Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S.! Beteg talált kutyusé...

S. O. S.! Beteg talált kutyusért mit tehetek?

Figyelt kérdés

találtam egy nagyon rossz állapotban lévő kölyök szuka kutyát, a hányásában fekszik és meg sem mozdul, csak behúzódott a növények alá.


az állatorvost már felhívtam, 6-tól rendel!!!!


addig tehetek érte valamit?


mi a jobb, ha beviszem a szobába, vagy ha békén hagyom és kinn marad a friss levegőn??

kínáljam valami finom kolbásszal, vagy most nem az a fontos?...

amúgy lefogyva nincs...



köszi a segítséget!


2011. szept. 16. 14:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha hányt is, vagy azóta is hány, akkor a legfontosabb a folyadékutánpótlás lenne. Ha nagyon rosszul van, nem fogja meginni a vizet, úgyhogy én azt ajánlom, hogyha van otthon egy kis húsleves, vagy akár pár csont, amit meg tudsz főzni, hogy a levét odaadhasd neki az a legnagyobb segítség.
2011. szept. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ! sajnos se csont, se húsleves:( de megpróbálom megitatni...

mondjuk ezt a 2 órát már csak kibírja szegénykém, csak nem tudom, mi lehet a baja, még a szemén is látszik, hogy valami nem okés...


mármint az én kutyáim is szoktak hányni, tudom, hogy azzal nem kell orvoshoz rohangálni, de ez a kutyus valahogy más...:(

2011. szept. 16. 15:57
 3/7 anonim ***** válasza:

Ne adj neki kolbászt, az egyébként is elég fűszeres, de egy kölyöknek, aki még beteg is (hányásos beteg), annak biztos nem tesz jót kolbász. Az elsővel értek egyet, a hányás folyadékvesztéssel jár, főleg ha hasmenés is társul mellé, inni kellneki adni, ha tud, vagy akar inni. Ha étvágytalan is és inni sem akar, nem adok sajnos sok esélyt az életbenmaradásra. :-(


Nagyon rendes vagy, hogy hazavitted és még orvost is hívsz hozzá. :-)


Nem akarok látatlanba találgatni, de lehet fertőző betegség is, és ha a saját kutyusaidnak nincs meg minden ajánlott oltása, inkább ne engedd őket össze... Nehogy elkapjanak valamit. Azt a helyet, ahol a kiskutya fekszik is fertőtleníteni kellene majd valahogy. Szerintem, de nem biztos, hogy "jót" mondok. :-/

2011. szept. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

jéézusom!...


hát remélem, hogy túléli!


sajnos inni sem iszik, csak nyöszörög...:(


a többi kutyámnak minden oltása megvan, őket nem féltem...


már csak másfél óra a doki, ha meggyógyul, meg is tartanám szegénykét.


szorítsatok!:(

2011. szept. 16. 16:35
 5/7 A kérdező kommentje:
amúgy abban reménykedek, hogy csak valami rosszat evett vagy ilyesmi, a cicámnál is volt kölyökkorában, hogy én kb. sírva hívtam az orvost, hogy jöjjön ki, mert a cicám nagyon beteg, kijött, adott egy injekciót, 3 óra múlva semmi baja nem volt... (én meg azt hittem cérnát nyelt vagy mittudomén...)
2011. szept. 16. 16:37
 6/7 anonim ***** válasza:
Én szorítok! Feltétlenül írd majd meg, hogy mit mondott az orvos. Kiváncsi vagyok. Remélem meggyógyul és megtarthatod. :-)
2011. szept. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

éljen!!!:)


úgy tűnik, bevált a szorításotok!:D

köszönöm mindenkinek, szerencsére csak egy antibiotikumot kapott (oltások majd később), holnap kap még egy szurit, és remélhetőleg teljesen meggyógyul!:)


nálunk házanként 2 kutya tartható elvileg, remélem, senki nem fog belém kötni...

amúgy is akkora, mint egy cica!:) - és már lehet vagy 3-4 hónapos...

2011. szept. 16. 19:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!