Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csehszlovák farkaskutya első...

Csehszlovák farkaskutya első kutyának?

Figyelt kérdés
Lehet tapasztalatlanabb gazdinak is tartani?
2011. szept. 15. 15:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Cs.Farkasokat csak és kizárólag szerintem tapasztalt gazdi tarthat van egy kennel Szlovákiában ismerem a tenyésztőket kinn voltak Komáromban és beszélgettünk.előtte 2-jüknek volt kb 20 kutyája (már elég idősek) és ennyi kutya után is azt mondják hogy csak olyan embernek adnak kiskutyát akinek előtte legalább volt 4-5 kutyája akit Ő nevelt kutyasuliba jártak meg hasonlók..nem ajánlom első kutyának. :)
2011. szept. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%

NEM!!

(felejtsétek már el a csehszlovák farkast....komolyan.... egy normál kutyát nem tud az emberek 80%-a megnevelni.... hagyjuk már)

2011. szept. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
57%

nem!!! és én nem is támogatnám a vásárlással soha az ilyen őrült "tenyésztők" végtermékeit miért is kellene keverni két fajt, egy domesztikált állatot és egy vadállatot

egy farkashibrid egyáltalán nem való városba emberek közé (tapasztalt kutyásoknak is meggyűlhet vele a baja)

speciális szükségletei vannak (kölyökkorban egésznapos felügyelet,megfelelő korai szocializáció) és a tartójának egyaránt fel kell készülnie a farkasok és kutyák kommunikciójából is + minden nap szükséges aktívan törődni vele minimum 5-6 órát(kölyökként lehet a dupláját)!!!

2011. szept. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%

Én is Komáromban találkoztam Cseh farkassal a kutyakiállításon, most nyáron. Nagyon szép kutya, mikor megláttam, fogadni mertem volna rá, hogy sima farkas.

Mindenesetre, keress valami más fajtát első kutyának. Esetleg németjuhász, a farkas úgyis azzal lett keresztezve, hogy létrejöjjön ez a fajta.

2011. szept. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
26%
NEM! NO! HE! GEEN! hány nyelvem mondjam még?
2011. szept. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Akiteki ***** válasza:
74%

Isten őrizz!!! Még tapasztalt gazdi, de tenyésztő is megküzd velük. Nagyon működik még bennük a farkasvér.

Ráadásul egy erődítmény kell a kertben tartásukhoz.

2011. szept. 15. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy hasonló kérdéshez írtam ezt:


Régen én a csehszlovák farkaskutyával szemeztem, de rájöttem, hogy hiába gyönyörű szép, túl sok a probléma vele. Olvasgattam azoknak a hozzászólásait, akik ilyen fajtát tartanak, és rájöttem, hogy nekem nagyon nem fog megfelelni. Egy ilyen kutyának egyrészt hatalmas a mozgásigénye. Egy farkas egy nap néha 40 km-t is leszaladozik, vagy még többet! Nem fogod tudni lemozgatni. Másrészt minden állatot maga körül zsákmánynak tekint, beleértve a többi kutyát is. Mindenkit az ellenségeddé teszel magad körül. Nagyon kicsi korától kezdve szocializálni kell, de még így sem lesz olyan társ belőle, mint egy kutyából. Könnyen pánikba esik, szökős.


Ami a legjobb választás lenne: husky-keverék egy menhelyről. Nézd meg, teljesen farkasszerűek is vannak köztük, keresgéltem neked! Másrészt ha menhelyről viszel, két kutyát mentesz meg: Akit kiviszel, és aki így a helyére kerülhet.

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


De ha ezen az oldalon kiválasztod a farkas-szerű fajtákat a listából (husky, malamut, lajka, belga juhászkutya, szamojéd, német juhász), kidobja ezeket s a keverékeit is, így nagy valószínűséggel találsz a tetszésednek megfelelő, farkas-szerű kutyust magadnak.

Sok sikert!

2011. szept. 16. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok, ő is nemrég került be az Illatosra, ahol helyhiány esetén bizony altatnak is:

[link]

2011. szept. 16. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
61%
szerintem minden nevelés kérdése... egy németjuhász (vagy bármilyen más kutyafajta, még a legnyugodtabb is) is lehet vad, ha nincs megfelelően megnevelve. amikor kutyát kerestem, végigolvastam a tulajdonságokat, ismertetőket. a legtöbb kutyára azt mondták, hogy jaaj, elsőre nehogy ilyet vegyél. szerintem,ha megfelelően erős kezű vagy, és tudsz bánni egy kutyával, akkor nem lesz gond. :)
2012. okt. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
13%

Ha érdekel most valakit tudok eladó cseh farkas kutyusokat. Kan kutyusok, törzskönyvezve, chipelve, oltva. Kitűnő vérvonal.


Priviben lehet érdeklődni.

2016. ápr. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!