Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám nem lep rá a jobb...

A kutyám nem lep rá a jobb első lábára. Nem tudom miért. Megnyomogattam a mancsát de nem fájt neki mindenütt alaposan meg masziroztam, még a lábát is kinyujtottam de az sem fájt. Adok neki kálciumot az jó?

Figyelt kérdés
Gondoltam arra hogy hamar nött és egy kicsit sokat adtam enni és a sulya megnött s a lába meg gyengült.A terde is bogos ha ez számitvalamit.Léci segitsetek mit tegyek hogy hozzam hejre?
2011. szept. 16. 16:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
lehet hogy csak egy kicsit meg húzódott neki. Semmi komoly.Az enyémnek is szokott ilyen lenni.
2011. szept. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne csak a mancsát nyomkodd meg, hanem az egész lábát apránként, a vállát is. Vagy ne csak nyomkodd, és ne csak nyüszítést figyelj a kutyán, hanem hogy valamelyik nyomkodásnál nyalogatja e a száját, az egyértelműen a fájdalom jele, nagytestű, nagy fájdalomküszöbű kutyáknál inkább ezt szokták figyelni.
2011. szept. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a kutya?

Ha növésben van ( és ha nem akkor is )akkor a calcium adása nagy odafigyelést igényel, mert az nem ürül ki, és lehet kárt okozni a túladagolással is.

Vidd el dokihoz! Ő alaposabban meg tudja nézni a lábait. Az se jó ha hírtelen egy erősebb calciumot beviszel nagy mértékben. Mindenképpen beszélj, és mutasd meg a dokinak!

2011. szept. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
A kutyám 4 hónapos és Közép Ázsiai Juhász!kössz a válaszokat:)
2011. szept. 16. 19:16
 5/13 anonim ***** válasza:

17:13 vagyok.

Akkor mielöbb menjetek el dokihoz. A calcium súlyra megy. Kérdezd ki a dokit, hogy milyen félét javasol neki. Mert hogy több féle fajta van.

Amúgy az ízületek védelmére, és megfelelő fejlődésére szokták ajánlani a zöldkagyló kivonatot.

A Luposan jó cucc sok tenyésztő ajánlani is szokta. :


[link]

2011. szept. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Én egész a váláig megnyomkodtam de nem figyeltem arra hogy nyalogatta a száját ezt holnap megecer megcsinálom alaposan.Én azt vártam ha fáj neki valahol akkor egy kicsit a szájával oda kap a kezemhez vagy egy kicsit nyuszit:)
2011. szept. 16. 19:29
 7/13 A kérdező kommentje:
A kálcium tabletta neve Junior.Ezt kapta 14 napig , 1 hónap szünet volt s a közbe kezte fájtatni a lábát és most 3 napja ujra keztük az adagolást ujab kurara.10 kilon alul 1 tabletta 10 kilon felűl 2 tabletta.S amikor keztük adni legelöre akkor megmertuk es 18 kilo volt és igy 2 tablettát adunk naponta.:)
2011. szept. 16. 19:43
 8/13 A kérdező kommentje:
PETWay a neve bocsánat!
2011. szept. 16. 19:45
 9/13 anonim ***** válasza:

Ha a hétvégén nem javul a lába, orvoshoz kellene vinni. Lehet csonthártya gyulladás a növés miatt. de lehet más is, most nem részletezem.

Nagytestű kölyköt nem szabad elhízlalni!

2011. szept. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én is azt javaslom, hogy ha hétvégén nem javul akkor vidd el a dokihoz.

De ugye tudod, hogy ahogy nő a kutya úgy kell emelni fokozatosan az adogot? És az is lehet hogy a doki másmilyet fog ajánlani. De bármi más is lehet.

2011. szept. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!