Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg a 4...

Hogyan tanítsam meg a 4 hónapos máltaimnak, hogy játék közben nem szabad harapni? 15L

Figyelt kérdés
2011. szept. 13. 19:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
sehogy , majd kinövi pár hónap múlva nekünk egy 3,5 hónapos havanese-ünk van és ő is nagyon harap játék közbe nekem már többször egy kicsi vérző sebet is csinált mi ilyenkor amikor bevadul akkor otthagyuk és nem foglalkozunk vele mert a rákiabálással és az orr koppintással csak fel hergeljük és mégjobban harapgál de megpróbálunk vele plüssel ,labdával szóval játékkal játszani hogy ne a kezünk legyen a játékszer...
2011. szept. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%

első vok:

ha bevadul játék közbe és nagyon harapgál akkor ott kell hagyni vagy ha ágyon/kanapén vagytok akkor lerakni nálunk eddig ezek beváltak..

2011. szept. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
26%
ah, kösz a figyelmeztetést, jól jött, mert én meg pont a napokban szedtem fel a máltait... bár eddig nem tűnt erőszakosnak. habár én nem vagyok pedo, szoval a csaj 17, de ha ilyen harapdálások előfordulnak majd lebaszom a földre, hogy tudja hol a helye. meg majd ha nagyon elfajulna, meg elkezdene karmolászni, páros lábbal rúgom ki.
2011. szept. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
64%
pofonnal. mással nem szoktatod le.
2011. szept. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Van plüsse és gumicsontja is, de van, amikor csak kézzel játszom vele, olyankor eléggé meg szokott harapdálni, párszor vérzett is. Eleinte nem csináltam vele semmit, gondoltam majd kinövi. De egyre erősebben harapdál, úgy hogy inkább leszoktatom róla. Fenekére rá szoktam ütni, hátha használ, meg rászólok, hogy nem. Eddig nem volt semmi hatása, de ma abbahagyja, csak nézett rám, és elkezdett ugatni, vagy nyöszörögni (kifejezi nem tetszését :D)

Próbáltam már azt is, hogy felsikítottam, amikor megharapott, és úgy csináltam, mintha fájna.. Egy darabig ült fölöttem, néha elvakkantotta magát, de aztán megunta, és ment a plüss macijával játszani.. :)

2011. szept. 13. 21:15
 6/11 anonim ***** válasza:
67%
ha harap, nem a fenekét kel ütni, hanem pofonvágni. akár összetekert újsággal, az nem fáj.
2011. szept. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Egyébként köszönöm mindenkinek a válaszokat! :)


96% - Hmm. Az állatok témakörben, azon belül is a kutyáknál vagyunk. :) Egy máltai selyemkutyáról szól a kérdés, nem egy máltai lányról, de gondolom erre magadtól is rájöttél. :) Minden esetre köszönöm, hogy megosztottad velünk, hogy milyen, és hány éves lányt szedtél fel, ez nélkül az információ nélkül további életemet el se tudtam volna képzelni. :) Életmentő vagy ;)

2011. szept. 13. 21:20
 8/11 A kérdező kommentje:

A pofonnal csak az a baj, hogy azt hiszi, hogy játszom vele, és ráharap mindenre, amivel meg akarom legyinteni. :/

A fenék csapkodás vált csak be :)

2011. szept. 13. 21:21
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
azért jó az összetekert újság szemből, az orrára. nem fáj, de nem fog neki tetszeni.
2011. szept. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 1lány.... válasza:
Előre is bocsi, de nem olvastam el minden hozzászólást, szóval lehet, h ugyanazt írom, de nekem is máltaim van. Nos, ő pár nap múlva lesz fél éves, és még mindig rág, ma is annyira bevadult, hogy már tépte a kezemet és vitte volna a helyére :D Ők ilyen típusúak, tudom, nem a típusra kell fogni, hanem nevelni, én is ezt teszem, sokat foglalkozom vele, de még 4 hónapos korban nem igazán volt eredménye (legalábbis nálunk ezeknek a dolgoknak) Nekünk most kb 2-3 hete kezd úgy viselkedni a kiskutya, hogy egyre többször tartja be a szabályokat, látom rajta, h szépen megérti mit kérek tőle, ezt rengeteg törődéssel, még több jutalomfalattal, dícsérettel, szeretgetéssel lehet elérni. Ha pedig nagyon belemerül a játékba és rág már mindent, beleértve engem is, akkor csak felmutatom a mutató ujjamat, tudja, hogy ez fenyítést jelent, és elmegy a helyére, pár perc múlva visszahívom, és mi játszunk tovább. De szerintem ezt ők idővel kinövik. Beszéltem már néhány máltais gazdival, és mindenki azt mondta, hogy egy éves korukra nyugszanak le, neked már elérte ezt a kort, hisz ez a kérdés már régebbi, de ezt muszáj volt leírnom :D Remélem már jól viselkedik a kutyi.
2012. okt. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!