Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam össze a...

Hogy szoktassam össze a kutyát a nyúllal?

Figyelt kérdés

Kaptam egy hat hetes kutyát. Beagle tacskó keverék. És van egy nyulam ő bécsi kék, négy hónapos. Mivel mind a kettőt szeretjük, így jó lenne ha ők is szeretnék egymást. de hogy szoktassam őket össze? Ma amikor egymás elé tettem őket, az orrukat összeérintették, a kutyus ment a nyúl után, de a nyúl meg elment előle. És amikor a kutya közelebb ért hozza olyan érdekesen megrántotta a nyúl a fejét. Nem bírják egymást? Vagy ez a normális?

Előre is köszönöm a válaszokat.


2011. szept. 18. 10:13
 1/8 anonim ***** válasza:
46%

:D:D:D sehogy. esélytelen.

csodálom, hogy a nyuszi túlélte a találkozást...


a beagle és a tacsi is vadászkutya.

felügyelet nélkül soha ne hagyd őket kettesben.

2011. szept. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
dehát a kutya nagyon pici meg hathetes és nem is morgott meg semmi.
2011. szept. 18. 11:28
 3/8 anonim ***** válasza:
46%

igen, mert még nagyon kölyök...


de a vadászkutyák pont azért vadászkutyák, mert genetikailag is erősebb bennük a vadászösztön...


nekem voltak tyúkjaim, egy napra elmentünk rokonlátogatóba...

nem akartuk megkötni a kutyát - pedig nagypapám mondta, hogy baj lesz, és inkább kössük meg -, de hát egész napra ne már, szóval amikor otthon voltunk, a tyúkok a kutya táljából csipegethettek, de mire a rokonlátogatásból hazaértünk az ÖSSZES (kb. 40) tyúkot kivégezte a kutya.


és az még csak nem is vadászkutya volt, hanem közép-ázsiai.

mondjuk a cicáinkat sosem bántotta.

(de a kertbe betévedt macska már más tészta...)


előtted lehet, hogy nem fogja bántani a nyuszit, de a nyuszi is rohadt ideges lesz, hogy kutya van a közelében, szerintem ne tedd ki ilyen stressznek...

és tényleg ne hagyd őket kettesben, mert beindul a kutya ösztöne, és annyi a nyuszinak...

2011. szept. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ha türelmes vagy, összelehet szoktatni! Nekünk is volt nyuszink, nyáron kiengedtük az udvarra, se macska, se kutya nem bántotta! Pedig az egyik kutya kuvasz, másik tacskó volt! Sőt, 3 macska mellett is vígan elugrándozott, az egyikkel még játszott is :D Mi jobban aggódtunk a ragadozó madarak miatt... Mert volt, hogy az egyik leakarta vadászni, a szerencsére a nyúl eltudott bújni.
2011. szept. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm. Akkor lehet nem erőltetem a dolgot... Ha megszokják egymás úgy is jó ha meg nem akkor meg baj se lesz mert elvannak kerítve egymástól.
2011. szept. 18. 14:43
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha kiskortól kezdve vannak együtt, össze lehet őket szoktatni!!! Türelem és sok sok együtt töltött idő, a felügyeleteddel!
2011. szept. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Rendben... Köszönöm a válaszokat. Majd gyakorolok velük. :)
2011. szept. 20. 16:49
 8/8 anonim válasza:
Szia! Nekem van egy Shar-pei kutyám. Ha új állat jön, akkor mindig elég harcias. Húsvétra kaptam egy nyuszit. Rögtön kaptam hozzá hámot,pórázt.Ki akartam vinni az udvarra sétálni, de a kutya meg akarta kapni, úgyhogy felkaptam és inkább a rétre vittem. De most hogy eltelt több mint 2hét, a nyuszi a kutyát szaglássza és nincs semmi baj :) se egy morgás semmi. Pár hét és 'barátok' lettek. És végülis csak hagytam hogy egy egy percig közel legyenek egymáshoz, és ez lett a vége :)
2013. ápr. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!