Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 14 hetes kölyöknél normális,...

14 hetes kölyöknél normális, ha elkezdődik a fogváltás?

Figyelt kérdés
A 14 hetes boxer kölyköm egyik alsó-első foga (ami a többihez képest legkevésbé nőtt ki - szerintem) eltűnt, kiesett. A helyén csak a lyuk van, amiből kinőtt, de semmilyen seb, vagy szakadás, stb., tehát remélhetőleg nem verte ki, vagy ilyesmi, vért sem találtam sehol. Ebben szeretném a Ti segítségeteket kérni, hogy elvigyem-e holnap állatorvoshoz, vagy a biztonság kedvéért felhívjam-e a dokit szerintetek, vagy csak túlaggódom, és normális, ha már ilyen korán elkezdte a fogváltást?
2011. szept. 14. 20:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell aggódni, teljesen normális.
2011. szept. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj. Igaz nekem pulim van de az is pont ilyen idős és már neki is hijánzik 1 foga. Ez teljesen normális.
2011. szept. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%

Előfordulhat.

Igaz az én kutyámnak kicsit később, olyan 5 hónaposan potyogtak a tejfogai, de én annyit régen röhögtem... kiesett fölül a két egyes foga, és úgy nézett ki, mint az óvodában szoktak a gyerekek, akiknek nincs foguk XD Aztán amikor elkezdett nőni, akkor 2-3 nap alatt kint is volt.

2011. szept. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%
Én úgy tudom hogy 4-5 hónapos korban kezdődik. Biztos hogy annyi idős a kutyád?
2011. szept. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 sors79 ***** válasza:
100%
Teljesen jó, ne aggódj. A 14 hét, az 3 és fél hónap, A fogváltás ideje meg sacc. 4-6 hónapos kor. Vannak kölykök, akiknél korábban, vannak akiknél később kezdődik a fogváltás. Ez még az almon belül is változó..
2011. szept. 14. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

100%, hogy ennyi idős, megbízható, jó helyről van a blökkencs! :)


Csak azért aggódtam, mert mondták, mikor elhoztam, hogy 4-6 hónapos korában lesz fogváltás, és gyanús volt, hogy 3 és fél hónaposan már hiányzik egy foga, ráadásul a legkevésbé kinőtt, és hát megijedtem, kellett ez a megerősítés. :)


Nagyon szépen köszönöm, így nyugodt vagyok! :) (Egyébként dokinál pont hétfőn voltunk, és ő átnézte a kutyát, minden rendben vele.) :)

2011. szept. 15. 06:38
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A tejfogaknak nagyon laza, kicsi gyökereik vannak, lehet, hogy játék közben kicsit erősebben húzott, vagy egyszerűen kimozgott rágás közben. Azért is gondolom, mert a csontfogat még nem látod, pedig általában annak már látszik a vége, ha kijön a tejfog.
2011. szept. 15. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!