Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől hányt a Bernáthegyi...

Mitől hányt a Bernáthegyi kiskutyám?

Figyelt kérdés

Reggel volt étvágya...délben már nem nagyon...4 hónapos lesz. Sok füvet is ett ma, de aztán délutánra megjött az étvágya.Játsszottunk, ugráltunk vele, voltunk sétálni...nem akart bemenni a ketrecébe (ritkán van ott..ha nem vagyunk otthon csak akkor, meg éjszaka) és úgy csaltam be hogy felbontottam egy pedigree junior csirkehúsos konzervet, ami abban a kis zacskóban van. Megette rögtön,aztán 20 percre el kellett ugranom, és mikor visszajöttem megint játszottunk, szomszédok átjöttek, nekik is itt örült, aztán meg akartam vacsiztatni, és elkezdte enni a kaját, majd ment kakálni, aztán hányt...szinte egyben kihányta a pedigrees aszpikos kaját.....nagyon megijedtem még nem csinált ilyet. Aztán kezdte felnyalogatni, és teljesen megvadult, hozzá sem lehettt érni, ugatott, támadott amit még soha!Aztán valahogy becsaltuk a ketrcébe...de ott is ett tovább szépen, befejezte a vacsiját....iszik eleget, meg a széklete is rendes, normális, de akkor mi baja lehet?Csak az hogy evés után a 20 perc kevés volt ugye?Hülye ötlet volt úgy becsalni...gondolom. Attól fodulhatott fel a gyomra?Különben nem ette volna meg a többi kaját,ugye?Ha fájna valamilye?

Nehéz észrevenni rajta ha valami baja van vagy fáradékony, mert a nagy hőségben amúgy is ilyen. De reggel este energikus volt ma is:)

Megijedjek?Mit kell ilyenkor csinálni?


2011. szept. 13. 20:14
 1/3 x) ***** válasza:
Egyébként a kutyák (csak úgy mint a macskák) azért esznek füvet mert az meghánytatja őket, távozik a méreganyag a szervezetükből. Mármint ne idegméregre gondolj hanem mondjuk ha evett valamit amit nem tud megemészteni. :)
2011. szept. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ne egy egész adaggal csald be a helyére máskor. Elég ahhoz egy pár karika virsli is. Valószínűleg habzsolva ette meg a zacskó tartalmát. Ráadásul még utána hamar játszottál is vele. Nem volt ideje megemésztenie.

Enni csak a megfelelő időben kapjon eleinte a ketrecében és utána pihenés. Jutalomként néhány falat virsli, párizsi, stb darabka .

2011. szept. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

azt kéne csinálnod, hogy minnél hamarabb beszerzel egy-két szakkönyvet és megismered a kutyák alapvető fizikai, szellemi és lelki szükségleteit!

a kutyatartás felelősséggel jár...

2011. szept. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!