Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem érti meg sok kutyata...

Miért nem érti meg sok kutyatartó, hogy közterületen nem sétáltathatja a kutyáját póráz nélkül?

Figyelt kérdés

Csak azért,mert nemrég beszéltem egy kutyatartó ismerősömmel erről,nekem nincs kutyám.

Meg sok kisgyerekes anyuka panaszkodik,hogy a gyerekét nehogy megharapja egy kutya.És mi a helyzet a nagytestű kutyákkal? Én félek tőlük,és az ismerősöm azt mondta,ha szalad felém,nem szabad vele érzékeltetnem,hogy félek tőle,mert megtámad.De nem a gazda felelőssége lenne,hogy akkor pórázra kösse? Most a helyszín alatt egy utcát értek.

Mondjuk ha én félek tőle,de póráz nélkül van és megharap,az nem a gazda felelőssége?

Amúgy szeretem a kutyákat meg semmi bajom velük,de nem szeretném,ha egy póráz nélküli megharapna.Egy nagytestű pl...


2011. szept. 16. 17:33
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 A kérdező kommentje:
És itt most nem a barátságos,jól szocializált kutyákra gondolok...
2011. szept. 16. 17:35
 2/63 anonim ***** válasza:
97%
Nem szabadna póráz nélkül sétáltatni. Hogy miért nem értik meg, azt tőlük kellene megkérdezni, én nem tudom. Másrészt viszont nem a sétáltatott kutyákra jellemző a harapás és a támadás, hanem a kert végébe láncra kötött szocializálatlan kutyákra. A nagytestűkre meg főleg nem jellemző, inkább a kicsik szoktak harapni, bár arról ritkábban hallani, mert nem okoznak olyan komoly sérülést.
2011. szept. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 anonim ***** válasza:
62%

Ha póráz nélkül van a kutya akkor csak tudja a gazdája hogy nem harapós.. Mit kell úgy félni a kutyáktól??

Én a benga rajoktól jobban tartok ,hogy bekóstolnak.

2011. szept. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 anonim ***** válasza:
71%
Igazad van. Bár én más szemszögből nézem. Van egy kaukázusink, akit gyakran sétáltatunk. Utálom, amikor egy póráz nélkül rohangáló mitugrász kutymuty szabályosan megtámadja az én pórázon lévő, szájkosaras kutyámat. Erre persze a kaukázusi is belendül, alig bírom visszafogni. miért nem büntetik a póráz nélkül sétáltatókat????
2011. szept. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 anonim ***** válasza:
34%
Utolsó: Büntetik, nálunk Egerben 30.000FT-ra is akár
2011. szept. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 anonim ***** válasza:
19%
Azért nem tesznek pórázt kutya "őméltóságára", mert "családtag", és egy családtagot hogy' nézne ki pórázon vezetni.
2011. szept. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 anonim ***** válasza:
3%

hirtelen felkaptam a vizet amikor a cimet olvastam de észre vettem a vége már változtat

én csak azt utálom ha poráznélkül visszik a németjuhászt vagy a pitt bulljukat az én kis német spitcemel szemben és ölbe kell vennem a kutyát mert szalad felém az a gyilok fajta kutyája-_-

2011. szept. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/63 anonim ***** válasza:
17%
Kaukázusi gazdi vagyok: én még a Mátrában, ill. Mátrafüreden soha nem láttam büntetni senkit. Pedig rendszeresen járunk "patakozni". Gyöngyösön sem, pedig ott is előfordulnak póráz nélküli kutyák.
2011. szept. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/63 anonim ***** válasza:
75%
Én meg üzenem hogy a gyerekeket ne engedjék el csak az oviban és a játszótéren mert én nem szeretem őket! Ha meg nincs jáétszótér akkor bocs, ne szüljél gyereket (mert pl az én városomban nincs kutyafuttató akkor? Éljen egész életében madzagon a kutyám vagy ne legyen jogom tartani?) A kutyának az nem élet hogy lóg egy póráz végén, mozgásra és szórakozásra van szüksége. Azok a tulajdonosok akiknek a kutyája megharapja valamelyik embert, rossz gazdák, és akkor is valami bajt okoznának ha esetleg megkötnék a kutyát, és azok úgysem foglalkoznak semmivel. De ennek semmi köze a kutyákhoz, mert valószínűleg más heylzetekben is ugyanilyen bunkók. Van viszont sok normális kutyatartó, normális kutyával, nem őket kéne szekálni még jobban.
2011. szept. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 anonim ***** válasza:
80%

A válasz írója 74%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 17:51


A válaszod perfect, tökéletesen igaz. Egyetértek: ennyiből meg akkor miért nem viszik pórázon a gyerekeket, mi? Némelyikük rongál, tönkretesz dolgokat, lop, bántja a másikat, akkor őket nem kéne pórázra kötni? A két eset ugyan az. Ha a gyerekek lehetnek szabadon, akkor a kutyák miért ne? Jó, igen, a rosszul nevelt, harapós kutyákat persze, hogy vigyük pórázon, de mi van a barátságos, szelíd kutyákkal? Őket még is miért ne lehetne szabadon sétáltatni, mint ahogy szabadon sétálgathatnak a gyerekek is?

2011. szept. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!