Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel büntessem az agresszív...

Mivel büntessem az agresszív kutyám? (veréssel NE gyertek! )

Figyelt kérdés

A nyáron önkéntes voltam egy állatmenhelyen és volt ott egy agresszív kutya, akit el akartak altatni. Meggyőztem őket, hogy ne, majd én hazaviszem. Anyuval is megbeszéltem, otthon nem volt semmilyen állatom. Azonban egyik hétvégén átjöttek unokatesómék. Ilyenkorra még nem mutatott semmi agressziót a kutya. Elkezdetem játszani az unokatesómmal, twistereztünk, és a kutyám egyszer csak megharapta a lábam. Nem fájt nagyon, felálltam és amit a Seasor Milan c. műsorban láttam, ugyanazt alkalmaztam. A földre kényszerítettem a kutyát, majd miután megnyugodott kivittem a kennelbe és bezártam. Azt akarom kérdezni, hogy jó ez a stratégia? Nem fogom lealtatni, tudom, hogy meg lehet nevelni!


A nevelésig beszereztem egy szájkosarat is.


Szóval, ha harap akkor mit csináljak vele?


2011. szept. 14. 17:46
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
Keverékkutya, dalmata nagyságú.
2011. szept. 14. 17:48
 2/26 anonim ***** válasza:
24%
Az a pasi nagyon tud! Ha ő így nevelte, akkor szerintem jó a stratégia. Sztem az ő tanácsai alapján dolgozz a kutyával... ez jónak tűnik.
2011. szept. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
rendben, köszi
2011. szept. 14. 17:53
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

A szájkosár a Te gyengeséged mutatja a szemében.


Jól csináltad, de ezeket a támadásokat meg is tudod előzni. Figyeld mindig a kutyát, a fél szemed örökké legyen rajta. Ha támadni akar, látszik rajta: izgatott, feszült, merev, nem szaglász, hanem mereven bámul (a leendő célra). Ilyenkor azonnal ki kell őt ebből az állapotból C. M. módszerével zökkenteni és ha megmarad a nyugodt, behódoló állapotában, akkor meg kell dicsérni.


Emellé millió türelem és végtelen kitartás szükséges, és szuper kutya lesz belőle!


Én ugyanezt végigcsináltam egy 10 éves puli és csau-csau keverék kutyával, szóval a kutya kora is lényegtelen. :)


Plusz C.M. alapján igyekezz falkaezér lenni mindig, mindehol, és akkor minden rendben lesz! :)


Remélem, tudtam segíteni! :)

2011. szept. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
kutyaiskola
2011. szept. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
köszi, igen! :) csak a szájkosarat azért vettem mert vinném futni, és ha találkozik más kutyával, nem tudom velük is agresszív-e, meg ha vendégek jönnek ilyesmi. mivel írtam nincs más állatom, és nem is volt még, úgy gondolom, hogy a biztonság ne az utolsó helyen ragadjon.
2011. szept. 14. 17:59
 7/26 A kérdező kommentje:
kutyaiskolát majd akkor, ha nem támad emberre, nem merem bevállalni addig! később ha teljesen normális kutya lesz csibészeltetni szeretném :)
2011. szept. 14. 18:00
 8/26 anonim ***** válasza:
múltkor láttam egy adást ott egy nagyon vad kutyával volt dolga meg is harapta. azért gondolom nem viccből rakta rá a szögesnyakörvet:D
2011. szept. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
keress fel egy szakértőt!
2011. szept. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
13%

Én a verésre szavazok. Rám egyszer morgott rám a kutyám és láttam a szemében, hogy bekóstol, de elmagyaráztam neki, hogy ezt nem veszem jónéven. Azóta szent a béke.

Most jöhet a lepontozás.

De hogy valami hasznosat is írjak: azt hallottam (és egy kollégám is alkalmazta ezt sikerrel), hogyha a kutya úgy véli, hogy erősebb nálad és esetleg rádmorog vagy netán támad, akkor el kell kapni a hátán a bőrnél fogva és elhajítani. Ez valszeg nem fáj neki, de ezzel érezteted vele, hogy te egy mozdulattal odébbhajítottad, tehát bármit megtehetsz vele erőfölényed miatt. Szerintem ez igaz lehet. Meg azt mondják, hogy ha rosszat tesz (pl megharap), akkor a kiközösítés is jó lehet. Ha rá sem nézel, esetleg bezárod és nem veszel róla tudomást. Kaját is úgy adsz neki, hogy nem nézel rá, mert ez neki rossz a falkaelv miatt és ebből érti, hogy vmi nem klappol.

2011. szept. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!