Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, hogy a kutyám NE...

Mit tegyek, hogy a kutyám NE legyen kerttiszta?

Figyelt kérdés
Eddig panelban laktunk és napi 3szor vittem le, hogy elvégezze a dolgát. De most elköltöztünk van egy kis udvarunk, de sajnos nem hajlandó ide végezni, el kell vele menni sétálni... Ennek nagyon nem örülök, mert azt hittem elég lesz csak kinyitni az ajtót és minden megoldva. Persze sétálni vinném, de nem napi 3szor....
2011. szept. 17. 12:55
 1/6 anonim válasza:
ne vidd el sétálni amikor azt akarja csak zárd ki a kertbe, és akkor megszokja h oda kell végezni a dolgát..
2011. szept. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha nem viszed ki, előbb utóbb nem lesz más választása. Esetleg dicsérd is meg, ha sikerül neki a kertben elvégeznie a dolgát. Meg fogja tanulni
2011. szept. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha bent van a lkásban veletek a kutya, akkor mikor mennétek sétálni a kertbe, tegyél rá pórázt, mintha igazi séta lenne és menjetek a kertbe. Ha elvégzi a dolgát, nagy simi, jutifalat. :-)
2011. szept. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Tanítsd meg vezényszóra pisilni-kakilni. Mikor látod, hogy készül valamelyikhez, mondogasd, hogy "pisilj" vagy "kakilj", lehetőleg többször, és dicsérd meg a végén. Pár hét alatt megtanulja, aztán letesztelheted (séta alatt persze), hogy ha mondogatod, akkor nekiáll-e. Ha nem, ismétlés, ha igen, nagy dicséret. Ha stabilan tudja, akkor otthon is engedd ki a kertbe, akár fel is öltözhetsz sétához meg vihetsz pórázt is, és mondogasd neki, hogy pisi-kaki.

Így belegondolva lehet, hogy a felöltözés meg a póráz kombináció magában is beválik. Attól eleve rákészül, és ha látja, hogy a kertben sétálsz, lehet hogy megkockáztatja, hogy most akkor tényleg ott van a séta. Ha elsőre nem megy, nem baj, vidd ki így többször, hátha előbb-utóbb leesik neki.

2011. szept. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Megpróbáltuk, de sajnos az eddig szobatiszta kutya többször elvégezte a dolgát a lakásban éjszaka :(
2011. szept. 27. 14:08
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan ez volt a helyzet a Beglemmel. Én olyankor ki tettem a kertbe mikor jelzett hogy ki kellett menni. De nem végezte el a dolgát. Én nem vittem el sétálni 2 napig tartogatta a kakit. A pisit elvégezte mert nem tudta addig tartani és olyankor meg dícsértem. Na a 2 nap után kailt mert nem bírta tovább és akkor megdícsértem és rá jött hogy a kertbe kell végeznie a dolgát. De azóta minden nap van 1x egy nap 1 órás séta.
2011. szept. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!