Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Anyukám nagyon ki van a...

Anyukám nagyon ki van a kutyáinkra bukva, vissza akarja vinni őket a menhelyre, és tudom, hogy meg is teszi egy idő után. Mit tehetnék? Hogy taníthatnám be őket gyorsan pár dologra? :' (

Figyelt kérdés

Tudom,hogy borzasztóan szenvednék ha visszavinnénk őket...az a baj,hogy most szétrágták a tujákat,és sétáltatásnál egyre messzebbre elmennek,aztán nem jönnek vissza hívásra...

Előre is köszönöm a válaszokat.:(


Egy elkeseredett kutyamániás lány


2009. ápr. 23. 20:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát mondjuk sétáltasd őket pórázon.... Menj kutyaiskolába stb.
2009. ápr. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Amíg a kutyák nem teljesen "megbízhatóak", mindenképp pórázon sétáltass!

Szerezz egy csomag jutalomfalatot, és az egyszerű parancsszavak teljesítésére azzal motiválhatod őket. De persze csak akkor jutalmazz, ha jól csinálták :)

Ajánlom Szinák János-Veress István: A kutya ezer arca című könyvét. Valamelyik antikváriumban biztosan fellelhető, és minden kutyatartónak alapmű; ha elolvasgatod, kicsit jobban megérted a kutyák "nyelvét".

2009. ápr. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Melyik menhelyről hoztátok a kutyákat?
2009. ápr. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de azt kell mondjam, hogy elég felelőtlenek vagytok. Elhozom a kutyát aki örül, mint majom a farkának, hogy végre gazdához került, de szegénynek fogalma sincs, mi a helyes viselkedés, mert soha az életben senki nem tanította meg semmire! Erre a gazda úgy reagál, hogy a kutya "hülye" mert rágja a tuját, és elvrom tőle, hogy magától jöjjön rá, hogy nem szabad, de mivel beletörött a gazdi bicskája, ezért inkább visszadobom a kutyát. Ez ne haragudj, de undorító. Jó, nem bántásképp mondom, tényleg. No, hogy segítsek is valamit, ezt teheted: megfigyeled, mikor rágja a kutya a tuját, és élesen rászólsz, hogy nem. Ha abbahagyta, nagyon dicsérd meg, dobj el egy labdát, játssz vele, ott, közvetlenül atuja mellett. Ha látod, hogy ismét közeledik a tuja felé, szólj rá élesen, vagy csapj egy kicsit az orrára(ez nem fáj neki, csak figyelmeztető jellegű).

A sétáltatás: no, kettő dolgot tudsz tenni párhuzamosan. Az egyik: elengeded a kertben, hagyod, hadd szaladgáljon. Egyszer csak hívod a nevén, és hozzáteszed az, hogy hozzám, vagy gyere, vagy amit akarsz, és ha odaért hozzád, az előzőleg kézbe vett jutalomfalattal(apró finomság, lényeg, hogy ne legyen nagy és ne legyen kemény[ha a rágásra koncentrál, nem figyel rád]). Ez az egyik. A másik: kimész idegen területre, vagy oda, ahol sétálni szoktatok. Pórázra veszed a kutyát, fogsz egy finom jutalomfalatot. Elindulsz háttal futva(te a kutya felé vagy fordulva, de hártafele futsz), közben az orra elé tartod a juti falatot, és hívod folyamatosan, és dicséred is, ha jön veled. Te megállsz, és ha a kutyus nem szaladt el melletted, odaadod neki a falatot, és nagyon megdicséred.Ha elszaladt, akkor ismét szembefordulsz a kutyával, és futsz háttal, majd megállsz, és ezt addig csinálod, amíg meg nem áll melletted. Ezzel egy idő után azt éred el, ogy vissza tudod majd hívni a kutyust! Kérj anyukádtól próbaidőt, hogy most kezted el tanítani, várja meg, mi lesz a végén! Az is jó módszer, ha apróbb trükköket tanítasz neki, és ezt pl. esténként bemutatod a családnak, hogy lássák, mennyit fejlődött az eb, és így is eltolva a szörnyű pillanatot. Bár remélem, nem lesz. Ha nem tudsz hozzákezdeni az apróbb trükkökhöz, szólj, és én segítek! Én is kiképzem a kutyámat, és nagyon szép eredményeket érek el vele:D

No, sok sikert, és írj!

2009. ápr. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat, most nézem, hogy az egyik mondatomat félbehagytam:D No szóval az előzőleg kézbe vett jutalomfalattal(....)odacsalogatod magadhoz, és ha odaért, megkapja a falatot, és nagyon-nagyon megdicséred! Ne szégyelld eufórikus örömmel dicsérni, mintha csak most találta volna föl az antigravitációt, hiszen ebből a kutya csak azt érzékeli, hogy húúúú, de ügyes voltam, most a gazdi büszke rám, ha ilyet csinálok legközelebb is, akkor is büszke lesz. Ezt naponta többször csináld meg, hogy odahívod magadhoz a kertben. Ezt gyorsíthatod, hogyha azt csinálod, hogy odasétálsz a kutyához egy pici jutifalattal, és a nevén szólítod, ha rád figyel, a szemedbe néz(fontos!), akkor add oda neki a falatot, és nagyon dicsérd meg!

Mindennek a jutalmazás az alapja! Ha valami rosszat csinál a kutya, próbáld meg szép szavakkal trükkökkel elcsalogatni(megrázol egy zacskót, stb.), vagy csak szólj rá, hogy abbahagyja,és ha abbahagyta, nagyon dicsérd meg, simogasd, játssz vele!

A másik fontos: ha sétábl nem jön vissza, de végül nagy nehezen sikerül összeszedni, akkor TILOS leszidni! Miért is? Nézzük a kuya szemével. 'Hát, nem mentem vissza a gazdihoz elsőre. De aztán már nagyon kiabált, így odamentem, és ahogy odaértem, megszidott! Ezek szerint nem szabad odamennem? Jó, legközelebb sem fogok!'

Bármilyen nehezen is jön hozzád a kutya, mindig dicsérd meg!

Na, csak ennyi. ha valamit nem értesz, szívesen segítenk :)

2009. ápr. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem akarok oltást irni,az előttem szóló megtette,de tényleg szívtelen dolog lenne visszavinni.Szegény elott nincs pozitiv példa,nem tudja hogyan kell viselkednie.hallottam a klikkerről mint nevelési eszköz.neten nézz utana.egy olcsó kis műanyag valami de allitolag nagyon jo.idővel kezesebb kutya válik belole mint bármelyik tenyésztettbol,csak legyetek türelemmel.a miénk hetekig falt,mert azt hitte ujra éhezni fog majd,állandóan harapott játékbol,de mára mindkettő elmúlt.
2009. ápr. 24. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ültesd le anyukádat,magyarázd el neki,hogy eleve nagy felelősség volt ilyen kétes előéletű kutyákat befogadni, de nyilván szeretitek őket,ezért idő,türelem és szeretet kell hogy beilleszkedjenek hozzátok, és nem az a megoldás hogy visszavisztek őket,ezzel csak hozzájárultok ahhoz, hogy újra csalódjanak az emberekben. És különben is, olyan nincs hogy "készen kaptok" egy kutyát, mindegyiket formálni kell, és foglalkozni vele. Támogatom az előttem szólókat!!!

Ajánlom Jan Fennel: Kutyapszichológia könyvét,nagyon jó!

Kitartás és határozottan!! :)

2009. ápr. 24. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Most lehet nem ez lesz a legnépszerűbb válasz de a menhelyeken szívesen visszaveszik az onnan kivitt kutyákat, inkább ez mint hogy rosszabb vége legyen a dolognak!


nem értem miért kellett két kutyát kihozni egyszerre, mikor egynek a beszoktatásával is van elég gond....de ha már így döntöttek a szüleid miért nem türelmesebbek egy kicsit?


tálból lehet fémet venni sétánál pórázat használni és remek kutyaiskolák vannak, sőt, pesten kecskeméten és miskolcon ingyenes tanfolyamokat is tartanak a problémás kutyák számára!


szóval ha már most nincsen elég türelmük akkor tényleg vigyék őket vissza, hátha találnak nekik olyan gazdit aki nem sajnálja az időt arra hogy foglalkozzon velük!

2009. ápr. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha mindenképp vissza kell őket vinni, akkor minél előbb! Ne szokják meg jobban a helyet, mert akkor nagyobb törést okoz nekik, bár így rettenetes lesz nekik. Egy kutya beszoktatása fél év-1 év. Nekünk menhelyi kutyánk van, akit egy hónap után adtak vissza az örökbefogadói. Amikor visszakerült a menhelyre hetekig sírt. Egy hónappal később kivittük. Fél évbe telt, mire megértette, hogy nálunk megtalálta az otthonát és a bepisilésért sem fogjuk visszavinni. Nem tudom, hogy régen milyen volt az idegrendszere, de most nem túl stabil, pedig rengeteget változott és még fog is. Ha anyukád még bizonytalan a kérdésben, akkor meséld el neki, hogy nekünk is fél évbe telt, mire egy tökéletes problémamentes kutyánk lett. Te pedig foglalkozz minél többet a kuyákkal, az nagyon sokat segít!
2009. ápr. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nem volt kedvem regényt írni,de most megteszem.Remélem visszanéztek és elolvassátok.

Előttük volt egy 14 éves kutyánk,meghalt, a nagy búságban mentünk el az Állatszigetre,onnan hoztuk őket.

Nagyon sokat foglalkozunk velünk.

Sajnos mivel ketten vannak,és mozgékonyak,teljesen kitaposták a füvet,és az egész ház egy sártenger lett a télen.Napi két órát sétáltatjuk őket, 2x egy órát, jutalomfalattal,különféle trükkökkel próbáljuk őket tanítani,vagy ezer könyvet kiolvastunk már,de kutyaiskolába már nincs időnk őket vinni.

A sár miatt csináltattunk nekik egy kennelt,azóta sokkal többet sétáltatjuk őket(van egy mező az utca végén,oda szoktuk kivinni őket és elengedni),hétvégén akár 3-4 órákat is kint vagyunk velük...

Nagyon sok pénzt költünk a kullancs elleni cseppekre,nyakörvre is,úgyhogy teljes ellátásban élnek és sok-sok szeretetben.

Anyukám most azért bukott ki,mert a kennelben nekiestek a tujáknak,és lerántották a törzsét.

Úgy hogy köszönöm a tanácsokat,de nem veszem hasznukat,mert ezeken már mind "túlestünk".

Az oltásokat meg nem tartom érvényesnek.


Köszönöm a válaszokat.:)

2009. ápr. 24. 18:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!