Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez borzasztó! Ugye nem igaz?...

Ez borzasztó! Ugye nem igaz? (videó lent)

2011. szept. 17. 01:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
de :(
2011. szept. 17. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyik hozzászólás a videó alatt:

"I don't know how I feel about this. It is disturbing and seems very cruel, but this experiment helped the scientist (Sergei S. Bryukhonenko) to invent the heart-lung machine which has saved millions of lives."


Aki nem értené annak nagyjából:

Nem tudom, hogy érezzek ezzel kapcsolatban. Egyrészről felkavaró és kegyetlen másrészről viszont ez a kutatás sok ember életét mentheti meg a későbbiekben.

***


Én fontosnak tartom a kutatásokat, kísérleteket és tényleg nagyon érdekelnek és megszállottan el tudok merülni bennük, de ez...

Igazából nem is csodálkozom, hogy orosz kutatás. Tudjuk mi sült ki régen is az oroszok + kutya + kísérletezés kombinációból. Durvább volt, mint az összes horrorfilm együttvéve!


De ehhez milyen kutyákat használnak? Nem tudom, nem lehetne olyan állatokkal végezni, amik betegek (de nem olyan betegségük van, mely a kísérlet eredményét befolyásolja) és hamarosan elpusztulnának? Bár akkor sem tudnék jobban megbarátkozni a dologgal.

Annyira szörnyű.

Őszintén, tudom nyálasan hangzik de ha ránéztek arra a szegény kutya fejre nem úgy látjátok, hogy szenved?


Végeredményben egyetértek, BORZASZTÓ!!!

2011. szept. 17. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Iszonyatos.
2011. szept. 17. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet igaz, lehet nem, :S a kamera miért nem mutatta több oldalról + alulról?? ez nekem kevés hogy elhiggyem de nem zárom ki sem azért, sz.
2011. szept. 17. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Francesca_ ***** válasza:
65%
Ez kamu, a végén a kalapácsos résznél látszik, hogy emelgeti a fejét. Nyakizmok nélkül nehéz lenne.
2011. szept. 17. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
56%

A kísérlet hatására vált lehetővé, hogy bizonyos szívműtétek elvégezhetőek legyenek.


Ettől függetlenül az is igaz, hogy rengeteg állatkísérlet nem csak az emberek, de más állatok életét is megmenti. Viszont valóban elég visszás a dolog, hogy a természet rendjébe olyan sokadjára is belenyúlva az ember önkényesen dönti el, hogy ki érdemes az életre, és ki nem. Ettől függetlenül én csak a nélkülözhető állatkísérleteket ellenzem, leginkább a kozmetikai ipar által és a hadipar által végzett kísérleteket. Az, hogy valaki szépnek hazudhassa magát, nem ok a gyilkolásra, ahogyan a gyilkolás hatékonyságának növelése sem ok a további gyilkolásra.

2011. szept. 17. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
46%

Bocsi, innen kifelejtettem az idézőjeleket:


"A kísérlet hatására vált lehetővé, hogy bizonyos szívműtétek elvégezhetőek legyenek."

2011. szept. 17. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Na igen, anélkül az hét szentség nem tudná! és a kamera is egyet vesz, meg nyel a kutya? hogy? azt se tudna.. Kizárni én nem zártam ki hogy létezhet ilyen mert miért is ne ugye? de ennek "szaga" van!
2011. szept. 17. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
De igaz. Sokáig mondjuk nem "élhet" így mert tápanyagok is kellenek a sejteknek nemcsak oxigén.Viszont vannak videók levágott fejű kigyókról aligátorról és azok gépre sem voltak kötve viszont nagyon is reagáltak.Persze ezek alacsonyabb szintű állatok azért szívósabbak, de ha biztosítják a keringést az oxigént simán elképzelhető kutyával is.
2011. szept. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én simán elhiszem, hogy igaz. Durvább dolgokat is csináltak már állatokkal kísérlet címen.


pl: "1954-ben egy Vladimir Demikhov nevű orosz tudós egy titkos moszkvai laboratóriumban „megalkotta” a szörnyet: egy teljesen kifejlődött kutya fejét hozzávarrta egy másik kutya felsőtestéhez. A kísérlettel bebizonyította, hogy egy agy is képes idegen emberi testben funkcionálni.


A második világháborúban katonai orvosként szolgáló Demikhov már e fura kísérlet előtt is hitt abban, hogy lehetséges a tüdő, és a szív átültetése emberi szervezetekbe.

Amikor külföldi tudósoknak bemutatta kísérletét, a hatóságuk úgy látták jobbnak, ha eltiltják a külföldi utazásoktól, s újból csak 1989 után utazhatott. A transzplantáció megalapítójának titulált orosz tudós a Leipzig Egyetem díszdoktora lett, s tagja a svéd királyi tudományos társaságnak is.


Az első kísérlete után tizenöt éven át összesen húsz kétfejű kutyát „alkotott”. Sajnos a sebészi beavatkozás miatt egyik eb sem volt hosszú életű. A legnagyobb kort megélt kutyája mindössze egy hónapot bírt ki. "

2011. szept. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!