Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Flexi+fojtó nagyon hülye ötlet?

Flexi+fojtó nagyon hülye ötlet?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm kutyájáról van szó, akivel csak én foglalkozom, viszont én is nagyon ritkán járok feléjük (havonta, vagy mostmár 2 hónapja nem voltam). Nagyon szeretem a kutyust, és én vagyok az egyetlen, aki el tudja vinni sétálni, viszont nem tudok vele olyan kapcsolatot kialakítani, hogy el tudjam engedni, főleg, hogy szerintem nem is hall már szegény, mert volt, hogy próbáltuk póráz nélkül, és hiába hívtam kiabálva, ellenkező irányba rohanva a saját kutyámmal, csak battyogott egyenesen előre lehajtott fejjel.

Emiatt jutott eszembe a Flexi, hogy mégis legyen egy kis mozgástere, viszont a kis 60 kilójával egy Flexin nem tudom megtartani ha elindul, ezért jutott eszembe a fojtó+flexi megoldás. Élből én is azt mondanám, hogy ez így full hülyeség, de jobb ötletem nincs, max az, hogy marad a kiképzőpórázon való séta, ami azért szintén hatalmas élmény neki, hiszen nélkülem sosem sétál.


2011. szept. 16. 14:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Miért lenne hülyeség. Amúgy szerintem nagyon is hall, csak rosszul lett nevelve és nem tudja a nevét és hogy oda kéne menni hozzád. Ennyi az egész. Hát vehetsz Flexit bár az ilyen nagy testű kutyát nem igazán raknám ilyen kiengedős pórázra vagy mi ennek a neve. DE láttam már ilyet. Enkább előbb tanítsd meg neki a nevét és hogy oda kell hozzád mennie ha hívod. :)
2011. szept. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nyilván ez lenne a célszerű, de sajnos nem élek vele, így dominancia kérdéseket olyan szinten rendezni, hogy stabul behívása legyen képtelenség. Persze, hogy nem is tudja pontosan mi mit jelent, hiszen rajtam kívül senki nem foglalkozik vele. Van nagytestűnek való flexim, mert ideiglenesezem, és az ideiglenes kutyákat se szoktam azért elsőre elengedni.
2011. szept. 16. 15:02
 3/6 anonim ***** válasza:

Viszont szerintem olcsóbb, egy hosszú 10-15 méteres póráz mint egy flexi. Azt meg akár húzhatja is maga után. Rálépsz és kész.

Egyébként nekem a volt német juhászkutyám az utolsó 1 másfél évben szinte teljesen süket volt. Előtte is már nagyon nagyon rosszul hallott, ha ordítottam esetleg meghallotta volna, de tudod ki fog ordítani. Igaz nem élt velünk, csak az első két évben (így szoros kapcsolatot alakítottam ki vele hiába utána nem hoztam be csak később persze kijárni kijártunk hozzá). Kb 9éves korában volt az, hogy amikor behoztam már rossz volt a hallása nem hallott rendesen öreg kutya volt egy német juhászhoz, de ő figyelt ránk. És a gesztust ő észreveszi ha hívod még ha nem is hallja. Csak ha mellette vagy és úgy beszélsz hangosan. És hozzá teszem már a látása sem volt akkor tökéletes, de a hallása előbb romlott. Szóval ha most tényleg megvan nevelve az a kutya és tudja a dolgokat a behívást akkor figyel rád és még ha nem is hall megoldható a dolog. Persze azért más a dolog ha nem a tiéd a kutya nyilván, jó az ha segíteni akarsz neki, de szerintem ne flexit vegyél neki, hanem ilyen futtató pórázt. Olcsóbb is és hosszabb is mint egy 5 méteres póráz vagy esetleg 8. Lehet venni akár 20métereset is.

2011. szept. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon veszélyes egy 60 kilós kutyát flexivel sétáltatni, főleg, ha neveletlen... Akkor inkább az 5 méteres nyomkövető póráz.
2011. szept. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
a legnagyobb hülyeség és a leginkább balesetveszélyes!!! kombináció simán etörheted egy 60 kilós kutya gégéjét(ha 3-4 métert megy a flexi és belerántassz vagy kiakad akkor a fojtóban a kutya nyakára kb. 3-400 kilós terhelés lesz egészen kicsi felületen) ha nem figyelsz....használj sima nyakörvet egy hosszúvezetővel vagy nyomkövető pórázzal és tanítsd meg rendesen sétálni a kutyát enélkül nem fog a szabadban figyelni rád, így engedelmeskedni sem....
2011. szept. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok! Elárulok itt valamit az utolsó válaszolónak, én ilyen nyakörvet használok (nagyon)néha Flexivel: [link]
2011. szept. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!