Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha két kutya a napokban...

Ha két kutya a napokban összepárosodott akkor csak ivartalanitással lehet azt elérni, hogy ne legyenek kiskutyák, vagy van valami tabletta vagy injekció amitől elvetélhet?

Figyelt kérdés
2011. szept. 16. 12:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Vannak ilyen magzatelhajtó sz*rok, de a hormonkészítmények iszonyatosan megnövelik a rákos betegségek lehetőségét.

Én mindenképp az ivartalanításra szavazok, a későbbiekben is sokkal nyugodtabb életetek lesz:)

2011. szept. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%

Lehet abortáltatni a szukát,de akkor is nagy az esélye, hogy soha többé nem lesz vemhes. Ebben akkora adag hormon van,hogy egy életre hazavágja.

Valamint jelentősen növeli a rákosodás veszélyét.

ivartalaníttasd. Ha most nem tudtál vigyázni rá,elő fog fordulni megint

2011. szept. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Most kétlem, hogy van elég pénzem ivartalanitásra...
2011. szept. 16. 13:38
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A hormoninjekció is arany árban van, azt jó, ha tudod...
2011. szept. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Jó oké, még az sem biztos, hogy összepárosodtak mert nem láttam... a kan benn volt a nőstény kennelében, nem voltak összeragadva meg semmi, előtte meg apu volt kinn és látta, hogy a kan kinn szaladgál, szóval ekkor biztos nem volt semmi. én csak attól tartok, hogy mivel nappal kivan engedve a nőstény hátul a kan pedig elől, de este viszont benn van a kennelében és kan hátra van engedve és bement... nem gondoltam, hogy át tud azon bújni a kis dundi de megcsinálta. egyébként ebből gondolom rájöttetek hogy a nőstény nagy termetű, a him pedig kicsi. beszéltem egy állatorvossal és az azt mondta, hogy nem valószinű, hogy hasas, mert a kis kan, a nagy nőstényt nem valószinű, hogy felcsinálta, sőt úgy mondta, hogy nem lehet... hát nem tudom. most ahogy ki voltak engedve mindketten hatul, mikor csináltuk sűrűbbre a rácsot, akkor a kan szaglászta de a nőstény egyből neki ment... nah majd meglátjuk mi lesz.

Egyébként meg... nem tudom, hogy ti hogy mernétek ivartalanitani itt a kutyátokat úgy, hogy itt egy kutya az miatt halt meg, hogy beoltotta az orvos, de nem cserélt tűt egy másik kutya után, és az a kutya elpusztult.. nem akarom, hogy velem is ez legyen, mert az ivartalanitás messze komplikáltabb egy sima oltásnál és ha már igy is kitudott nyirni egy kutyát... nem bizok bennük annyira, hogy megmerjem ezt lépni.

2011. szept. 16. 17:43
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

1. Nehogy már az legyen a kiindulási alap, hogy nem műttetünk, mert nálatok az orvos hülye és a legalapvetőbb szabályokat nem tartja.

2.Az ivartalanítás rutinműtét én tenésztek, de amikor 6 éves lesz egy szukám akkor ivartalaníttatom, még soha nem volt semmi gond. Nem a henteshez kell vinni műteni.

3.ha szukád van és kanod, akkor a legalapvetőbb dolog, hog elkülöníted őket, vag ivartalaníttatod. láttam én már hatalmas szukát lefeküdni a kannak, és láttam olyat is aki a kerítéshez tolta a farát, hogy befedezze a kan.

4. ha nem vagy tisztában a tüzelés fázisaival,akkor végképp nem értem miért van ivaros szukád. Igen amikor még nem termékeny elzavarja a kant. De utána megállneki.

Ivartalaníttasd, mert ha nem most, akkor fél év múlva befedezik.

2011. szept. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
majd én eldöntöm, hogy mit csinálok... és jól van nálatok olyan orvos van aki felelősségteljes de megkérdeznélek, hogy el e vinnéd egy ilyenhez... aztán ha meghal a kutyám mert rád hallgattam mit fogsz mondani? hm?
2011. szept. 16. 18:55
 8/9 anonim ***** válasza:

Bár rutin műtétnek számít az ivartalanítás, én mégis 50 kilométert utaztam, hogy egy olyan orvos műthesse a kutyámat, akiről csupa-csupa jót hallottam.

Szóval ha a kutya egészségéről van szó, akkor ez ne legyen akadály. Gondolom felétek is vannak olyan rendelők, állatkórházak, ahol nyugodt szívvel meg lehet csináltatni a műtétet.

2011. szept. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Akiteki ***** válasza:

Azt az orvost, aki ilyen marhaságot mond, hogy a méretkülönbség miatt nem lehet vemhes, messzire el kell kerülni.

Ne csak az ivartalanítás, de az általad említett "egy tűvel beoltjuk az egész falu kutyáit" hozzáállás miatt is.

Létezik biztonságos magzatelhajtó injekció,ami nem a régi, sokak által ismert hormonbomba, amibe a szukák nagy része belepusztult, de semmivel sem olcsóbb, mint az ivartalanítási műtét.

Keresni kell egy megbízható orvost, aki biztonsággal el tud végezni egy rutinműtétet.

2011. szept. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!