Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni, ha tudom,...

Mit lehet tenni, ha tudom, hogy a szomszéd kutyája évek óta nincs beoltva veszettség ellen, és többször kiengedik az utcára napközben, mert amúgy egész nap csak ugatna bent a kertben?

Figyelt kérdés
Nagyon félek, hogy megharapja valamelyik gyereket, bár jámbor állat, de nagy termetű (kaukázusi keverék)
2011. szept. 14. 10:36
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

ez az oltás elvileg kötelező lenne, 50.000 forintra büntetik, ha valakinek nincs oltatva a kutyája (ha jól tudom).

DE!

nem kell félned, hogy veszett a kutya, ugyanis veszett állatot - még erdőben élőt sem -, már kb. 20 éve nem jegyeztek.

gyakorlatilag nincs már veszettség az országban, ez az oltás csak a kutyaadó helyett van gyakorlatilag.


Azt viszont nagyon értem, ha a gyerekeket félted - akármekkora kóborló kutyától.


Ez így nem szabályos kutyatartás.

Beszélj a gazdával, hogy ha nem oldja meg, hogy a kutyája a kerítésen belül maradjon, akkor kihívod a sintért.


(a sintér minden közterületen, gazda nélkül tartózkodó kutyát befoghat. A telepről 10-15.000 ft kihozni a gazdának a kutyát...)



Lehetőleg úgy oldd meg a problémát, hogy a kutyának a legkisebb kára se származzon belőle, eléggé megverte már a sors az idióta gazdájával...:(

2011. szept. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

mondjuk az is igaz, hogy ha évek óta így él, és még nem történt semmi, akkor elég valószínű, hogy nem kell félteni tőle senkit...


én is kóborló kutyák között nőttem fel, volt kis és óriás méretű is, soha nem bántottak minket...

2011. szept. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Azt tudni kell hozzá, hogy a gazdái alkoholisták, a kutya enni is alig kap, csont és bőr szegény. Ezért félek attól, hogy előbb-utóbb bevadul. Ráadásul állandóan ugat, szóval nagyon zavaró is, nem tudom a babát kint altatni a kertben, hiába van ilyen szép idő.
2011. szept. 14. 11:59
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez a helyzet, lehet még egy menhelyen is jobb lenne neki, ott talán találnának neki normális gazdikat is. Ha tényleg csont és bőr, az állatvédőket is lehetne értesíteni szerintem.
2011. szept. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
91%

úristen. így már mindjárt más.:(


Ez esetben tényleg ne is a gyepmestert értesítsd, hanem egy állatvédő szervezetet...


a gyepmesternél ugyanis ha nem jelentkezik érte senki, 1-2 hét múlva elaltatják...


Semmi baja nem lenne a kutyának, nem ugatna, ha sétáltatnák... na meg normálisan etetnék.


egyébként az ilyen kutyák a végén általában a gazda ellen fordulnak, nem "idegen" ellen.

2011. szept. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen esetben a település illetékes hatósági állatorvosának, vagy jegyzőjének kell bejelentést tenni, és intézkedni fognak.


Az első válaszolóval nem értek egyet abban, hogy az utóbbi időkben nem volt veszettséggel fertőzött kutya az országban és így a veszettség nincs jelen hazánkban. Ez nem igaz. Éppen a múlt évben tettem a jegyzőnknél feljelentést én is hasonló ügyben, hogy a kutya évek óta nem volt oltva, meg állandóan kint szaladgált. Már többször felszólítottam a hivatalt is, hogy intézkedjenek, mert a kutya érdekesen is viselkedett, aztán nagy nehezen befogták a kutyát és kiderült, hogy veszett volt. A vizsgálat után azonnal kiírtották szegény kutyust a hatóságiak és a tetemék elhmvasztották. Ilyenkor ez az eljárás. Csak az volt az egészben a szerencse, hogy nem okozott a kutya senkinek sérülést. Ja és hozzáteszem, hogy elég komoly pénzbírságot kapott a kutya gazdálya még.

Úgyhogy a törvény az törvény, azért van, hogy betartsák az emberek. Az ilyenek meg ne tartsanak kutyát.

Üdvözlettel: egy MEOE tag.

2011. szept. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

előző vagyok:


tetemék helyett: tetemét

2011. szept. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!