Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezek a szárított hús kutyatápo...

Ezek a szárított hús kutyatápok tényleg elvonják a kalciumot a kutyától?

Figyelt kérdés
2011. szept. 17. 20:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem. Miért vonnák el?
2011. szept. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

[link]

Erre gondolok... A doki azt mondta, hogy ezek a tápok nem a legjobbak mert elvonják a kalciumot a kutya szervezetétől. Mindenhol máshol csak jókat hallottam erről a tápról, de most nem tudom mit csináljak. Nem akarok váltani ha nem muszáj, mert a kutya nagyon szereti. Esetleg adhatnék neki kalcium tablettát a táp mellé.

Ebben a tápban van kalcium, uh nem értem ezt az egészet.

2011. szept. 17. 20:37
 3/7 anonim ***** válasza:

hogy vonná el a kálciumot? Ahogy olvasom ez BARF kaja,csak száraz formában (az én kutyái, nem szárítottan ezt eszik, nyers hús, zöldség, gyümölcs.)

Hülyeség, hogy elvonja a kálciumot

2011. szept. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A dokidnak kicsit fejlődnie kéne. mind a nyers,mind a nyers-szárított hús (zöldség,gyümölcs) etetés egyre gyakoribb,hiszen sok kutya nem is tud mást enni a sok allergiától amit a tápoktól kaptak.

és sokan a józan eszük alapján térnek vissza ehhez. A legtöbb orvos is ajánlja

2011. szept. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szerintem is nagyon jó táp, csak ha a doki mondja, akkor kétségbe esik az ember egy kicsit. Azt mondta, hogy a Barf jobb mert ott csontot is eszik a kutya. Én is főzök neki zöldséget hozzá és nagyon szereti. Barffal akartunk etetni, de mondták a boltba, hogy próbáljuk ki ezt először mert ez nagyon hasonló. Nagyon be is vált a kutyánál, de most elbizonytalanodtam.
2011. szept. 17. 20:46
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha aggódsz adj neki még csontot. De nyersen, ne főzve. A meleg hatására megváltozik a kálcium szerkezete a csontban, egyrészt a kutya nem tudja olyan jól feldolgozni,másrész szálkásan törhet.

A zöldség is jobb nyersen (reszelve) több marad benne a vitamin.De ha főzve szokta a kutyád az is ok.

Nem tudom elképzelni, hogy "elvonná" a szárított hús akálciumot. esetleg az orvosod kevesli ami benne van.

Adj neki farhátat, marhabordát, csirkemellcsontot...

2011. szept. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget:-)
2011. szept. 17. 20:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!