elmegyünk a kozmetikába, ott levágják a fülük végéről a szőrt, és a fenekükről, ha kell a körmeiket, habár ez sem sűrűn, mert lekoptatják. A JÓ yorki, nagyon szuper kiskutya.
2011. szept. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

"Amúgy akkor szerinted állatkínzás a szobacica, az akvárium, a höcsögtartás is?"


szobacica, ha biztosítod a megfelelő sétát és mozgást, akkor rendben van

akvárium: jól felszerelt, nem túlzsúfolt akvárium - nem kínzás, 20 halat 25 literre bezsúfolni levegőztető és 2 gazzal az állatkínzás

hörcsög terráriumára ugyanez igaz, megfelelő mozgástér és elfoglaltság alapvető

2011. szept. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Melyik lesz a tiéd?

Vagy mindegyik a tiéd?(nem hiszem:)


Nagyon nagyon édes kiskutyák:'Đ

http://www.youtube.com/watch?v=0i9bIuElrF8

2011. szept. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

Nagyon-nagyon szépen köszönöm,hogy írtatok.

Utolsó:nem az enyémek sajna:(,csak megtaláltam youtube-on ez a vidit,és gondoltam bemásolom:)Az enyémnek már ki is találtam a nevét,Zenda lesz:P

2011. szept. 14. 14:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!