Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Neostomosant hogy kell használni?

Neostomosant hogy kell használni?

Figyelt kérdés

Most csak megelőzésképp fújkálnám vele a kutyát. 15.-én kavartam be vízzel, azt még meddig használhatom fel? Illetve naponta kell vele fújni, vagy minden egyes séta előtt?

Bolha miatt volt kezelve vele a kutyám, de még mindig vakarózik. (Rüh ellen szurit kapott ugyanakkor, és az egész lakást is lefertőtlenítettem). Az normális, hogy még mindig vakarózik?


2011. szept. 18. 10:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Milyen arányban keverted? 5ml/1L víz. Ha nem elég híg, az irritálhatja a bőrét.

Naponta nem szabad használni, csak hetente. Légy, rüh, bolha, nyüvek, esetleg kullancs ellen. ( A kullancsok immunisak már szinte mindenre, ezért nem ez a legjobb védekezési módszer ellenük.)

2011. szept. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 hell-ikon ***** válasza:

A papírja nincs már meg? Azt kellene inkább elolvasni vagy neten rákeresni. Múltkor én is a neostomosannal kapcsolatban érdeklődtem, akkor kaptam is egy linket, mindjárt megkeresem.

De ha jól emlékszem bolha ellen 2-3 napos védettséget ad újra fertőződés ellen, rüh elleni kezelésként pedig 10 naponta kell ismételni a fürdetést. (Most hirtelen ennyi, ami saját kútfőből ugrik be)

Semmi esetre sem naponta kell használni, az biztos.

Ha rüh ellen kezelik per pillanat a kutyádat, akkor lesz még egy injekció és utána Advocate v. Stronghold cseppet fog felírni a doki ha minden igaz. Ez írt mindent (bolhát, rühöt, kullancsot is ha igaz) és hosszú távú védelmet is ad (asszem 2-3 hónap).


No, itt a használati utasítása a neostomosannak:

[link]

2011. szept. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 hell-ikon ***** válasza:

"Az normális, hogy még mindig vakarózik?"


Hellyel-közzel igen, főleg ha kiterjedt rühességről van szó (de az is lehet, hogy bolha is van még benne, nem igazán tudom, hogy most kifejezetten mindkettő ellen kezelitek v. az egyik ellen csak a biztonság kedvéért)


Ha jól emlékszem a nekem elmagyarázott metódusra, az első két injekció (amit hetes v. 2 hetes(?) eltéréssel kap a kutya a rüh kezelésekor) az még csak immunerősítő, megelőzendő az esetleges felülfertőzéseket a kivakart helyeken illetve, hogy a kutya szervezete is fel tudja venni a harcot magával rühvel. Ezután jönnek a fent leírt cseppek közül valamelyik.

Ha jól rémlik még a cseppek után is lesz majd valamilyen levezető kezelés még optimális ritmusban történő gyógyuláskor is, de most hirtelen meg nem mondom, hogy mi.


A tévedés jogát persze fenntartom:)

2011. szept. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!